SZKOLNE KOŁO CARITAS

We wrześniu tego roku szkolnego po złożeniu wniosku przez Dyrekcję naszego Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce do Caritas Diecezji Łomżyńskiej powstało w naszej Czwórce Szkolne Koło Caritas. Opiekunem SKC jest Pani Agnieszka Sikorska, asystentem kościelnym ks. Marek Spiżewski. Nasze SKC liczy obecnie ponad 30 wolontariuszy. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do zapisywania się i działania na rzecz pomocy bliźnim.

25 września 2020 r. w wybranych sklepach Biedronka na terenie Ostrołęki wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem "TAK. POMAGAM!". Zebrana przez naszych wolontariuszy żywność trafiła do potrzebujących rodzin z naszej szkoły.

4 października 2020 r., tradycyjnie w pierwszą niedzielę października, która dawniej rozpoczynała Tydzień Miłosierdzia, przeprowadziliśmy w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na działalność CARITAS Diecezji Łomżyńskiej i naszego SKC. Zebraliśmy kwotę 1762,92 zł. 7 października 2020 r. mieliśmy spotkanie organizacyjne naszego SKC.

15 października (czwartek) 2020 r. organizujemy w obu budynkach naszej szkoły sprzedaż sporządzonych wcześniej przez nas wypieków kulinarnych. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kupno żywności, która trafi później do kolejnych potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Zachęcamy Was do zaopatrzenia się w przepyszne słodkości i wsparcie akcji.

Opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołęce  

 

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl