KONKURSY


Konkurs plastyczny "PORTRET ADAMA CHĘTNIKA"


W dniu 7 marca a naszej szkole odbył się konkurs plastyczny "PORTRET ADAMA CHĘTNIKA". Konkurs miał nietypową formę, gdyż uczniowie wykonywali pracę na miejscu przez 4 godziny. Na oczach komisji powstawały prawdziwe arcydzieła. W wyniku konkursu, w dniu 28 marca, po długich naradach, jury nagrodziło następujące osoby:

1 miejsce: Oliwia Bednarczyk - kl.3SH1 Franciszek Spyrka - kl.1O

2 miejsce: Żaneta Szok-Sarnacka - 2O Oliwia Pławska - 3A1

3 miejsce Zuzanna Szymkowska - 3O Wiktoria Kruczkow - 4R

Prace można obejrzeć na wystawie przy sali nr 31. Uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy niezwykłego talentu.

Organizatorzy:

Dominika Sakowska

Agnieszka Wilińska

Krystyna Korczakowska-Nosek

Międzyszkolny konkurs "Gimnastyka Mózgu"


28 marca w naszej szkole odbył się międzyszkolny konkurs dla klas 8 „ Gimnastyka Mózgu”. Swoją obecnością zaszczyciło nas 8 zespołów 2-osobowych ze szkół: SP nr 1, SP nr 2, SP nr 5 i SP nr 6 w Ostrołęce. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i spostrzegawczością. Zwycięzcami zostali:

I miejsce: Jan Marcińczyk i Krzysztof Romejko

II miejsce: Miłosz Piersa i Oliwier Parzych

III miejsce: Amelia Królicka i Konstancja Kędzierska

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu i życzymy sukcesów na egzaminie ósmoklasisty. Dziękujemy klasom gastronomicznym: 1G i 3G1 oraz Paniom opiekującym się młodzieżą za przygotowanie ciasteczek i obsługę konkursu. Podziękowania kierujemy także do Rady Rodziców za ufundowanie nagród w konkursie.  

Nauczyciele Matematyki

OLIMPIADA PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Olimpiada Przedsiębiorczości- etap szkolny.

Oto nasi laureaci:

I. miejsce: Marta Prajs z klasy 2A

II. miejsce: Sylwia Skoroda z klasy 2A

III. Miejsce: Milena Kruk z klasy 2A

IV. miejsce: Alicja Strzeszewska z klasy 2A

Serdecznie gratulujemy laureatom i dziękujemy Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród.

 

Organizatorzy konkursu

Krystyna Korczakowska- Nosek

Barbara Zatryb

Barbara Parzych

WYRÓŻNIENIE W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE PLASTYCZNYM „SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA W OKNIE SZKOŁY”


Uczennice naszej szkoły: Alicja Strzeszewska i Marta Prajs z klasy 2A otrzymały wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym :Spółdzielnia Uczniowska w oknie szkoły” zorganizowanym przez Krajową Radę Spółdzielczą z udziałem Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej w Krakowie. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu witrażu przedstawiającego logo spółdzielni uczniowskiej. Praca konkursowa stanowiła autorski projekt dla działającej w naszej szkole Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Celem konkursu było rozwijanie pracy grupowej i umiejętności propagowania spółdzielni uczniowskiej na forum szkoły w atrakcyjnej formie plastycznej.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród laureatkom konkursu odbyło się w naszej szkole w dniu 17.marca2022r.

Wyróżnionym Uczennicom serdecznie gratulujemy i dziękujemy Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik” za ufundowanie nagród.

 

Krystyna Korczakowska- Nosek
Barbara Parzych

EKONOMIŚCI W ETAPIE OKRĘGOWYM KONKURSU „POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY”


23 marca 2022 roku uczniowie Technikum ekonomicznego Karolina Bakuła z klasy 4 Te i Mateusz Siok z 3 Te1 pod opieką mgr Joanny Skarzyńskiej reprezentowali naszą Szkołę w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań.

Nasi uczniowie w etapie okręgowym uzyskali wysokie wyniki i w kwalifikacji województwa mazowieckiego zajęli odpowiednio: Mateusz 1 miejsce, Karolina 5. Tym samym Mateusz został zakwalifikowany do etapu centralnego konkursu jako jeden z laureatów szczebla regionalnego.

Podczas pobytu w Warszawie usłyszeliśmy od pana Andrzeja Cegły- Głównego Inspektora Pracy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników konkursu, zwłaszcza w kontekście wielu zmian w przepisach, które weszły w życie w 2022r. Również nauczyciele usłyszeli wyrazy uznania za trud pracy włożonej w przygotowanie uczestników konkursowych zmagań. Karolina przygotowywała się pod opieką Joanny Skarzyńskiej, natomiast Mateusz pod opieką Małgorzaty Złotowskiej. Uczniowie za uzyskanie tak wysokich wyników otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe oraz bony zakupowe. Gratulujemy:)

 

J.Skarzyńska, M.Złotkowska


 ...  ...


6 z 76

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl