AKTUALNOŚCI CARITAS

Finał Diecezjalnego Konkursu wiedzy dla Członków i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas "Przez życie z Dobrą Nowiną - Ewangelia według św. Jana"

11 marca 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 5 w Łomży odbył się finał Diecezjalnego Konkursu wiedzy dla Członków i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas "Przez życie z Dobrą Nowiną - Ewangelia według św. Jana".

Zespół z naszej Czwórki w składzie: Aleksandra Andryszczyk 4SH1 i Julia Giers 3A zajął II miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych.

Uroczysta Msza święta (po której odbyło się nagrodzenie Uczestników) została odprawiona w parafii pw. św. Brunona w Łomży.

Serdecznie gratulujemy Aleksandrze i Julii wyniku i dziękujemy za reprezentowanie naszej Czwórki!

Agnieszka Sikorska

Anna Kuropatwa

ks. Marek Spiżewski

Etap szkolny konkursu dla Członków i Sympatyków Szkolnych Kół Caritas Diecezji Łomżyńskiej "Przez życie z Dobrą Nowiną - Ewangelia według św. Jana", kategoria wiedzy, poziom: szkoła średnia

1. miejsce - Giers Julia, 3A
2. miejsce - Rybacka Kamila, 4SH1
3. miejsce - Andryszczyk Aleksandra, 4SH1

XXI Ogólnopolska Zbiórka Żywności Caritas

Wolontariuszki i Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas naszej Czwórki 2 grudnia 2022 r. przystąpili do Bożonarodzeniowej Zbiórki Żywności Caritas pod hasłem: "Tak. Pomagam!". Zebrana żywność w formie paczek świątecznych trafi do Rodzin naszej Czwórki. #TAKPOMAGAM #teamczwórka #SKC

Wolontariusz Twoim Przyjacielem

Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych i Wolontariuszy pod hasłem "Wolontariusz Twoim Przyjacielem" zorganizowany przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

Bartłomiej Tyc z klasy 2G zwyciężył w kategorii szkół ponadpodstawowych (występ solo) w konkursie muzycznym "Przez życie z Dobrą Nowiną - Ewangelia według św. Jana"!

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

POLA NADZIEI

„Pola nadziei” - akcja zbierania pieniędzy na potrzeby polskich hospicjów zainicjowana w1998 roku. Ta Ogólnopolska Kampania Społeczna ma na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Staje się okazją do budzenia wrażliwości, empatii, kształtowania postaw prospołecznych.

Po dłuższej przerwie w wyniku pandemii ponownie wraca z wolontariuszami z Czwórki. W tym roku wolontaryjny dyżur pełniliśmy po Mszy Św. w Sanktuarium pw. Zbawiciela Świata w Ostrołęce. Wolontariusze-darczyńcy, ofiarowujący swoje serce i czas to uczniowie z klasy IH i 3G z opiekunami M.Tyszka, E.Okowicką-Dyl, R.Lech.

Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy w imieniu pani Jadwiga Dudek, Kierownik Ostrołęckiego Hospicjum "Caritas".

Pamiętajmy POMAGANIE JEST FAJNE .

Renata Lech