DORADZTWO ZAWODOWE

III edycja kultowego wydarzenia warszawskiej społeczności IT

Zapraszam wszystkich miłośników IT na Warszawskie Dni Informatyki, online już w piątek, 01-04 -2022r. start o godzinie 9:00.

Podczas wydarzenia znajdziesz tematykę obejmującą prawie cały obszar IT, a w szczególności:

- Trendy technologiczne,

- SysOps, DevOps, Infrastructure & Cloud,

- Data Science / Big Data,

- Programowanie,

- IT Security,

- Kariera IT

Link do wydarzenia: https://warszawskiedniinformatyki.pl/

Zwiększ swoją szanse na nową pracę! Spotkaj pracodawców na żywo!!!

Zapraszam wszystkich uczniów klas czwartych i nie tylko na Targi pracy online w dniu 21 kwietnia 2022roku.

Dzięki udziałowi w Wirtualnych Targach Pracy, Ty i pracodawcy poznajecie się bliżej, a w efekcie - zwiększasz swoją szansę na zatrudnienie!

Link do wydarzenia: https://www.absolvent.pl/talentdays/online

Doradca zawodowy:

Urszula Kaliszewska

SPOTKANIA DLA EKONOMISTÓW

W dniu 25 listopada 2021 r. uczniowie klas ekonomicznych 2A i 3AH uczestniczyli online w prelekcji pt. :„FORMY OPODATKOWANIA DOCHODÓW PRZEDSIĘBIORCÓW”

Osobą prowadzącą była Pani Katarzyna Tomala – doradca podatkowy. Jest to pierwsze spotkanie z całego cyklu mającego przybliżyć praktyczne aspekty pracy księgowego.

Spotkanie realizowane w ramach WSDZ

Małgorzata Złotkowska

Sezon bożonarodzeniowy 2021 w ostrołęckich sklepach rozpoczęty

Uczniowie klasy 2 S wraz z opiekunami Małgorzatą Święcicką i Urszulą Kaliszewską podczas wycieczki przedmiotowej do lokalnych sklepów sprawdzili czy pojawiła się już bożonarodzeniowa oferta. Mimo ,że do świąt jeszcze miesiąc nawet jeśli nikt jeszcze nie kupuje Mikołajów, bombek czy choinek ,produkty te są dostępne na półkach sklepowych. Jeśli dziś niewiele osób interesuje się świąteczną ofertą, to buduje ona – świąteczny nastrój, który z kolei sprawia, że klienci łatwiej wrzucają do koszyków różne produkty. Pandemia zweryfikowała biznes. Ten przedświąteczny czas mocno różni się od poprzednich, jednak warto chociaż na moment zapomnieć, jak ciężki rok za nami. A wystawy sklepowe to od zawsze zaproszenie do innego świata.

Małgorzata Święcicka

Wycieczka przedmiotowa SPS HANDEL Sp. z o.o.

28 października handlowcy z klasy 3 SH1 w ramach WSDZ wybrali się do patronackiej firmy SPS Handel , mającej siedzibę w Ostrołęce przy ul. Targowej 34. Młodzież zwiedziła biuro firmy oraz halę magazynową. Pani pracująca w dziale kadr przedstawiła uczniom kompetencje i umiejętności mile widziane u rekrutowanych pracowników. Kierownik bardzo nowoczesnej hali magazynowej pokazał uczniom działy , urządzenia techniczne oraz zasady składowania, kompletowania i przechowywania towarów.

SPS HANDEL Sp. z o.o. jest nowoczesną, dynamicznie rozwijającą się firmą, która zatrudnia na różnych stanowiskach wielu absolwentów naszej szkoły.

Małgorzata Święcicka

XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery

W dniach 18-20 października 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy po raz kolejny Ogólnopolski Tydzień Kariery, który w tym roku odbył się pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”.

Młodzież wraz z nauczycielami podjęli wiele działań, które wpisywały się w to wydarzenie.

W ramach „Kariera” uczniowie uczestniczyli w różnych zawodowych wycieczkach do zaprzyjaźnionych zakładów pracy. Wycieczki te stanowiły cenną inicjatywę wspierającą młodzież w planowaniu dalszej ścieżki edukacyjnej i rozwoju zawodowego. Młodzież klas gastronomicznych uczestniczyła w specjalnych targach „KONGRES SZEFÓW KUCHNI 2021”, mających na celu wspieranie rozwoju branży gastronomicznej.

Na terenie szkoły, przygotowano stoisko z ulotkami, folderami i informacjami dotyczącymi rynku pracy oraz kariery zawodowej. Odbyły się spotkania z przedstawicielami WUP i OHP w Ostrołęce, celem spotkań było zapoznanie uczniów z tematyką planowania kariery zawodowej. Uczniowie brali udział w warsztatach o tematyce zawodowej, jak również w indywidualnych rozmowach z doradcą zawodowym. Podczas zajęć szkolnych nauczyciele, poruszali tematy związane z karierą, rynkiem pracy i dalszą ścieżką edukacyjną.

W ramach „Kompetencje” odbyły się w zajęcia i lekcje, które rozwijały kompetencje językowe, a szczególnie porozumiewanie się w języku obcym.

Uczniowie nabywali umiejętności w mówieniu, słuchaniu, czytaniu i pisaniu, oraz umiejętności językowe, przydatne w procesie uczenia się przez całe życie i na rynku pracy. Tworzyli dokumenty aplikacyjne w języku obcym i odgrywali scenki dotyczące rozmowy kwalifikacyjnej.

Uczniowie klas 2, 3 i 4 na lekcjach z przedmiotów zawodowych rozwijali kompetencje cyfrowe, które są konieczne w nauce oraz pracy zawodowej. Podczas zajęć i wykonując ćwiczenia poznali ramowy Katalog Kompetencji Cyfrowych.

W dniu 20 października młodzież naszej szkoły wraz z uczniami szkoły podstawowej Nr 1 i 10 w Ostrołęce wspólnie uczestniczyli w działaniach dotyczących rozwijania kreatywności, takich jak:

- lekcja biblioteczna „Kreatywność oczami A. Chętnika”

- zagadki i ćwiczenia rozwijające kreatywność,

- pokazy kreatywności (powtórne wykorzystanie opakowań, dekoracja ciasteczek i babeczek, dekoracja stołu, koktajle z suchym lodem, zawodowy pokaz mody).

To był bardzo intensywny czas, ale miło go wspominamy.:)

Urszula Kaliszewska

mgr Elżbieta Niedźwiedzka