AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

WSPÓLNIE PRZECIW BIAŁACZCE

W bieżącym tygodniu w naszej szkole Samorząd Uczniowski prowadzi kampanię informacyjną w ramach akcji „Wspólnie przeciw białaczce”. Przed szkołą rozstawiliśmy namiot, w którym udzielane są informacje na temat rejestracji potencjalnych dawców szpiku. Będzie ona miała miejsce w dniach 11- 12. 06. 2016 w Galerii Bursztynowej w godz. 10.00-16.00.

Dodatkowo można było się dowiedzieć szczegółów na temat pobrania komórek macierzystych z krwi obwodowej oraz pobrania szpiku kostnego z talerza kości biodrowej. Wierzymy , że podjęte przez nas działania okażą się pomocne w pozyskiwaniu potencjalnych dawców. Dominice ,uczennicy Szkoły Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce, życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

DZIEŃ DZIECKA Z TURECKIM AKCENTEM

Nietypowo w tym roku szkolnym spędziliśmy środowe przedpołudnie. Okazało się, że w tym szczególnym dniu do naszej szkoły zawitali goście z tureckiej szkoły uczącej zawodów hotelarsko-turystycznych. Szkoła mieści się w Kemer, mieście leżącym w południowo-zachodniej Turcji, w prowincji Antalya, nad Morzem Śródziemnym.

Uroczystości rozpoczęliśmy zatem od przywitania tureckiej delegacji. Uczniowie zaprezentowali gościom tradycyjny strój kurpiowski, serwis kelnerski, zatańczyli popularną belgijkę. Wszyscy włączyliśmy się do wspólnej zabawy: śpiewaliśmy, tańczyliśmy, wzięliśmy udział w konkursach kelnerskich. Zwieńczeniem tej części spotkania był koncert zespołu „Za pięć dwunasta”, w którym gra uczeń klasy III To - Karol Samsel.

Nasi tureccy goście zwiedzili szkołę, obejrzeli sale lekcyjne, sale do nauki zawodu. Obserwowali też zajęcia prowadzone w pracowni gastronomicznej, między innymi przygotowanie pierogów, czy lekcję z carvingu. Byli pod wrażeniem umiejętności naszych uczniów.

Mamy nadzieję, że ta wizyta zaowocuje współpracą z turecką szkołą i liczymy, iż dobry nastrój towarzyszący obchodom Dnia Dziecka będzie nam dopisywał co najmniej do końca roku szkolnego.

„DROGA, KTÓRĄ IDĘ…- debata o dopalaczach”

W piątek w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie działań profilaktycznych, podejmowanych w bieżącym roku szkolnym. Spotkanie rozpoczął film autorstwa Alberta Pazery „Droga, którą idę…”, ukazujący miejsca, w których uczniowie najczęściej spędzają czas. Następnie wysłuchaliśmy piosenki „Życie choć piękne, tak kruche jest” w wykonaniu Patrycji Zakrzewskiej i Daniela Magdzińskiego.

W dalszej części odbyła się debata na temat dopalaczy, którą poprowadziła przewodnicząca SU Karolina Milewska. Tematami dyskusji były przyczyny sięgania po dopalacze i inne środki odurzające, zagrożenia, szukanie w sobie możliwości radzenia z problemami. Jako przyczyny sięgania po środki odurzające młodzież najczęściej wymieniała: ciekawość, presję grupy rówieśniczej, nudę, problemy rodzinne. Uczniowie na koniec doszli do wniosku, że alternatywą dla używek jest hobby. Młodzież chętnie opowiadała o swoich pasjach, które dają im radość, satysfakcję i wypełniają wolny czas.

W drugiej części spotkania odbył się koncert muzyczny, którego inicjatorem była Klaudia Krasna. Wystąpili w nim uczniowie naszej szkoły: Daniel Magdziński, Patrycja Zakrzewska, Karol Samsel, Kinga Wilkowska, Klaudia Krasna oraz goście- Adam Wołosz, Legal i Mroziu. Młodzież z zaciekawieniem wysłuchała historii o piekle nałogu opowiedzianych przez zaproszonych artystów.

Uroczystość zakończyło wręczenie nagród zwycięzcom konkursów profilaktycznych. Nagrodzeni zostali również uczniowie, którzy wykazali się dużym zaangażowaniem w realizację zadań profilaktycznych. Nagrody zostały ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki oraz WORD w Ostrołęce.

PRZEGLĄD PIEŚNI WIELKOPOSTNEJ

W niedzielę 13 marca 2016 r. w Amelinie, odbył się Przegląd Pieśni Wielkopostnej. W tym roku po raz pierwszy zaprezentowała się grupa wokalna z naszej szkoły pod nazwą „Bel Canto” w składzie: Angelika Madrak, Paulina Sitek, Weronika Orzechowska, Karolina Żebrowska, Alicja Kisiel, Aleksandra Ram, Justyna Podolak, Justyna Gumkowska, Agnieszka szczecińska, Agnieszka Dziesińska. Zespół wykonał dwie pieśni: „Chlebie Najcichszy” i „Podnieś mnie Jezu”. Sądząc po brawach, występ był jednym z najbardziej docenionych przez publiczność. Festiwal w Amelinie ma już dwunastoletnią tradycję. W tegorocznym wzięło udział 10 solistów i 20 zespołów. Każdy uczestnik i członek zespołu dostał pamiątkowy dyplom, oraz zaproszenie do udziału w przyszłym roku.

OBCHODY DNIA KOBIET W NASZEJ SZKOLE

Z okazji „ Dnia Kobiet” Radosław Ciuchta, Dawid Kołodziejczyk, Piotr Nowak i Albert Pazera, uczniowie klasy 3 Te, przygotowali scenkę humorystyczną, która dotyczyła oczywiście relacji damsko-męskich. Chłopcy rozbawili całą publiczność, ale jak można się domyślać, najlepiej bawiła się żeńska część widowni.

Na parterze naszej szkoły panowie prowadzili koncert życzeń, była też ściana, na której mężczyźni mogli pisać życzenia damom.