SPORT

WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT

W piątek 22 marca 2024 odbył się Wiosenny Turniej Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Do rozgrywek zgłosiło się pięć drużyn: 4A gr.1, 4A gr.2, 4G, 2A, 4S. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, każdy mecz został rozegrany do dwóch wygranych setów. Zespół za każdy wygrany set zdobywał 1 punkt. Wygrał zespół, który zebrał najwięcej punktów.

Klasyfikacja końcowa jest następująca:

1 miejsce klasa 4A gr.2
2 miejsce klasa 4S
3 miejsce klasa 4G
4 miejsce 4A gr.1
5 miejsce klasa 2A

Trzy najlepsze drużyny zostały udekorowane pamiątkowymi medalami i dyplomami.

Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy bardzo wszystkim za udział w rozgrywkach.

Małgorzata Litwa

„BIEG TROPEM WILCZYM”

W niedzielę 3 marca 2024 r. odbył się XII Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Pobiec można było na dwóch dystansach: 1963 metry i 5 km. Krótszy dystans biegu nawiązywał do roku śmierci ostatniego Wyklętego zabitego w boju Józefa Franczaka „Lalusia”. Dodatkowo dystans 1963 m można było przemaszerować z kijkami Nordic Walking.

Wyzwaniu udziału w imprezie podjęły się uczennice z klasy 5 SH1 - Malwina Małkowska, Oliwia Pławska, Daria Humienna, Izabela Szymczak z klasy 3 Hs oraz nauczyciele p. Małgorzata Litwa i p. Katarzyna Kowalska.

Trasa biegła ulicami miasta: START - Brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych Ciasna – Filochowskiego „Sana” - Podchorążych – Zwycięzców – Chomicza – Czeczotka – Kurpiowska – 22 Lipca - Filochowskiego „Sana” - Ciasna – Brama Muzeum Żołnierzy Wyklętych – META

Źródła zdjęć: Moja Ostrołęka eOstrołęka Prywatne

Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców

2 lutego 2024 r. odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców o Puchar Przewodniczącego Rady Rodziców.

Do turnieju, zgłosiło się łącznie 15 uczniów – 10 chłopców i 5 dziewcząt. Dlatego już po raz drugi w historii szkoły turniej został rozegrany w formie mix. Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, do dwóch setów przegranych. Zwyciężczynią okazała się, uczennica klasy IIIO Joanna Prusik, która w finale pokonała Piotra Prusaczyka z klasy IIA. Trzecie miejsce wywalczył Szymon Małż z klasy IIIA, który pokonał swojego kolegę z klasy Olafa Radzińskiego.

Medale oraz statuetkę dla zwycięscy ufundowała rada rodziców, za co bardzo dziękujemy.

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Kowalska i Dariusz Bunkowski

Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy za udział i walkę fair play. Do zobaczenia za rok

Katarzyna Kowalska

Szkolny Turniej w Ringo

Dnia 8 grudnia rozegrany został Szkolny Turniej w Ringo. Do udziału zgłosiło się cztery drużyny, w składzie:

Klasa 4 A gr 1 – Katarzyna Zapert, Wiktoria Plona, Julita Pierzchała
Klasa 4 A gr. 2 – Sandra Dąbkowska, Julia Giers
Klasa 3 S – Filip Tomczak, Dominik Kowalczyk
Klasa 3 A – Olaf Radziński, Hubert Laskowski

Zawody zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”. Niepokonane okazały się dziewczęta klasy 4A gr. 1. Nie zabrakło też zaciętej rywalizacji o dalsze miejsca. Ostatecznie końcowa klasyfikacja jest następująca:

Miejsce I - klasa 4A gr. 1
Miejsce II - klasa 3S
Miejsce III - klasa 3A
Miejsce IV - klasa 4A gr. 2

GRATULUJEMY wszystkim i do zobaczenia za rok !!!!

Koszykarskie Mikołajki z Kacpą

W dniu 7 grudnia Ostrołęcki Klub Koszykówki zorganizował imprezę promującą koszykówkę w Ostrołęce „Koszykarskie Mikołajki z Kacpą”, która odbyła się w Hali Widowiskowo – Sportowej im. Arkadiusza Gołasia w Ostrołęce. Wydarzenie miało charakter treningu koszykarskiego oraz rywalizacji sportowej dla młodzieży. Zajęcia sportowe oraz pogadankę motywacyjną poprowadził Kacper Lachowicz (Kacpa), który znany jest m.in. z wieloletniej współpracy w zakresie prowadzenia koszykarskich campów z Marcinem Gortatem i jest jedynym Polakiem z certyfikatem Ganon Baker Basketball – organizacji kształcącej specjalistów od koszykarskiej techniki indywidualnej.

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Kamil Kulas, Kasjan Godlewski, Piotr Prusaczyk, Arkadiusz Mrugacz, Patryk Kita oraz Sylwia Gałka skorzystali z zaproszenia i wzięli udział w tym fantastycznym wydarzeniu.