AKTUALNOŚCI SZKOLNE KOŁO MISYJNE

Akcja misyjna z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce

24 października 2021 r. obchodziliśmy 95. Niedzielę Misyjną pod hasłem: „Spotkaliśmy Jezusa, więc głosimy”, która rozpoczęła Tydzień Misyjny w Kościele. Papież Franciszek skierował do nas Orędzie na tegoroczny Światowy Dzień Misyjny pod hasłem „Nie możemy nie mówić tego, cośmy widzieli i słyszeli” (Dz 4, 20).

W ramach wolontariatu Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce i z okazji Tygodnia Misyjnego 26 października 2021 r. zorganizowaliśmy akcję misyjno-modlitewną w naszej Czwórce. Dziękujemy za dobre serce, pomoc i wsparcie misji wszystkim, którzy się w nią zaangażowali!

Misyjność powinna nam towarzyszyć przez cały rok. Modlimy się, by Dobra Nowina o Jezusie dotarła do wszystkich ludzi.

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

Spotkanie z Misjonarzem o. Krzysztofem Szabłowskim

7 września 2021 r. w godzinach 12:45-14:15 na sali gimnastycznej w naszej Czwórce miało miejsce spotkanie z Misjonarzem o. Krzysztofem Szabłowskim. Organizatorami spotkania byli: Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce, Bogusław Zych, ks. Marek Spiżewski i Barbara Dudzińska. Ojciec Misjonarz wygłosił do nas misyjną naukę, podzielił się z nami świadectwem wiary i pracą misyjną na placówkach ojców oblatów Madagaskarze i w Kanadzie oraz zapalił w nas ducha misyjnego. Dziękujemy o. Krzysztofowi i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

Dyrekcja, Nauczyciele i Młodzież ZSZ Nr 4 w Ostrołęce

ks. Marek Spiżewski

Szkolny zdalny konkurs religijno-plastyczny "Misyjność Naszej Wiary"

W lutym został rozstrzygnięty szkolny zdalny konkurs religijno-plastyczny "Misyjność naszej wiary". Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej w wybranej przez siebie technice (malarska, batik, wyklejanka, kolaż, papieroplastyka, rysunek graficzny itp.), w formacie A4 lub A3, odzwierciedlającej temat konkursu i udokumentowaniu gotowej pracy w postaci 2 obowiązkowych zdjęć (pierwszego - samej pracy; drugiego - uczestników i Ich prac).

Celami konkursu było:

- pogłębienie wiary i ducha misyjnego wśród młodzieży

- kształtowanie postaw misyjnych

- zwrócenie uwagi na bycie misjonarką/misjonarzem Jezusa Chrystusa

- kształtowanie kompetencji kluczowych

- rozwój zdolności manualnych i talentu plastycznego uczniów

- aktywizacja młodzieży

- promocja prac uczniów

1. miejsce zajęła Karolina Bakuła z klasy 3A.

2. miejsce zajęła Weronika Niedzwiecka z klasy 3G.

Uczestniczki konkursu otrzymały już nagrody cyfrowe i rzeczowe. Składamy Im najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce, Bogusław Zych, Piotr Romanowski, ks. Marek Spiżewski

SPOTKANIE KOŁA MISYJNEGO

7 października 2020 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej mieliśmy pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Misyjnego w tym roku szkolnym. Po omówieniu spraw organizacyjnych, modliliśmy się Różańcem z dopowiedzeniami i rozważaniami w intencji misji chrześcijańskich na całym świecie, o odnowę ducha i zapału misyjnego w nas samych oraz o owoce działalności naszego SKM.

15 października 2020 r. we wspomnienie św. Teresy od Jezusa mieliśmy drugie spotkanie naszego SKM. Poruszyliśmy kwestię przygotowania się do Niedzieli Misyjnej, która co roku przypada w III niedzielę października (w tym roku 18) i rozpoczyna Tydzień Misyjny (w tym roku trwający do 24). Zapoznaliśmy się z Orędziem Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Oto ja, poślij mnie!". Wysłuchaliśmy też świadectw misjonarzy i misjonarki. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcia.

Nasze następne spotkanie będzie w wersji live przez czat video w Tygodniu Misyjnym. Zachęcamy i zapraszamy bardzo gorąco wszystkich chętnych do zapisywania się i działania w Szkolnym Kole Misyjnym. Opiekunami SKM są: ks. Marek Spiżewski i Pan Bogusław Zych. Nasze SKM liczy obecnie około 15 członków. Ogarniamy w miesiącu październiku naszą modlitwą różańcową misje.

PLAN PRACY KOŁA MISYJNEGO

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce