AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

SZKOLNY KONKURS „MAM TALENT”

We wtorek 8 marca odbyła się VI Edycja szkolnego Konkursu „Mam Talent”. W tym roku na udział zdecydowało się sześć osób: Agnieszka Dziesińska z kl. I Tk zaproponowała nam utwór Leonarda Cohena pt. „Hallelujah”, Patrycja Zakrzewska z kl. II Tz wyśpiewała hit Davida Guetty „Titanium (Feat.Sia)”, Natalia Siekierska z kl. III wykonała piosenkę Dawida Podsiadło pt. „Nieznajomy”. Karol Samsel zachwycił publiczność grą na akordeonie. Największa niespodzianką był popis sztuk walki w wykonaniu Sebastiana Ogonowskiego z kl. IV Tg1 oraz Marcina Kwiatkowskiego z kl. IV Ht1.

Wykonawców oceniało jury w składzie: pani dyrektor Anna Przygoda- Majewska, pani wicedyrektor Barbara Stepnowska, pani Sylwia Gałka, Natalia Laskowska oraz Karolina Milewska. Bardzo ważną rolę jak zawsze odegrała publiczność- każdy widz mógł oddać jeden głos na swojego kandydata. O miłą atmosferę zadbali prowadzący: Kacper Michalski oraz Paweł Dobrowolski, którzy wspierani byli przez urocze hostessy: Małgorzatę Sadłowską i Klaudię Mierzejewską.

Największą ilość głosów oraz punktów jury, po 73,otrzymali Karol Samsel oraz Patrycja Zakrzewska i tym samym zajęli ex aequo I miejsce. 57 głosów otrzymała Natalia Siekierska i zajęła drugie miejsce. Numerem trzy okazał się duet Sebastiana i Marcina. Wszyscy wykonawcy otrzymali dyplomy, a laureaci nagrody: kamerę internetową, słuchawki, pendrive oraz słodycze. Nagrody zostały ufundowane przez panią Elżbietę Niedźwiedzką oraz Radę Rodziców. Organizatorem konkursu byli opiekunowie SU: Anna Nol oraz Dariusz Bunkowski.

SZKOLNE WALENTYNKI

W tym roku Walentynki obchodziliśmy nietypowo, bo dopiero 16.02.2016r. Przygotowaniem imprezy zajęła się liczna grupa: Paulina Brulińska, Ewelina Ratka, Aneta Rolka z kl. III Hs, Patrycja Ścięgaj, Martyna Stachurska, Aleksandra Gumowska z kl. II Te. Oprawą muzyczną zajął się Dawid Łempicki z kl. III Tz. Zdjęcia wykonywała Angelika Orłowska z kl. III Te. Nad całością czuwała Przewodnicząca SU- Karolina Milewska z kl. II Tg.

Dziewczyny otworzyły Walentynkową Pocztę- za jej pośrednictwem można było wysłać życzenia ukochanej lub ukochanemu. Dla tych, którzy lubią ogłaszać światu swoje uczucia, stworzyliśmy Walentynkową Tablicę Ogłoszeń. Niektóre wpisy naprawdę poruszały wyobraźnię:) Dzięki Dawidowi piękna muzyka rozbrzmiewała na szkolnych korytarzach przez cały dzień. Dziewczyny z kl. III Hs i II Te osłodziły szkolne trudy ciastem, a dochód ze sprzedaży przekazały na radiowęzeł.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dobrą zabawę.

AKCJA CHARYTATYWNA „DLA NATALKI”

W poniedziałek 10 stycznia odbyła się w naszej szkole akcja charytatywna „Dla Natalki”, którą zorganizowała uczennica klasy I To- Patrycja Dzierzgowska. Natalka to żwawa, ciekawa świata pięciolatka. Jej beztroskie dzieciństwo trwało do zeszłego roku- 20 sierpnia zdiagnozowano u niej białaczkę.

Patrycję Dzierzgowską znamy doskonale, to pełna energii nastolatka. Od grudnia zaczęła pracę nad organizacją licytacji: pozyskała sponsorów, zebrała mnóstwo fantów, zaraziła ideą pomocy swoje koleżanki: Annę Sikorę, Emilię Pawłowską, Aleksandrę Jasińską, Klaudię Dobkowską. Licytację poprowadzili: Patrycja Dzierzgowska, Dawid Łempicki i Patryk Bogdański. Zdjęcia wykonał Bartosz Osiecki. Efektem ich pracy były zebrane pieniądze: 1928,50. Podczas licytacji były z nami mama i siostra Natalki, które przybliżyły nam sytuację dziewczynki.

Sponsorami byli: Pizza Rica, Texas Burger, Szkoła Nauki Jazdy „Na luzie”, zespół muzyczny Exelent, Angelika Orłowska, Klaudia Stepnowska, Anna Kamińska, Natalia Kubeł, Justyna Budna, osoby, które dostarczyły maskotki, pan Artur Laskowski, Biuro Podróży Gabriella- Travel, Club Kapitol, Pulse Club Ostrołęka, Salon Fryzjersko- Kosmetyczny Le Diament, Club Ibiza Zalesie, uczniowie, którzy upiekli ciasta.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom. Realnie pomagacie ludziom, którzy znaleźli się w potrzebie. Sprawiacie, że na ich ustach gości uśmiech. Dzięki takim akcjom sami stajecie się bardziej wrażliwi, zauważacie potrzebujących. Do opiekunów SU zgłosiła się kolejna uczennica, która chce zaangażować społeczność szkolną w pomoc chorej piętnastolatce.

DZIEŃ KOBIET

„Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów” - Pierre de Brantome

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim paniom, koleżankom, składamy najlepsze życzenia.

Niech dzisiejszy dzień wasze twarze opromienia, a każdy następny, daje uczucie spełnienia i zadowolenia. Jesteście drogie panie radością świata, więc dużo zdrowia przez wszystkie lata.

AKCJA CHARYTATYWNA- „POMAGAMY ZOSI”

Kolejnym działaniem SU, aby wspomóc chorą Zosię Kwaśniak było zorganizowanie licytacji, która odbyła się 15 grudnia. W przygotowanie zaangażowały się Zuzanna Kulas, Anna Chrostowska, Anna Kowalewska, Aleksandra Szczepańska, Angelika Orłowska z kl. III Te, Dawid Łempicki i Dawid Machnik z kl. III Tz, Karolina Milewska z kl. II Tg, Patrycja Dzierzgowska, Izabela Murzyn, Aleksandra Gutowska z kl. I To, Patryk Bogdański i Bartosz Osiecki z kl. III Tg1.

Tradycyjnie licytowaliśmy maskotki i inne fanty, ale przedmiotem licytacji były również inne atrakcje: randka z Anią Chrostowską z kl. III Te oraz z Kacprem Michalskim z kl. IV Tg1, partia szachów z panem Adamem Zienkiewiczem, spacer z panią Sylwią Gałką, obiad z panem Mateuszem Jezierskim, sesje zdjęciowe u Angeliki Orłowskiej, tort, piosenka w wykonaniu Natalii Laskowskiej.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczniom i pracownikom szkoły za wsparcie naszej akcji. Dochód z licytacji wyniósł 640 zł!

Aby przekazać 1% podatku dla Zosi należy w formularzu PIT wpisać KRS 0000382243 oraz w rubryce „Informacje uzupełniające- cel szczegółowy 1&” wpisać „356 pomoc dla Zosi Kwaśniak”.

Anna Nol