KONKURSY


Elitarny konkurs kulinarny CHEFS EN OR 2024


Mateusz Rutkowski, uczeń 3 klasy o profilu Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, wykazał się wyjątkowymi umiejętnościami kulinarnymi podczas udziału w konkursie ogólnopolskim CHEFS EN OR 2024 Motywem przewodnim było przygotowanie dania głównego z wykorzystaniem polędwiczki wieprzowej, szparagów i pieczarek. Tegoroczna edycja zgromadziła uczestników z całej Polski , a 10 szczęśliwców, którzy zostali wyłonienieni z ponad 40 zgłoszeń , otrzymali tytuł finalistów konkursu.

Mateusz na zaprezentowania swojego dania miał tylko 90 minut ! W tym czasie połączył różne smaki , tekstury i techniki kulinarne . Mimo zaciętej rywalizacji, Mateuszowi nie udało się zająć miejsca na podium , jednakże zasłużył na uznanie jury, a uwagi od nich otrzymane weźmie sobie mocno do serca, które mamy nadzieję zaprocentują przy kolejnych konkursach . Udział Mateusza w CHEFS EN OR to nie tylko dowód na jego pasję do gotowania, ale również inspiracja dla innych uczniów. Do konkursu Mateusza przygotowywała pani Ewa Okowicka -Dyl.

Życzymy mu dalszych sukcesów i nieustającej pasji w dziedzinie kulinariów. 

Ewa Okowicka-Dyl

Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża ZSZ nr 4 wywalczył I miejsce


Dnia 12 kwietna 2024r odbyły się Rejonowe Mistrzostwa Pierwszej pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane przez :Oddział Rejonowy Polski Czerwony Krzyż w Ostrołęce, Powiatowa Stacja Sanitarno Epidemiologiczna w Ostrołęce oraz Komisja Przysposobienia Sanitarnego PCK w Ostrołęce. Celem konkursu było podniesienie i sprawdzenie wiedzy oraz umiejętności udzielania pierwszej pomocy, a także wiedzy o Polski Czerwonym Krzyżu. Nasza szkołę reprezentował zespół 5 osobowy z osobą rezerwową. Skład zespołu: Roksana Prusaczyk kl. 1O, Dominika Bachmura kl.1A,Martyna Glinka kl.1A, Ilona Łozińska kl.1A, Julia Stachurska kl.1A, Wiktoria Rutkowska kl. 1A

Opiekę podczas konkursu sprawowała Pani Bożena Żebrowska, a do konkursu przygotowywała Pani Barbara Zaborowska i Pani Hanna Kozikowska. Gratulujemy zespołowi uczniowskiemu za zajęcia I miejsca i życzymy dalszych sukcesów.

Barbara Zaborowska

XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św.Maksymilianie


11kwietnia odbyła się XVIII Ogólnopolska Franciszkańska Olimpiada Wiedzy o św.Maksymilianie .

Naszą szkołę reprezentowali:
Amelia Jabłonowska kl 2H
Maya Kosewska 2H
Bartosz Garela 4G

Finalistom gratulujemy i życzymy sukcesów

Anna Kuropatwa

6 Szachowe Mistrzostwa Szkoły o Puchar Dyrektora ZSZ nr4


22 MARCA ŚWIATOWY DZIEŃ WODY!!!!


Dnia 22 marca w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wody (H2O). Z tej okazji nauczyciele uczący przedmiotów: chemia, geografia, EDB, a także realizujący zadania projektów w szkole: EPAS i SK Ekologicznego Ekomaniacy/GOZ postanowili zorganizować szkolny konkurs o wodzie dla klas I. Do konkursu przystąpiło 33 osób z następujących klas: 1A, 1H,1G,1S,1O, 1M, 1C Zwycięzcami konkursu zostali następujący uczniowie:

I miejsce – zajął Shan Sapkota z klasy 1A

II miejsce - zajął Antoni Ruszczyk z klasy 1A

III miejsce - Emilia Staśkiewicz z klasy 1A, Jakub Part z klasy 1A i Oliwia Pazik z klasy 1H 

Nagrody dla zwycięzców ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK” oraz Szkolny Klub Europejski, za które bardzo dziękujemy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy jeszcze raz zwycięzcom konkursu.

Szkoła w tym roku szkolnym po raz drugi przystąpiła do udziału w akcji Światowy Dzień Wody z PAH. W ramach realizacji tej akcji przez miesiąc marzec i kwiecień na lekcjach chemii, geografii, EDB, a także na zajęciach z wychowawcą były przeprowadzone lekcje ekologiczne poświęcone tematom o wodzie. Nauczyciele i uczniowie uczestniczyli w webinariach np.: Jak moje decyzje wpływają na dostęp do wody na świecie organizowanych przez PAH. Została przygotowana również gazetka na korytarzu szkolnym poświęcona zagadnieniom o wodzie, a także prezentacja .

Organizatorzy Światowego Dnia Wody:
E.Rogalska, E.Okowicka- Dyl,
M.Zalewska, B.Zaborowska
1 z 89

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl