KONKURSY


KONKURS „ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ ADAMA CHĘTNIKA”


W dniu 7 listopada 2023 r. odbył się konkurs „Życie i działalność Adam Chętnika – patrona szkoły”. Celem konkursu było przybliżenie postaci patrona szkoły, uwrażliwienie na kulturę kurpiowską oraz integracja młodzieży szkolnej.

W konkursie udział wzięło 19 uczniów z klas: I C, I G, I H i I S.

Komisja w składzie Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska i Bożena Żebrowska sprawdziła prace i przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Patrycja Kulas kl I M
II miejsce – Patrycja Brodowska kl I G
III miejsce – Anna Damięcka kl I H  

Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody ufundowała Rada Rodziców. 

Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska , Bożena Żebrowska

OLIMPIADA O MLEKU I MLECZARSTWIE


Po raz kolejny nasi uczniowie mogli spróbować swoich sił w Olimpiadzie o Mleku i Mleczarstwie organizowanej przez Krajowy Związek Spółdzielni Mleczarskich Związek Rewizyjny. W tej edycji grono uczestników było zdecydowanie większe, dzięki kolejnej grupie, która podjęła naukę na kierunku Technik Przetwórstwa Mleczarskiego. Przystąpienie do konkursu to świetna okazja dla młodzieży do pogłębiania wiedzy i rozwijania zainteresowań na temat swojego przyszłego zawodu.

Komisja w składzie:
• Barbara Stepnowska- przewodnicząca,
• Ewa Okowicka- Dyl, Milena Tyszka- członkowie,
• Elżbieta Rogalska- sekretarz  

wyłoniła zwycięzców szkolnego etapu, którzy zakwalifikowali się do II stopnia Olimpiady:

1 miejsce- Oliwia Turska 2m
2 miejsce – Karolina Kula m
3 miejsce- Patrycja Grzyb m
4 miejsce – Gabriela Sadłowska  

Wszystkim uczniom biorącym udział w Olimpiadzie serdecznie dziękujemy - każdy zdobyty punkt to ogromny sukces, gdyż dopiero rozpoczynacie naukę o mleczarstwie, a zwycięzcom gratulujemy i trzymamy kciuki za świetne wyniki w Kutnie!

Fundatorem nagród była OSM PIĄTNICA

 

Ewa Okowicka- Dyl
Milena Tyszka

Etap szkolny XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej


W październiku w naszej szkole odbył się szkolny etap jubileuszowej XV Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Tematem wiodącym w tym roku była: Turystyka biznesowa - hotele z motywem przewodnim. Organizatorem Olimpiady jest Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy.

Organizatorami etapu szkolnego były: p. Krystyna Pyskło i Magdalena Wlazło.

W etapie szkolnym wzięło udział 35 osób z klas 3 H i 5 Sh1. Uczniowie zmierzyli się z testem wiedzy o hotelarstwie składającym się z 55 pytań.

Komisja konkursowa w składzie:
- Barbara Stepnowska - przewodnicząca
- Krystyna Pyskło - członek komisji
- Magdalena Wlazło - członek komisji wyłoniła zwycięzców:

I miejsce - Martyna Klimasara - kl. 5 Sh1
II miejsce - Żaneta Kurpiewska - kl. 5 Sh1
III miejsce - Ewa Kamionowska - k 3 H
Dodatkowe wyróżnienie: Oliwia Bednarczyk - kl. 5 Sh1

Martyna i Żaneta będą reprezentowały naszą szkołę w etapie centralnym w dn. 8.01.2024 r. w Zielonce. Już dziś trzymamy za nie mocno kciuki.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział, zwyciężczyniom gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie olimpiady.

Nagrody ufundowali:
- Rada Rodziców przy ZSZ 4
- Stowarzyszenie "Razem Dla Czwórki" przy ZSZ 4  

Magdalena Wlazło

Konkurs „ Zbiórka butelek plastikowych PET”


Grupa „EKO-maniaków” z klasy 3S wraz z opiekunami, Panią Urszulą Kaliszewską, Agnieszką Stefańską, Barbarą Zaborowską organizują międzyklasowy konkurs „ Zbiórka butelek plastikowych PET po napojach, lub wodzie mineralnej – zielone punktowane podwójnie”.

Uwaga! Butelki plastikowe mają być niezgniecione z zakrętkami.  

Celem konkursu jest edukacja ekologiczna młodzieży, propagowanie i nauka selektywnego zbierania odpadów komunalnych, propagowanie idei recyklingu oraz prawidłowej gospodarki odpadami komunalnymi ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki o obiegu zamkniętym na przykładzie butelek PET.

Do udziału w rywalizacji zachęcamy wszystkie klasy z naszej szkoły oraz osoby indywidualne.

Zbiórka butelek prowadzona jest od 13 listopada 2023 r. do 4 grudnia 2023r., w sali 32, Pani U. Kaliszewska, sala 37 Pani A. Stefańska, sala 40 Pani Barbara Zaborowska.

Podsumowanie i zakończenie Konkursu odbędzie się 15 grudnia 2023 r. Laureaci zostaną wyłonieni spośród wszystkich klas biorących udział w konkursie.

Przewidziane są dyplomy oraz nagrody.

Organizatorzy: 

Konkurs Chemiczny - “Związki chemiczne w żywności”


Dnia 7 listopada, w dzień urodzin Marii Skłodowskiej-Curie odbył się międzyszkolny konkurs chemiczny dla uczniów klas pierwszych szkół ponadpodstawowych. W tym roku tematem był “Związki chemiczne w żywności”. Celem konkursu propagowanie i upowszechnianie świadomości w zakresie jakości bezpieczeństwa żywności i żywienia na zdrowie człowieka, oraz propagowanie zdrowych nawyków i przeciwdziałanie paleniu papierosów i e-papierosów.

Uczniowie odpowiadali podczas konkursu na 55 pytań testowych w ciągu 45 minut. Najlepszy okazał się Sebastian Tański - uczeń I LO, który udzielił tylko 6 błędnych odpowiedzi. Tuż za Sebastianem była Edyta Protas- uczennica ZSZ Nr 2, a trzecie miejsce przypadło Franciszkowi Pakieło z I LO. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie wykazali się olbrzymią wiedzą tematu konkursowego, a wyniki były naprawdę zadziwiająco dobre i wyrównane.

Stworzeniem miłej atmosfery i przyjęciem gości zajęli się uczniowie klas gastronomicznych. Profesjonalną obsługą zajęli się uczniowie klasy 1M – technik przetwórstwa mleczarskiego pod nadzorem Pani Ewy Tyszki, a słodki poczęstunek przygotowała klasa 2C- technikum o profilu cukierniczym pod opieką Pani Ewy Okowickiej-Dyl. Nagrody ufundowała Rada Rodziców ZSZ Nr 4 i Radny Miasta Ostrołęki- Grzegorz Milewski.

 

Organizatorzy konkursu E. Rogalska, E. Okowicka-Dyl i ks.M. Spiżewski
5 z 89

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl