AKTUALNOŚCI SZKOLNE KOŁO MISYJNE

„Będziecie moimi świadkami”

Z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce odbyła się w formie testu II edycja Konkursu Misyjnego - bł. Paulina Jaricot.

Wygrała Judyta Rolka z klasy 2G. 2. miejsce zajęła Marta Prajs 3A, 3. Alicja Maria Strzeszewska 3A, 4. Natalia Niedźwiecka 3A, 5. Natalia Mikulska 1R, 6. Oliwia Małgorzata Kruczyk 1R.

Gratulujemy wszystkim Uczestniczkom!

Katecheci

Konkurs „Epoka Prymasa Tysiąclecia"

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w Konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia" Konkurs odbędzie się 25 marca o godz. 12.45 w Sali nr 12

Chęć udziału zgłaszamy do nauczycieli religii.

Wręczenie nagród z konkursu misyjnego "Św. Paweł – Pierwszy Misjonarz Kościoła"

Z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce 27 października 2021 r. odbył się konkurs misyjny w formie testu dla klas I-III "Św. Paweł – Pierwszy Misjonarz Kościoła".

Oto jego wyniki:

I. miejsce zajął Daniel Miłoszewski z klasy 2S

II. miejsca zostały przyznane następującym Osobom:

- Bartosz Salamucha - klasa 2S - 19 pkt. Paulina Jakubowska - klasa 2S, Oliwia Szczubełek - klasa 3O1, Karolina Gutowska - klasa 3O1, inga Czartoryjska - klasa 3SH1, Julia Morawska - klasa 3SH1, Kamila Rybacka - klasa 3SH1, Katarzyna Zapert - klasa 2A, Sandra Dąbkowska - klasa 2A, Nikola Kompa - klasa 2A, Kacper Denkiewicz - klasa 2O, Bartosz Prachniak - klasa 2O, Gabriela Madrak - klasa 2O, Maja Olech - klasa 2O, Karolina Markowska - klasa 2O, Klaudia Kruczyk - klasa 2O

19 listopada 2021 r. nastąpiło rozdanie nagród. Dziękujemy wszystkim Osobom, które wzięły udział w konkursie! Laureatom składamy najserdeczniejsze gratulacje!

Organizatorzy:

Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

Bogusław Zych Barbara Dudzińska ks. Marek Spiżewski

Akcja misyjna z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce

24 października 2021 r. obchodziliśmy 95. Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, która rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele. Papież Franciszek skierował do nas Orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

W ramach wolontariatu Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce i z okazji Tygodnia Misyjnego 26 października 2021 r. zorganizowaliśmy akcję misyjno-modlitewną w naszej Czwórce. Dziękujemy za dobre serce, pomoc i wsparcie misji wszystkim, którzy się w nią zaangażowali!

Misyjność powinna nam towarzyszyć przez cały rok. Modlimy się, by Dobra Nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

Spotkanie z Misjonarzem o. Krzysztofem Szabłowskim

7 września 2021 r. w godzinach 12:45-14:15 na sali gimnastycznej w naszej Czwórce miało miejsce spotkanie z Misjonarzem o. Krzysztofem Szabłowskim. Organizatorami spotkania byli: Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce, Bogusław Zych, ks. Marek Spiżewski i Barbara Dudzińska. Ojciec Misjonarz wygłosił do nas misyjną naukę, podzielił się z nami świadectwem wiary i pracą misyjną na placówkach ojców oblatów Madagaskarze i w Kanadzie oraz zapalił w nas ducha misyjnego. Dziękujemy o. Krzysztofowi i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

Dyrekcja, Nauczyciele i Młodzież ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

ks. Marek Spiżewski