AKCJA ŻONKILE

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża ZSZ nr 4 wywalczył I miejsce

Dnia 12 kwietna 2024r odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez :Oddział Rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Ostrołęce, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ostrołęce oraz Komisja Przysposobienia Sanitarnego PCK w Ostrołęce. Celem konkursu było podniesienie i sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także wiedzy o Polski Czerwonym Krzyżu. Nasza szkołę reprezentował zespół 5 osobowy z osobą rezerwową. Skład zespołu: Roksana Prusaczyk kl. 1O, Dominika Bachmura kl.1A,Martyna Glinka kl.1A, Ilona Łozińska kl.1A, Julia Stachurska kl.1A, Wiktoria Rutkowska kl. 1A

Opiekę podczas konkursu sprawowała Pani Bożena Żebrowska, a do konkursu przygotowywała Pani Barbara Zaborowska i Pani Hanna Kozikowska. Gratulujemy zespołowi uczniowskiemu za zajęcia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Zaborowska

XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św.Maksymilianie

11kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św.Maksymilianie .

Naszą szkołę reprezentowali:
Amelia Jabłonowska kl 2H
Maya Kosewska 2H
Bartosz Garela 4G

Finalistom gratulujemy i życzymy sukcesów

Anna Kuropatwa

PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA- CZYLI POMAGANIE PRZEZ GOTOWANIE

“Przez żołądek do serca czyli pomaganie przez gotowanie” to projekt społeczny Łucji Kmiołek i Arhipa Treshchenko- który prowadzą w ramach ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Młodzież we współpracy z 34 kucharzami i cukiernikami, nie tylko z Polski ale również z zagranicy stworzyli wspaniały eBook z przepisami na wspaniałe potrawy i desery, z którego dochód przeznaczony zostanie na leczenie małej Kornelki. Wśród tych przepisów znajdziemy także receptury tegorocznych maturzystów, którzy także włączyli się w akcję pomagania.

Łucja i Arhip to uczniowie klasy gastronomicznej , którzy nie są obojętni na ludzką krzywdę, dlatego zdecydowali się pomóc wesprzeć zbiórkę na leczenie Córeczki Absolwentki ostrołęckiej Czwórki, która cierpi na mózgowe porażenie dziecięce pod postacią niedowładu połowiczego lewostronnego. Koszty rehabilitacji oraz ortez są ogromne, dlatego uczniowie zdecydowali się wykorzystać swój kierunek kształcenia, poznanych kucharzy i cukierników aby wspomóc walkę o normalne życie dla małej Kornelki.

Po więcej informacji zapraszamy na profil Instagramowy przez_zoladek_do_serca_zsz4

Opiekunkami merytorycznymi projektu są Panie Ewa Okowicka- Dyl i Milena Tyszka

Milena Tyszka

Europejski Tydzień Młodzieży

Serdecznie zapraszamy do udziału w wydarzeniach organizowanych w ramach Europejskiego Tygodnia Młodzieży, który w tym roku odbędzie się w dniach 12-19 kwietnia pod hasłem „Voice your vision”. Główną grupę odbiorców Europejskiego Tygodnia Młodzieży stanowią młodzi obywatele 27 państw członkowskich UE oraz krajów trzecich uczestniczących w programie Erasmus+, w wieku od 16 do 35 lat.

Podczas Europejskiego Tygodnia Młodzieży 2024, wszyscy chętni będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach zarówno w Europie, jak i poza nią. Będzie to doskonała okazja do udziału w dyskusjach na tematy istotne dla młodych ludzi oraz możliwość spotkania się z politykami i przedstawicielami instytucji europejskich. Impreza pozwoli także na zdobycie informacji na temat programów Unii Europejskiej skierowanych do młodzieży – takich jak Erasmus+ czy Europejski Korpus Solidarności. Wartością dodaną uczestnictwa w Europejskim Tygodniu Młodzieży jest także możliwość poznania inspirujących historii innych młodych osób, które zaangażowały się społecznie i odniosły sukcesy. Wydarzenie ma na celu przekonanie młodzieży, że ich głos ma znaczenie szczególnie w kontekście nadchodzących wyborów europejskich. Więcej informacji na temat imprezy można znaleźć na stronach internetowych: https://youth.europa.eu/youthweek_pl oraz https://etm.frse.org.pl.

Komisja Europejska organizuje taki tydzień tematyczny co dwa lata, aby zachęcać młodzież w Europie i na świecie do aktywnego udziału w życiu obywatelskim.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska