AKTUALNOŚCI SAMORZĄD


2015.12.14 AKCJA CHARYTATYWNA-„POMAGAMY ZOSI”


   

Samorząd Uczniowski w każdym roku szkolnym organizuje akcje charytatywne, których celem jest pomoc chorym dzieciom. Aktualnie wspieramy malutką Zosię Kwaśniak. Dziewczynka urodziła się 19.02.2015 r. w 32. tygodniu ciąży bliźniaczej. Brat bliźniak Antoś jest zdrowym dzieckiem, natomiast pierwsze miesiące życia Zosi to nieustająca walka o życie przepełniona cierpieniem. Po urodzeniu przewieziono ją do Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. U dziewczynki stwierdzono ciężką dysplazję oskrzelowo- płucną, encefalopatię niedotleniowo- niedokrwienną, ma tzw. spięcia (przestaje oddychać, robi się sina i sztywna, mięśnie trzeszczą). Zosia nie potrafi połykać (jest karmiona przez sondę) i samodzielnie oddychać. Aby mogła wrócić do domu, potrzebna jest intensywna, bardzo kosztowna rehabilitacja oraz sprzęt, bez którego nie może funkcjonować: koncentrator tlenu, pulsoksymetr, ssak, respirator, agregat.

 

14 grudnia w naszej szkole odbył się kiermasz bożonarodzeniowy. Dochód z niego przeznaczyliśmy na potrzeby Zosi. W organizację zaangażowały się Zuzanna Kulas, Anna Chrostowska, Anna Kowalewska, Aleksandra Szczepańska, Angelika Orłowska z kl. III Te, Dawid Łempicki i Dawid Machnik z kl. III Tz, Karolina Milewska z kl. II Tg, Patrycja Dzierzgowska, Izabela Murzyn, Aleksandra Gutowska z kl. I To. Uczennice sprzedawały własnoręcznie wykonane ozdoby choinkowe, pierniczki itp.

 

W kiermaszu udział wzięli twórcy ludowi: p. Czesława Lewandowska, zaprzyjaźniony ze szkołą p. Andrzej Staśkiewicz. Współpracował z nami również św. Mikołaj, który wraz z uroczymi Śnieżynkami ochoczo pozował do zdjęć. Na długiej przerwie kolędowaliśmy z sekcją muzyczną SU.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie naszej akcji. Dochód z kiermaszu wyniósł 360 zł!

 

Aby przekazać 1% podatku dla Zosi należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające- cel szczegółowy 1&” wpisać „356 pomoc dla Zosi Kwaśniak”. 

 

obejrzyj zdjęcia

WYBORY DO WŁADZ SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO


     

W poniedziałek 9. 11. 2015 r. pierwszy raz w historii naszej szkoły odbyły się równe, tajne, powszechne i bezpośrednie wybory do władz Samorządu Uczniowskiego.

Miesiąc temu na zebraniu SU przegłosowano taką formę wyborów. Przedstawiciele wszystkich klas wyłonili skład Komisji Wyborczej. Przewodniczącym został Dawid Łempicki, a członkami: Zuzanna Kulas, Anna Chrostowska, Klaudia Siekierska, Julia Pajka i Aneta Rolka.

 

Kandydować mógł każdy uczeń, który przedstawił opiekunom SU listę z minimum 30 podpisami uczniów go popierających. Zgłosiło się 10 osób: Michał Piaścik i Robert Chełstowski z kl. II Te, Patryk Bogdański i Bartosz Osiecki z kl. III Tg1, Natalia Siekierska i Albert Pazera z kl. III Te, Ewa Niedźwiecka z kl. II Ht, Monika Mierzejewska z kl. II To, Karolina Milewska z kl. II Tg i Patrycja Gawrych z kl. I Hs. Kampania wyborcza trwała przez 2 tygodnie poprzedzające dzień głosowania i przebiegała w niezwykle przyjaznej atmosferze. Komisja wyborcza nie odnotowała ani jednego przypadku złamania zasad fair-play.

 

Do głosowania uprawnionych było 766 uczniów naszej szkoły, z tego przywileju skorzystało 362. Największą liczbę głosów (66) otrzymała uczennica klasy II Tg Karolina Milewska. Drugi wynik osiągnęła Natalia Siekierska z kl. III Te (62 głosy), a tuż za nią uplasował się Patryk Bogdański z kl. III Tg1 (61 głosów).

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia, ponieważ przez najbliższe dwa lata czeka ich ogrom pracy.

 

 

 

2015.11.10 AKADEMIA


      

10 listopada 2015 roku odbyła się w naszej Szkole uroczysta akademia z okazji 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, przygotowana przez uczniów klasy 3Te ( Małgorzatę Gumowską, Natalię Siekierską, Monikę Kacprzyńską, Piotra Nowaka, Alberta Pazerę, Radosława Ciuchtę) oraz chór i samorząd szkolny. Zaprezentowany program słowno-muzyczny miał za zadanie przybliżyć widzom wartość niepodległej Ojczyzny oraz wysiłek i poświęcenie, jakie poniosły poprzednie pokolenia Polaków w imię naszej dzisiejszej wolności.


Następnie odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klas I. Reprezentantami poszczególnych klas byli: Marysia Smugorzewska, Weronika Orzechowska, Sylwia Kuliś, Patrycja Jakubiak, Julia Sagała, Patrycja Miecznikowska, Emilia Bogucka, Dominika Walczak, Piotr Kurpiewski, Szymon Napiórkowski, Bartłomiej Lamski, Kacper Bobiński, Wiktor Wójcik, Hubert Kabacik, Mateusz Laskwski i Patryk Grzybowski. Pierwszoklasiści przysięgali dbać o honor szkoły i ojczyzny, godnie je reprezentować, kształcić się i być odpowiedzialnymi.

