SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA „EKONOMIK” – 25 LAT TRADYCJI

Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”, działająca w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, jest laureatem wielu nagród w konkursach organizowanych przez Fundację Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej.

Dzięki aktywnemu działaniu spółdzielni, uczestnictwie w projektach powstał bardzo ciekawy materiał wspierający pracę opiekunów oraz utworzono kilka spółdzielni uczniowskich w województwie mazowieckim.

Niech prezentacja dobrych praktyk spółdzielczych będzie inspiracją dla innych spółdzielców i zachętą do tworzenia się nowych kooperatyw.

Zapraszamy do poznania historii i osiągnięć spółdzielni poprzez zapoznanie się z załączonym tekstem oraz relacją fotograficzną.

Barbara Parzych

Spółdzielnia Uczniowska Info

Medale 120-Lecie spółdzielni uczniowskich w Polsce 1900-2020

W imieniu Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej podczas uroczystego zakończenia roku szkolnego 2020/2021 zostały przekazane Medale 120 - lecia Spółdzielni Uczniowskich.

Prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Aleksandra Olender oraz wiceprezes Cezary Kostrzewski mieli zaszczyt wręczyć dyplomy nadania medalu wraz z medalami wszystkim wyróżnionym.

Z podziękowaniami za empatię, życzliwość, podejmowane działania, promowanie i upowszechnianie wartości oraz zasad spółdzielczych, przedsiębiorczości, a także demokracji wśród dzieci i młodzieży, wspieranie przedsięwzięć oraz aktywny wkład w rozwój spółdzielni uczniowskich.

Na wniosek Rady i Zarządu Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej Kapituła Medalu postanowiła uhonorować: Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską, Pana Kazimierza Parszewskiego, Pana Roberta Piątka, Panią Małgorzatę Święcicką, Panią Barbarę Parzych, Spółdzielnię Mieszkaniową „PARKOWA”, PSS SPOŁEM w Ostrołęce.

Dziękujemy Pani Prezes Annie Bulka za docenienie naszej spółdzielczej aktywności, liczymy ma dalszą współpracę oraz wsparcie w czasie nowych wyzwań.

Barbara Parzych

DYPLOMY "EKONOMIK"