AKTUALNOŚCI CARITAS

- Agnieszka Sikorska

- ks. Marek Spiżewski

2.Cele:

- pogłębienie postawy miłości wśród Młodzieży

- kształtowanie przyjmowania i wyrażania siebie w relacjach

- zwrócenie uwagi na bycie umiłowaną Córką / umiłowanym Synem Boga, Siostrą i Bratem Jezusa

- kształtowanie kompetencji kluczowych

- rozwój zdolności gastronomicznych i talentu kulinarnego uczniów

- aktywizacja Młodzieży - promocja prac uczniów

3.Adresaci:

– uczniowie klas I, II, III, IV naszej Czwórki

4. Zakres tematyczny:

- ukazanie budowania relacji i więzi Rodzinnych, Przyjacielskich, Koleżeńskich, związków na miłości wyrażonej i przyjmowanej przez wspólnie spędzony czas przy stole, wspólne jedzenie i gotowanie oraz wzrost w postawie miłości chrześcijańskiej

5. Sposób przeprowadzenia:

Projekt polega na samodzielnym wykonaniu pracy przez uczestników (minimum dwóch do jednej pracy), związanej z jego tematyką, z wykorzystaniem technik gastronomicznych, czyli na gotowaniu prosto z serca. Należy wykorzystać filmiki, zdjęcia, potrawy, zrobione menu, prezentacje itp. do udokumentowania swojego projektu. Zgłoszenia z podanym imieniem, nazwiskiem i klasą wysyłamy na adres e-mailowy: caritas@zsz4.ostroleka.edu.pl Uczestnicy wyrażają zgodę na przetwarzanie danych osobowych oraz zostaną powiadomieni o wynikach, dyplomach i nagrodach.

6. Terminarz:

- do 16 kwietnia 2021 r.

7. Ogłoszenie wyników:

- 20 kwietnia 2021 r.

8. Nagrody:

- wszystkie nadesłane prace będą ocenione i nagrodzone Suprise

SZKOLNE KOŁO CARITAS

We wrześniu tego roku szkolnego po złożeniu wniosku przez Dyrekcję naszego Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce do Caritas Diecezji Łomżyńskiej powstało w naszej Czwórce Szkolne Koło Caritas. Opiekunem SKC jest Pani Agnieszka Sikorska, asystentem kościelnym ks. Marek Spiżewski. Nasze SKC liczy obecnie ponad 30 wolontariuszy. Zachęcamy i zapraszamy serdecznie wszystkich chętnych do zapisywania się i działania na rzecz pomocy bliźnim.

25 września 2020 r. w wybranych sklepach Biedronka na terenie Ostrołęki wzięliśmy udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności pod hasłem "TAK. POMAGAM!". Zebrana przez naszych wolontariuszy żywność trafiła do potrzebujących rodzin z naszej szkoły.

4 października 2020 r., tradycyjnie w pierwszą niedzielę października, która dawniej rozpoczynała Tydzień Miłosierdzia, przeprowadziliśmy w Sanktuarium św. Antoniego w Ostrołęce zbiórkę do puszek z przeznaczeniem na działalność CARITAS Diecezji Łomżyńskiej i naszego SKC. Zebraliśmy kwotę 1762,92 zł. 7 października 2020 r. mieliśmy spotkanie organizacyjne naszego SKC.

15 października (czwartek) 2020 r. organizujemy w obu budynkach naszej szkoły sprzedaż sporządzonych wcześniej przez nas wypieków kulinarnych. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na kupno żywności, która trafi później do kolejnych potrzebujących rodzin z naszej szkoły. Zachęcamy Was do zaopatrzenia się w przepyszne słodkości i wsparcie akcji.

Opiekunowie i wolontariusze Szkolnego Koła Caritas ZSZ Nr 4 w Ostrołęce