AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

Pokochaj psiaka

We wrześniu i październiku uczniowie naszej szkoły z różnych klas zorganizowali akcje charytatywne na rzecz schroniska Canis w Kruszewie. Uczniowie piekli i sprzedawali pyszne ciasta, a uzyskany dochód przeznaczyli na zakup karmy dla psów i kotów.

Następnie 11 i 25 października najbardziej zaangażowani uczniowie pod opieką Anny Nol, Sylwii Gałki, Sylwii Balcerzak, Grażyny Napiórkowskiej, Cezarego Filochowskiego mieli przyjemność odwiedzić schronisko i odbyć spacer z jego podopiecznymi. Przeżycie niezapomniane, mnóstwo wzruszeń, chaos totalny, psiaki szczęśliwe a my jeszcze bardziej. Polecamy taką formę spędzania wolnego czasu. W każdej chwili możecie jechać do Kruszewa i uszczęśliwić czworonogi swoją obecnością.. Dziękujemy za udział w akcji.

13 Festiwal Teatralny INQBATOR

12 września nasza samorządowa „grupa teatralna” wzięła dział w paradzie ulicznej otwierającej 13 Festiwal Teatralny INQBATOR.

Sylwia Gałka

STREFY RELAKSU

Od września Samorząd Uczniowski ciężko pracował, aby stworzyć wymarzone strefy relaksu. Uczniowie piekli i sprzedawali ciasta, a zespół fotografów zrobił, wywołał i rozdystrybuował klasowe zdjęcia. Pracy mieliśmy mnóstwo, ale osiągnęliśmy zamierzony cel- do tej pory powstały dwie strefy relaksu: na trzecim i czwartym piętrze w budynku przy ulicy Romualda Traugutta. Działania te są kontynuacją projektu sprzed dwóch lat, gdy wspólnymi siłami z SU EKONOMIK stworzyliśmy Pokój Relaksu na ulicy Parkowej. Tym razem dostaliśmy wsparcie finansowe od SK PCK i szkolnego wolontariatu. Dziękujemy wszystkim osobom, które zaangażowały się w nasze działania.

SOS DLA UKRAINY

Społeczność naszej szkoły postanowiła wspomóc finansowo osoby z Ukrainy. Skoncentrowaliśmy się na zbiórce pieniędzy, aby nasza pomoc była celowa. Samorząd Szkoły zadecydował, aby darowiznę przekazać na rzecz Polskiej Akcji Humanitarnej oraz Fundacji Drabina Rozwoju, która pomaga uchodźcom przebywającym na terenie Ostrołęki. W akcję zaangażowało się wielu członków szkolnej społeczności. Wszystkim bardzo dziękujemy :) Udało nam się zebrać 2714,5 zł !!!

Za zaangażowanie dziękujemy: SK PCK; Samorządowi Uczniowskiemu; Paniom B. Zaborowskiej i M. Święcickiej oraz uczniom, którzy piekli i sprzedawali ciasta w ramach projektu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego; SK Caritas i Pani A. Sikorskiej, SU EKONOMIK i Paniom M. Święcickiej i B. Parzych; Paniom: Ewie Okowickiej- Dyl, Milenie Tyszce, Swietłanie Kupis, Elżbiecie Rogalskiej oraz klasom 3G i 3 KC, które w ramach projektu European cuisine of XXI century piekły ciasta; nauczycielom przedmiotów gastronomicznych- paniom R. Lech, M. Kacperek, W. Dyko. E Tyszce; Pani Elżbiecie Niedźwiedzkiej oraz klasie 1O; Pani B. Zaborowskiej oraz klasie 3 AH; klasom, które dokonały dobrowolnych wpłat: 1S, 2S, 3CS, 3O1, 4A, 4S, 4KC, 2A, 1O, 4H.

Koordynatorzy Akcji Charytatywnej

B. Zaborowska, A. Nol

OTRZĘSINY KLAS PIERWSZYCH

30.09.2020 - tego dnia wszystkie pierwszaki stały się pełnoprawnymi uczniami naszej szkoły, czyli tradycyjnie odbyły się otrzęsiny klas pierwszych.

Przygotowaniem i przeprowadzeniem konkurencji otrzęsinowych zajęły się starsze koleżanki i koledzy z klasy III Tg – Paulina Cichocka, III Te – Aleksandra Olender, Marta Budna, Cezary Kostrzewski oraz Paweł Kiernozek i Jakub Prajs z klasy IV Tg.

Konkurencje, z którymi musieli się zmierzyć przedstawiciele klas pierwszych to: „reklama”, „jaka to melodia”, „picie mleka”, „trudne słowa”, „quizz o szkole”, „jedzenie jogurtu”. Zabawa była przednia, mnóstwo śmiechu i pozytywnej energii podczas bezwzględnej rywalizacji o palmę pierwszeństwa w poszczególnych konkurencjach. Po podsumowaniu punktów najlepsza okazała się drużyna z klasy I To, która otrzymała voucher zwalniający z odpytywania , klasówki itd. w wybranym przez uczniów dniu.

Otrzęsiny jak co roku, były świetną formą rozrywki zarówno dla młodzieży jak i nauczycieli jednocześnie integrując społeczność szkolną.