AKTUALNOŚCI CARITAS

Podziękowania dla Maturzystek-Wolontariuszek i Maturzystów-Wolontariuszy Szkolnego Koła Caritas

"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi" (św. Jan Paweł II)

Dziękujemy z całego serca Maturzystkom-Wolontariuszkom i Maturzystom-Wolontariuszom za udział w akcjach organizowanych przez Szkolne Koło Caritas przy ZSZ nr 4 w Ostrołęce.

Opiekunowie:
Bogusław Zych
Anna Krasna
Sylwia Dyko

Rozdanie nagród za napisane wiersze o Dobru w konkursie literackim "Dobre Słowa" na wydarzenie Caritas "Dzień Dobra"

Gratulujemy i dziękujemy za napisane wiersze:
- Kamila Rybacka 4SH1, "Iskra"
- Alicja Maria Strzeszewska 3A, "Walka w sercu"
- Szymon Błażej Walczak 3S, "Dobro"
- Paweł Wódecki 3S, "Piękny dzień pełen dobra"
- Zuzanna Gorczyca 2G, "Dobro człowieka"
- Maja Łada 2O, "Dobroć" - Dominika Choromańska 2O, "Miłość - największe dobro"

Dzień Dobra w naszej Czwórce

20 kwietnia 2023r. Wolontariuszki i Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołęce z klas 2G i 1R przygotowali muffinki z cytatami z Pisma Świętego o Dobru na warsztatach gastronomicznych. 21 kwietnia 2023r. Wolontariuszki z klasy 2G rozdawały je podczas wydarzenia Caritas "Dzień Dobra" w naszej Czwórce. Dziękujemy z całego serca za trud i wysiłek włożony w czynienie dobra!

Na te wydarzenie powstały również wiersze napisane przez nasze Wolontariuszki i naszych Wolontariuszy. Gratulujemy talentu i umiejętności literackich! Bóg jest Dobry!

Anna Krasna
ks. Marek Spiżewski

Pakowanie żywności po zbiórce i przygotowanie paczek świątecznych

Organizatorzy:

SZKOLNE KOŁO CARITAS

W piątek 17 marca 2023 r. Wolontariuszki i Wolontariusze naszego Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołęce przyjmowali produkty do wózków w sklepach sieci Biedronka na terenie naszej Ostrołęki. Zebrana żywność trafi na świąteczne stoły Osób potrzebujących z naszej Czwórki. Dziękujemy wszystkim za wszelkie dobro!