KONKURSY


FINAŁ PISEMNY XVI OGÓLNOPOLSKIEJ FRANCISZKAŃSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O ŚW. MAKSYMILIANIE MARII KOLBEM


21 kwietnia 2022 r. o godz. 10:00 w Wyższym Seminarium Duchownym im. Papieża Jana Pawła II w Łomży, Pl. Papieża Jana Pawła II Nr 1, odbył się w formie pisemnej online finał XVI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie Marii Kolbem. Naszą Czwórkę reprezentowały: Alicja Piwowarczyk i Natalia Mierzejewska, obie z klasy 3KC1. Dziękujemy Alicji i Natalii oraz życzymy Im dalszych sukcesów!

Marek Spiżewski

Pierwszy etap konkursu "Geniallne Miejsca" dobiegł końca.


Konkurs „Geniallne Miejsca” miał na celu rozwijanie zainteresowania historią małych ojczyzn, propagowanie ciekawych miejsc w Polsce, ukazanie nieznanych obiektów w poszczególnych województwach, a także naukę algorytmów i umiejętności cyfrowej prezentacji pracy.

Mogły to być prace ukazujące wybitną postać związaną z regionem, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę lub miejsce kultu.

Można było opracować co najmniej jedno z poniższych: postać regionu, ciekawe miejsce historyczne lub przyrodnicze, legendę, miejsce kultu. Konkurs ma zasięg ogólnopolski.

Naszą szkołę reprezentował zespół w składzie Oliwia Ferenc klasa I H i Paweł Wódecki klasa II S, Krystyna Pyskło i Agnieszka Stefańska który przygotował dwie prace "Co wiesz o Adamie Chętniku" oraz "Kurpie Źitajta do nas" obie prace trafiły na mapę Geniallnej Polski.
 

Krystyna Pyskło

KONKURS PLASTYCZNY „WITRAŻ WIELKANOCNY”


Wyniki szkolnego konkursu plastycznego „WITRAŻ WIELKANOCNY”:
1. miejsce- Oliwia Szabłowska z klasy 3CS
2. miejsce- Zuzanna Szabłowska z klasy 1S
3. miejsce- Joanna Wyszyńska z klasy 1A

Wyróżnienie:
Klaudia Bieńkowska z klasy 1S
Maja Korzeniecka z klasy 1S
 

Organizatorzy:

ks. Marek Spiżewski

Agnieszka Wilińska

Krystyna Korczakowska- Nosek

OGŁOSZENIE WYNIKÓW KONKURSU “ STROIK WIELKANOCNY”


6 kwietnia 2022 roku w galerii “ Bursztynowa” odbyło się ogłoszenie wyników konkursu “ Stroik Wielkanocny” organizowanego przez ZSZ Nr 4 w Ostrołęce. Inicjatorem konkursu była grupa „Ekomaniacy”, która wraz z opiekunami Urszulą Kaliszewską oraz Agnieszką Stefańską realizują Projekt Zwolnieni z Teorii.

W ramach konkursu “ Stroik wielkanocny” placówki miały za zadanie wykonać stroik wielkanocny z dostępnych materiałów naturalnych z wykorzystaniem materiałów nadających się do recyklingu.

Do konkursu zgłosiło się 7 placówek, a każda placówka mogła przygotować maksymalnie 2 prace.

Wykonane stroiki zostały ocenione przez jury, które postanowiło przyznać:

1 miejsce: Sawicka Klaudia, Internat ZSZ Nr 2 w Ostrołęce

2 miejsce: Placówka Wsparcia Dziennego TPD Świetlica “ Kolorowe kredki” w Myszyńcu - Joanna Kulesik

3 miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa w Myszyńcu Świetlica “ Słoneczko” - Elżbieta Piechowska.  

Przyznano również dwa wyróżnienia: - Przedszkole miejskie nr 10 w Ostrołęce, grupa “ Słoneczka” - Amelia Lemańska - Szkoła przysposabiająca do pracy w Ostrołęce, praca grupowa: Wiktoria Lech, Paulina Emilia Paczkowska, Aleksander Odzijewicz, opiekun Małgorzata Ościłowska.

Zgodnie z regulaminem konkursu “ Stroik wielkanocny” wykonane prace zostały wystawione do sprzedaży na kiermaszu charytatywnym. Oprócz prac konkursowych na kiermaszu można było zakupić palmy oraz stroiki wykonane przez uczniów naszej szkoły wykonane podczas warsztatów organizowanych przez panie: Krystynę Pyskło oraz Agnieszkę Stefańską. Dochód z kiermaszu zostanie przekazany na pomoc uchodźcom z Ukrainy.

Sponsorzy nagród:

Galerii Bursztynowa, Pizzeria Si, Restauracja Pizza, Pasta GATKA.SZMATKA, Sklep Planeta Zabawek w Ostrołęce, Księgarnia Księżnica Polska w Ostrołęce, Hurtownia Centrum Wiesław Sacharski w Ostrołęce , Spółdzielnia Uczniowska Ekonomik w ZSZ Nr 4 w Ostrołęce.  

Serdecznie dziękujemy.

 

Szczególne podziękowania kierujemy do pana Wacława Karolaka za umożliwienie zorganizowania kiermaszu oraz dziękujemy portalowi e.Ostrołeka.pl za umieszczanie artykułów promujących nasze działania.  

Agnieszka Stefańska i Urszula Kaliszewska

Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej


W dniach 06 i 07 kwietnia 2022 roku uczennica klasy IV Ht Edyta Krawczyk uczestniczyła w etapie centralnym Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej, która odbyła się on-line w szkole macierzystej uczestnika. Składała się z części teoretycznej i praktycznej. W części teoretycznej Edyta rozwiązywała test wielokrotnego wyboru. Natomiast część praktyczna polegała na rozmowie w języku obcym, recepcjonisty z gościem, w procedurze Check-in.

Edyta uzyskała 13 miejsce w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Gratulujemy

 

Krystyna Pyskło 
5 z 76

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl