AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

DZIEŃ DRESA

W czwartek w naszej szkole odbył się Dzień Dresa. Spiritus movens tego wydarzenia był Bartosz Osiecki z kl. IV Tg1. Uczniowie po raz kolejny pokazali, że mają do siebie dystans i potrafią się bawić. Korytarze zapełniły się dresiarzami różnego rodzaju: à la lata `90, elegantami, sportowcami, „adidasami”, nerkowcami itd. Ze zwykłego szkolnego dnia młodzieży udało się uczynić barwny, kolorowy i wypełniony radością. Gratulujemy wszystkim dresom!

ANDRZEJKI

W środę 30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował święto św. Andrzeja dla całej społeczności uczniowskiej. Przedstawiciele klasy II Hs przygotowali cztery stanowiska, na których oferowali różne wróżby: lanie wosku, przepowiadanie przyszłości z kart lub dłoni, wróżenie z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia.

Wiele śmiechu i radości dostarczały uczestnikom przepowiednie. Wszyscy gorączkowo czekali na to, by dowiedzieć się, kto jako pierwszy z klasy zmieni stan cywilny, będzie bogaty i komu w życiu się powiedzie. Wszyscy wspaniale się bawili, humory dopisywały, a przepowiedziana przyszłość zawsze może się spełnić. Tak naprawdę wszystko zależy od nas samych. Warto o tym pamiętać.

NAGRODA W KONKURSIE „KLASA Z KLASĄ”- WYCIECZKA DO WARSZAWY

W poniedziałek 19. 09. 2016 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, która była nagrodą w ramach konkursu „Klasa z klasą”. Wzięli w niej udział zwycięzcy- klasa II Tg oraz wyróżnieni uczniowie pozostałych klas, którzy angażują się w różne prace na rzecz szkoły i w znaczący sposób poprawili swoją frekwencję. Opiekunami byli: p. Dorota Ossowska, p. Katarzyna Kowalska, p. Anna Nol, p. Dariusz Bunkowski.

WYCIECZKA INTEGRACYJNA KLAS I

W środę klasy I TG i I KS pojechały na wycieczkę integracyjną do Przystani. Pogoda nie do końca sprzyjała, ale najważniejsze były wyśmienite humory i piękne otoczenie. Po przyjeździe klasy zostały podzielone na kilkuosobowe grupy, w których wykonywały różnorodne zadania. Dla osiągnięcia celu najważniejsza oczywiście była współpraca. W czasie wolnym można było, pod czujnym okiem nauczycieli przedmiotów gastronomicznych, upiec nad ogniskiem kiełbaskę. Młodzież wykazała się również miłością do sportów drużynowych- z poświęceniem grano w siatkówkę, koszykówkę i piłkę nożną. Po przerwie z równym zaangażowaniem uczniowie wzięli udział w zabawach z okazji Dnia Chłopaka, a później spontanicznie zorganizowali dyskotekę. Wrażenia wspaniałe, integracja totalna. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Anna Nol

OTRZĘSINY KLAS I

Tradycyjnie w Dniu Chłopaka Samorząd Uczniowski zorganizował otrzęsiny klas I. Starsi koledzy z klasy III Tg, III Tz i IV Tz przeprowadzili pierwszoklasistów przez szereg trudnych konkurencji. Rywalizacja była zacięta. Młodzież bawiła się świetnie zjadając kisiel, wydmuchując mąkę, śpiewając teksty przepisów kulinarnych na melodię znanych piosenek. Publiczność klas I dopingowała swoich reprezentantów. I miejsce zajęła klasa I To, która otrzymała w nagrodę dzień wolny od pytania, kartkówek i sprawdzianów. Na II miejscu ulokowała się klasa II Kch, która może przełożyć dowolny sprawdzian. III miejsce wywalczyła klasa I Tg1, jej reprezentantki na dowolnej lekcji mogą odmówić pytania.