Aktualności eTwinning


Krajowa Odznaka Jakości dla naszego projektu eTwinning


Jest nam miło poinformować, że projekt “ European cuisine od XXI century” realizowany w roku szkolnym 2021/2022 w ramach eTwinning otrzymał Krajową Odznakę Jakości. Odznaka ta przyznawana jest przez Krajowe Biuro Programu eTwinning

Celem przyznawania Krajowej Odznaki Jakości jest wyróżnienie nauczycieli i szkół, których działania w ramach eTwinningu i reprezentują wysoki poziom. Dla nauczycieli jest to uznanie ich pracy, dla uczniów to większa motywacja do prowadzenia zaplanowanych działań, a dla szkoły – publiczne potwierdzenie zaangażowania i dążenia do jakości oraz otwartość na współpracę europejską.

Był to nasz pierwszy projekt eTwinning i tym bardziej się cieszymy, że odnieśliśmy tak duży sukces!

Opiekunowie projektu:
Elżbieta Rogalska
Ewa Okowicka-Dyl
Milena Tyszka
Swietłana Kupis

#3 online meeting


 

 

WYZWANIE ETWINNING – Kartka dla Marii Skłodowskiej-Curie


W listopadzie nasza szkoła wzięła udział w wyzwaniu, podczas którego wspólnie, z nauczycielami i uczniami, zostały stworzone kartki z życzeniami dla jubilatki Marii Skłodowskiej – Curie z okazji jej 154 urodzin.

Zgłoszenia dokonywali nauczyciele chemii Pani Elżbieta Rogalska oraz Ewa Okowicka-Dyl przesyłając wybrane prace za pośrednictwem portalu eTwinning . Ze wszystkich zgłoszeń z całej Polski organizator stworzył multimedialną galerię prac oraz dodatkowo po zakończeniu akcji przesłał dla każdego uczestnika certyfikat.

Wyniki wyzwania Kartka dla Marii Skłodowskiej-Curie | .eTwinning Polska

Projekt bez tytułu (canva.com)

Certyfikaty uczestników

Ewa Okowicka-Dyl

Festive Dinner


 

 

Czy wiesz czym jest eTwinning?


“To społeczność szkolna, gromadząca szkoły i przedszkola z całej Europy (i nie tylko) współpracująca za pomocą mediów elektronicznych. eTwinning to również doskonalenie zawodowe nauczycieli.

Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami – współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.”

Czytamy na stronie eTwinning Polska.

Nasza szkoła od kilku lat ma zaszczyt mieć tytuł “Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego”, dlatego pełni dumy chcemy ten odznakę utrzymać jak najdłużej przystępując do kolejnego europejskiego programu, w tym roku etwinningu, za sprawą realizowanego projektu o nazwie “European cuisine of XXI century” .W projekcie zostało zaplanowane wiele działań, część z nich zdążyliśmy już zrealizować, a jeszcze więcej ciekawych wyzwań z nim związanych wciąż przed nami.

Co już do tej pory udało nam się osiągnąć w tak krótkim czasie?

  • Nawiązaliśmy współpracę ze szkołami w Portugali, Chorwacji, Turcji, Francji, Ukrainie, Litwie i we Włoszech, oraz dołączyła do Nas szkoła podstawowa z woj. Świętokrzyskiego. Wspólnie z nauczycielami tych szkół opracowaliśmy plan działań.
  • Zaprojektowaliśmy naszego Twinspace (platforma naszego projektu)
  • uczniowie nagrali filmik prezentujący naszą szkołę i siebie, aby partnerzy mogli Nas poznać, oraz sami mogli oglądać kolegów z partnerskich szkół.
  • Uczniowie przedstawili zasady współpracy kolegom i zapoznali się z zasadami jakie chcą inni.
  • Nasi uczniowie upiekli przepyszną szarlotkę, którą sprzedawali wraz z innymi ciastami na karmę dla psiaków ze schroniska. Przepis umieścili dla partnerów na twinspace.
  • Projektowali logo i głosowali na nie. Najpierw na te, które reprezentowało szkołę, później na te właściwe, reprezentujące projekt.
  • ie zapomnieliśmy uczcić wspólnie dni Erasmusa i dnia kucharza, które nie tylko były uroczyste ale przede wszystkim smaczne:)
  • auczyciele wszystkich szkół biorących udział w projekcie już dwukrotnie spotykali się online, aby omówić wątpliwości i ewaluować działania.
  • Wybraliśmy przy pomocy uczniów, nauczycieli i dyrekcji ZSZ 4 “jesienne ciasto” partnera, które nasi uczniowie wykonają i podzielą się swoimi doznaniami.

Wszystkie realizowane przez nas działania są w języku angielskim, dzięki czemu uczniowie Ostrołęckiej Czwórki , powtarzają sobie zdobytą wiedze , uczą się nowych rzeczy, a tym samym szlifujemy go , jak to mówią obecnie młodzi ludzie.

Chcesz być na bieżąco , zapraszamy Cię na stronę Fb , gdzie możesz Nas polajkować , a tym samym obserwować,  

Serdecznie Cię zapraszamy, będzie nam niezmiernie miło .

www.facebook.com/eTwinningProjectPoland/

twinspace.etwinning.net/193504/home

Elżbieta Rogalska

 
1 z 2

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl