AKTUALNOŚCI SAMORZĄD


OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH


30.09.2020 - tego dnia wszystkie pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, czyli tradycyjnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkurencji otrzęsinowych zajęły się starsze koleżanki i koledzy z klasy III Tg – Paulina Cichocka, III Te – Aleksandra Olender, Marta Budna, Cezary Kostrzewski oraz Paweł Kiernozek i Jakub Prajs z klasy IV Tg.

Konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć przedstawiciele klas pierwszych to: „reklama”, „jaka to melodia”, „picie mleka”, „trudne słowa”, „quizz o szkole”, „jedzenie jogurtu”. Zabawa była przednia, mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii podczas bezwzględnej rywalizacji o palmę pierwszeństwa w poszczególnych konkurencjach. Po podsumowaniu punktów najlepsza okazała się drużyna z klasy I To, która otrzymała voucher zwalniający z odpytywania , klasówki itd. w wybranym przez uczniów dniu.

Otrzęsiny jak co roku, były świetną formą rozrywki zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli jednocześnie integrując społeczność szkolną. 

Samorząd Uczniowski

DZIEŃ DRESA


We wtorek obchodziliśmy Dzień Dresa zorganizowany przez Samorząd Uczniowski. Jak zawsze finansowo wsparła nas Spółdzielnia Uczniowska EKONOMIK, która ufundowała koszulki dla zwycięzców konkursu o tytuł Dresa Roku 2020. Wzięli w nim udział chętni uczniowie oraz nauczyciele. Komisja konkursowa po zaskakujących prezentacjach uczestników wyłoniła najlepszych. Konkurencja była tak mocna, iż  konieczne było przeprowadzenie dogrywki. I miejsce zajęła Otylia Olbryś z kl. I G, II miejsce- Damian Załęski z kl. II G, III miejsce –Julia Morawska z kl. II SH1.Wśród nauczycieli wygrała pani kierownik kształcenia praktycznego- Anna Słota. Klasa, która miała najwięcej reprezentantów w dresiarskim świecie, wygrała zwolnienie z kartkówki. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę.

Samorząd Uczniowski

 

DZIEŃ PATRONA


25 września 2020 roku w hali im. Arkadiusza Gołasia obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły- Adama Chętnika. Uroczystość rozpoczęła pani Dyrektor Barbara Stepnowska krótkim przemówieniem, w którym przywitała uczniów klas pierwszych w gronie społeczności szkolnej, życząc im także sukcesów w nauce. Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie klas I. Uczniowie przysięgali godnie reprezentować szkołę, sumiennie wypełniać obowiązki ucznia oraz zachowywać się wzorowo. W imieniu Samorządu Uczniowskiego głos zabrała Kinga Sikora z klasy II SH1. Święto Patrona było również doskonałą okazją do ogłoszenia wyników konkursu wiedzy o Patronie Adamie Chętniku, który kierowany jest przede wszystkim do uczniów klas pierwszych. Część artystyczna przybliżyła sylwetkę sylwetkę patrona szkoły. Uroczystość przygotowali p. Ewa Zych, p. Agnieszka Sikorska , p. Anna Nol, p.Dariusz Bunkowski.

Samorząd Uczniowski

 

KONKURS NA SZKOLNEGO „PĄCZKOŻERCĘ”


7 lutego (z okazji Tłustego Czwartku) Samorząd Uczniowski wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską „Ekonomik” po raz kolejny zorganizowali konkurs jedzenia pączków na czas.

 

Do rywalizacji przystąpiło 10m uczniów naszej szkoły. Ich zadaniem było zjedzenie jak największej liczby pączków w 8 minut.

 

Tegorocznym „PĄCZKOŻERCĄ” został Tomasz Balcerzak z klasy III Tg1, drugie miejsce zajął Wojtek Gumkowski z klasy III Hs a trzecie Daniel Majkowski z III Tg1.

 

Najlepsi otrzymali upominki ufundowane przez Spółdzielnię Uczniowską „Ekonomik”.

Samorząd Uczniowski 

 

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY


 

W środę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w naszej szkole. Samorząd Uczniowski zorganizował licytację, w której udział wzięli uczniowie. Tradycyjnie można było stać się właścicielem pluszaków i gier, ale większym powodzeniem cieszyły się atrakcje „personalne”: „Spacer z profesorem Piątkiem”, „Ciasto i kawa z Pauliną”, „Oranżada z Mateuszem” itp. Bawiliśmy się świetnie, a dochód z licytacji wyniósł 1500 zł. Pozostali uczniowie, nauczyciele, dyrekcja dołożyli do naszej puszki dodatkowe 500 zł. Dziękujemy wszystkim organizatorom i uczestnikom za wsparcie WOŚP  

 

Samorząd Uczniowski

 
1 z 12

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl