AKTUALNOŚCI SPÓŁDZIELNIA EKONOMIK


DZIEŃ OTWARTY - PRZYSZŁOŚĆ W ZASIĘGU RĘKI


Spółdzielcy z klas ekonomicznych i handlowych prezentowali uczniom klas ósmych swoje kierunki poprzez ciekawe gry, zabawy, rozwiązywanie zadań charakterystycznych dla technika ekonomisty oraz technika handlowca. Członkowie spółdzielni zachęcali do wykonania różnych aktywności, aby przybliżyć specyfikę zawodu technika ekonomisty i handlowca. Młodzież ze szkół podstawowych wykazała się zaangażowaniem podczas rozmów uczniowie otrzymali informacje na temat prezentowanych kierunków kształcenia, a także oglądali szkolne pracownie i rozmawiali z nauczycielami Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce.

 

Barbara Parzych

WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK”


W dniu 14 stycznia 2026 roku odbyło się WALNE ZGROMADZENIE SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK” o charakterze sprawozdawczym, w którym uczestniczyli spółdzielcy z klas: 1A, 3A, 4A wraz z opiekunem Barbarą Parzych.

Obradom przewodniczyła prezes Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Natalia Jaworska uczennica z klasy 4 Technikum Ekonomicznego.

Podczas Walnego Zgromadzenia zostały podjęte stosowne uchwały związane z prowadzoną działalnością, a także zatwierdzono roczne sprawozdanie finansowe.

Dokonano podsumowania działań podejmowanych w ramach spółdzielni w I okresie bieżącego roku szkolnego, a następnie przedyskutowane i zweryfikowane zostały zadania zaplanowane na II okres. Pani Barbara Parzych podziękowała wszystkim spółdzielcom za zaangażowanie i wszechstronne działania wspierające realizację satutowych zadań szkoły, które służą całej naszej społeczności.  

Barbara Parzych

SEJMIK SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKICH


Barbara Parzych

Spółdzielcy z wizytą w patronackiej Spółdzielni „SPOŁEM” w Ostrołęce


27 października członkowie zarządu, rady nadzorczej oraz członkowie spółdzielni uczniowskiej z klasy I i IV technikum ekonomicznego Zespołu Szkół Zawodowych nr 4 w Ostrołęce, wraz z opiekunem – panią Barbarą Parzych, uczestniczyli w wizycie studyjnej w patronackiej Powszechnej Spółdzielni Spożywców „SPOŁEM” w Ostrołęce.

Celem spotkania było poznanie zasad funkcjonowania spółdzielni patronackiej, wymiana doświadczeń oraz pogłębienie wiedzy na temat współczesnej spółdzielczości. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się z bliska działalności „SPOŁEM”, poznać strukturę organizacyjną spółdzielni oraz dowiedzieć się, jak tradycja łączy się z nowoczesnym podejściem do zarządzania obsługi klienta.

Podczas wizyty uczestnicy spotkali się z panią Izabelą Parszewską – prezes-przedstawicielem kierownictwa spółdzielni, która w ciekawy sposób opowiedziała o historii, misji i codziennej pracy „SPOŁEM”. Nie zabrakło także rozmów o roli spółdzielczości w lokalnej społeczności oraz znaczeniu współpracy i odpowiedzialności w prowadzeniu wspólnego przedsięwzięcia.

Dla uczniów technikum ekonomicznego była to cenna lekcja praktycznego zastosowania wiedzy z zakresu przedsiębiorczości i ekonomii. Wizyta pozwoliła im, zobaczyć, jak funkcjonuje dobrze zorganizowana spółdzielnia, a także zrozumieć, jak ważne są inicjatywy oparte na współpracy, zaufaniu i wspólnym działaniu.

Takie spotkania stanowią inspirację do dalszego rozwoju naszej spółdzielni oraz pogłębienia więzi z patronacką spółdzielnią „SPOŁEM”.

 

Barbara Parzych

XI EDYCJA PROJEKTU EDUKACYJNEGO „Lekcje z ZUS”


W dniu 15 października gościliśmy w naszej szkole pracownika Inspektoratu ZUS w Ostrołęce Panią Marzenę Parzych, która służyła wsparciem merytorycznym podczas spotkań z młodzieżą.

Do projektu zostali zgłoszeni uczniowie z klasy 4 Technikum Ekonomicznego.

W ramach realizacji XII edycji projektu edukacyjnego ,,Lekcje z ZUS’’ w roku szkolnym 2025/2026 zostały przeprowadzone lekcje z zakresu ubezpieczeń społecznych m.in.:

„E-ZUS czyli firma pod ręką – prawa i obowiązki rozpoczynających działalność gospodarczą”. 

Uczniowie zgłoszeni do projektu otrzymali materiały dydaktyczne (podręczniki, filmy, prezentacje) skonstruowane tak, aby młodzi ludzie zdobyli nie tylko wiedzę teoretyczną, lecz także dowiedzieli się, jak zgłosić siebie i pracowników do ubezpieczeń, gdy założą własną firmę, czy też jak rozliczyć składki za pośrednictwem pierwszego kompleksowego e-urzędu w Polsce – Platformy Usług Elektronicznych ZUS.

Uczniowie mieli możliwość doskonalenia swojej wiedzy, a także rozwikłania wszelkich kwestii związanych ze składkami odprowadzanymi przez płatników.

Dziękujemy serdecznie za przeprowadzenie ciekawych lekcji w atrakcyjnej formie oraz pogłębienie świadomości ekonomicznej młodzieży z zakresu ubezpieczeń społecznych.

Współpraca z ZUS ma na celu kształtowanie świadomości ubezpieczeniowej młodego pokolenia, gdyż wiedza na temat ubezpieczeń społecznych stanowi ochronny parasol przed zdarzeniami, które mogą je spotkać np. utrata pracy czy niezdolność do jej wykonywania.

Nauczyciele realizujący projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS”:
Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska, Barbara Parzych.

Barbara Parzych

 




1 z 15

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl