OLIMPIADA WIEDZY EKOLOGICZNEJ

Zapraszamy serdecznie zgłoszonych uczniów naszej szkoły do etapu szkolnego XXXIX Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, która odbędzie się 9 stycznia o godzinie 10:00 w sali 37.

Nauczyciele biologii i geografii

„Pomóżmy Szymonowi na lepsze jutro „

SK PCK i HDK wraz z Caritasem oraz Wolontariatem, zwraca się z prośbą do uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce o wsparcie akcji charytatywnej na rzecz Szymona z klasy III Szkoły Podstawowej w Rzekuniu.

Szymon jest chłopcem szczerym, wesołym pomimo jego niepełnosprawności. Jest bardzo dobrym uczniem i przyjacielem, zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony na przeżywanie kolejnego dnia.

Szymon potrzebuje naszej pomocy w zebraniu środków na rehabilitację. Dlatego, zwracamy się do Was jeśli możecie wesprzeć akcję w terminie 29.11-09.12.2023r., poprzez przyniesienie fantów na nagrody -maskotki, puzzle, samochodziki (mogą być używane, ale w idealnym stanie) bądź też jeśli ktoś ma lub zna kogoś kto chętnie przekaże coś do licytowania np. voucher będziemy ogromnie wdzięczni.

Na pierwszym piętrze w ZSZ Nr4 na Traugutta oraz Parkowej będą stały pojemniki (kartony), w których będzie można umieszczać przyniesione rzeczy.

Fanty można również przekazać p.Annie Kuropatwie, ks. Markowi Spiżewskiemu, p.Wioletcie Dyko oraz p.Edycie Zabielskiej.

Liczymy na Waszą pomoc
„Pomóżmy Szymonowi na lepsze jutro „
Opiekunowie akcji

„Międzynarodowe mobilności kadry ZSZ nr 4” – część pierwsza

W dniach od 17 lutego do 1 marca 2023 roku grupa nauczycieli naszej szkoły wzięła udział w projekcie finansowanym z funduszy europejskich, Erasmus+:

Tytuł projektu: Międzynarodowe mobilności kadry ZSZ nr 4
Nr projektu: 022-1-PL01-KA122-VET-000073566
Czas trwania projektu: 01-12-2022 – 30-11-2023

W pierwszej grupie przeważali nauczyciele przedmiotów zawodowych oraz języków obcych. Nauczyciele wzięli udział w dwóch kursach. Pierwszy kurs to "Niekonwencjonalne metody nauczania". Kurs drugi "Nauczyciel jako trener, mentor, coach". W czasie pierwszego z kursów poznawali umiejętność pobudzenia ciekawości i kreatywności, motywowania i przyciągania uwagi młodych ludzi. Były to głownie metody niekonwencjonalne, które słyną ze swojej skuteczności w przyciąganiu uwagi uczniów. W czasie zajęć trenerka korzystała z aktywizujących i nietypowych metod szkoleniowych, co było też ciekawym sposobem na ich poznanie. Drugi kurs przede wszystkim dotyczył różnic pomiędzy rolami, jakie obecnie powinien pełnić nauczyciel, czyli rolą mentora, trenera i coacha.

Podczas „Międzynarodowej mobilności kadry z ZSZ nr 4” w Hiszpanii nauczyciele poznali wiele metod pracy z uczniem na lekcji i poza nią. Omówili różne metody nauczania.

Mobilność realizowana była w Granadzie, które to miasto uczestnicy mogli poznać w czasie wolnym, ale też w trakcie gry terenowej, jako jeden z elementów kursu. Oprócz tego uczestnicy zwiedzili urokliwą Malagę i piękną jaskinię w Nechrii. Szkolenia prowadzone przez przedstawicieli Universal Mobility to nie tylko niekonwencjonalne metody nauczania, warsztaty szkoleniowe uczestników do roli nauczyciela, trenera, mentora, coacha. To dodatkowo umożliwienie poznania uroków Andaluzji i kultury hiszpańskiej, począwszy od zwiedzania cudownych miejsc i zabytków a skończywszy na skosztowaniu smakowitych potraw miejscowej kuchni.

Cytując uczestników dowiadujemy się, że: „Pobyt w Hiszpanii pozostawił w nas niezapomniane wrażenia i sprawił, że na pewno zechcemy tam jeszcze kiedyś wrócić”

„Podczas pobytu w Hiszpanii miałam możliwość bliższego poznania moich koleżanek i kolegów z pracy, dzięki czemu jeszcze bardziej zintegrowaliśmy się. Wspólnie spędzony czas pozwolił na wymianę doświadczeń i poznanie w nowych okolicznościach”

„Bardzo podobały mi się warsztaty podczas których można było nabrać dystansu i spojrzeć na swoje dotychczasowe osiągnięcia z nowej perspektywy. Wykonywane ćwiczenia były inspirujące i zamierzam je wykorzystać w dalszej pracy z młodzieżą.”

To tylko część informacji. Dlaczego? Ponieważ w czasie letniej przerwy w podobnych zajęciach będzie uczestniczyć kolejna grupa nauczycieli. Grupa druga (tak jak poprzednia) przygotowuje się do wyjazdu uczestnicząc w zajęciach z języka angielskiego. Ta grupa również realizuje cykl spotkań obejmujących przygotowanie organizacyjne i kulturowe. Nie chcemy zdradzać szczegółów pobytu, żeby kolejni uczestnicy również mogli czuć się chociaż trochę zaskoczeni pobytem!

Szkolny koordynator projektu

Deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego

"Deklaracje przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji LATO 2023 (klasy wg harmonogramu wewnętrznego 2022/23 dostępnego w zakładce egzamin zawodowy) należy złożyć do wicedyrektora p. Adama Zienkiewicza najpóźniej do 7 lutego 2023 roku. Druki deklaracji dla klas III Technikum są dostępne u wychowawców, pozostali zainteresowani egzaminem dopełniają formalności indywidualnie."

PROJEKT „Międzynarodowe mobilności kadry ZSZ nr 4”

REGULAMIN REKRUTACJI I UCZESTNICTWA W PROJEKCIE
pt. „Międzynarodowe mobilności kadry ZSZ nr 4”
Nr projektu: 022-1-PL01-KA122-VET-000073566