 

Kolejny punkt uroczystości związany był z Konkursem Klasa z klasą organizowanym przez Samorząd Uczniowski. Po raz drugi laureatkami zostały uczennice klasy III Tg. Dziewczyny z klasą we wrześniu w nagrodę pojechały na wycieczkę do Warszawy, a dzisiaj odebrały z rąk pani dyrektor Anny Przygody- Majewskiej puchar. Pani dyrektor złożyła gratulacje wychowawczyni- pani Grażynie Napiórkowskiej i życzyła powodzenia w tegorocznym konkursie.

 

Ostatnim wydarzeniem było ogłoszenie wyników wyborów do władz Samorządu Uczniowskiego. Przewodniczący Komisji Wyborczej, Dawid Łempicki, przedstawił wyniki wyborów i zaprezentował zebranym zwycięzców: Karolinę Milewską, Natalię Laskowską i Patryka Bogdańskiego. Nowi reprezentanci społeczności uczniowskiej otrzymali gratulacje od dyrekcji szkoły oraz życzenia owocnej pracy.

 

Uroczystość przygotowali: Anna Nol, Dariusz Bunkowski, Adam Zienkiewicz, Agnieszka Wilińska.

obejrzyj zdjęcia

 

2015.11.06 AKCJA "POKOCHAJ PSIAKA"


     

Podobnie jak w poprzednich latach w październiku Samorząd Uczniowski zorganizował akcję charytatywną „Pokochaj psiaka”. Uczniowie klasy IV Tg1: Klaudia Mierzejewska, Aleksandra Gogoł, Emilia Biedka i Hubert Płodzich upiekli ciasta, a dochód z ich sprzedaży przekazali na rzecz akcji. Zebrali rekordową kwotę: 293 zł! Pozostali uczniowie naszej szkoły przeprowadzili zbiórkę pieniędzy (90 zł) oraz żywności. W tym roku do akcji dołączyła również Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”, która przekazała karmę wartości 80 zł.


W piątek 6.11.2015 r. zawieźliśmy do schroniska dla bezdomnych zwierząt CANIS w Kruszewie ponad 100 kg suchej karmy. Opiekunka czworonogów, pani Wiesława Rykowska, zaproponowała nam spacer z psami po pobliskich terenach. Hera, Frajda, Gajra nie dały nam zbyt wiele czasu do zastanowienia, od razu były gotowe do wyprawy. Spędziliśmy z nimi niesamowity poranek! Żal było odjeżdżać…

 

Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za wsparcie naszej akcji. Dzięki Wam zwierzęta ze schroniska dostały wartościowe pożywienie. Zachęcamy do odwiedzenia CANISU i wyprowadzenia psa na spacer. Może spotkacie takiego, który sprawi, że zdecydujecie się na adopcję.  


Samorząd Uczniowski

obejrzyj zdjęcia

 

NAGRODA W KONKURSIE „KLASA Z KLASĄ”- WYCIECZKA DO WARSZAWY


     

W piątek 25. 09. 2015 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, która była nagrodą w ramach konkursu „Klasa z klasą”. Wzięli w niej udział zwycięzcy- klasa III Tg oraz wyróżnieni uczniowie pozostałych klas, którzy angażują się w różne prace na rzecz szkoły i w znaczący sposób poprawili swoją frekwencję. Opiekunami byli: p. Dorota Ossowska, p. Grażyna Napiórkowska, p. Anna Nol, p. Dariusz Bunkowski.

 

Mieliśmy możliwość uczestniczyć w warsztatach w Pijalni Czekolady Wedel na ulicy Szpitalnej w Warszawie, podczas których dowiedzieliśmy się, skąd się bierze czekolada oraz uzyskaliśmy odpowiedzi na wszystkie nasze pytania. Następnie dekorowaliśmy czekoladą Torciki Wedlowskie, które otrzymaliśmy na pamiątkę.

 

Kolejnym punktem naszej wycieczki było Muzeum Historii Żydów Polskich, które ukazuje wkład Żydów w rozwój polskiej kultury, nauki i gospodarki. Przedstawia ich historię od przybycia ok.960 na ziemie polskie pierwszych żydowskich kupców i początki żydowskiego osadnictwa na obszarze dawnej Rzeczpospolitej. Wystawa stała to podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich – od średniowiecza do współczesności. Zwiedzający poznają odpowiedzi na pytania: jak Żydzi pojawili się w Polsce? W jaki sposób nasz kraj stał się centrum żydowskiej diaspory i domem największej społeczności żydowskiej na świecie? Jak przestał nim być i jak odradza się tu życie żydowskie? Wystawa główna wykorzystuje sprawdzone doświadczenia muzealne i najnowsze rozwiązania multimedialne. 

 

Następnie pojechaliśmy na Powązki, gdzie mieliśmy możliwość odwiedzić groby ofiar katastrofy smoleńskiej oraz mogiły zasłużonych dla ojczyzny Polaków. Wycieczkę zakończył pobyt w Arkadii.

 

Wyjazd miał charakter profilaktyczno - edukacyjny. Jego celem było zapobieganie nałogom, poprzez ukazanie atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas podróży słuchając wykładu pani pedagog, mieliśmy możliwość dowiedzieć się o szkodliwości działania napojów energetycznych i dopalaczy. Wycieczka była możliwa dzięki funduszom, przekazanym szkole przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Urzędzie Miasta Ostrołęka.  

Samorząd Uczniowski

obejrzyj zdjęcia

 




12 z 12

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl