AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

MIKOŁAJKI

6 grudnia Samorząd Uczniowski wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską zaprosił do szkoły Świętego Mikołaja. Od samego rana przechadzał się On wraz ze Śnieżynkami i rozdawał wszystkim słodkości. Było również stanowisko ze świątecznymi pytaniami i kolędami. Każdy chętny mógł wziąć udział w konkursie i wygrać coś słodkiego. Także tego dnia wszyscy uczniowie, którzy mieli coś czerwonego byli zwolnieni z odpytywania na lekcjach.

ANDRZEJKI

30 listopada Samorząd Uczniowski zorganizował szkolne Andrzejki. Uczniowie z klasy III Hs przygotowali dwa stanowiska, na których oferowali różne wróżby: wróżenie z magicznych serc, kombinacji cyfr z daty urodzenia, tajemnicze kubki, rzucanie losów itp.

Każdy z zainteresowanych andrzejkowymi wróżbami z ciekawością przekłuwał papierowe serca, aby sprawdzić imię swojej sympatii, rzucał tajemniczymi karteczkami, na których widniały również imiona przyszłej żony/męża, losował kubkami, by sprawdzić, co czeka w najbliższej przyszłości. Chętnych do udziału w zabawie nie brakowało, było mnóstwo śmiechu i radości.

Podziękowanie dla Samorządu Uczniowskiego

Dnia 30.10 odbyła się zbiórka pieniędzy dla Pani Doroty Bacławskiej. Uczennice naszej szkoły Roksana Prusaczyk i Karolina Prusaczyk przekazały osobiście zebrane środki Pani Dorocie.

„Chciałabym podziękować wszystkim za zaangażowanie, za pomoc, za reakcję jakiej się nie spodziewałam. Myślałam, że moja choroba to problem mój i mojej rodziny i najbliższych, a okazało się, że wielu ludzi obchodzi mój los. Moment mojego życia, w którym się teraz znajduje jest straszny, ale troska wielu ludzi, współczucie, pomoc finansowa bardzo mnie motywuje, daje siłę by walczyć.

Jestem absolwentką Waszej szkoły, tym bardziej bardzo mi miło, że przeprowadziliście taką akcję pomocy dla mnie. Dziękuję dyrekcji, uczniom i nauczycielom za to, że zbiórka pieniędzy się u Was odbyła.”

Z podziękowaniami

Dorota Bacławska

LICYTACJA

30 października Samorząd Uczniowski zorganizował licytację dla pani Doroty Bacławskiej, która od dwóch lat zmaga się z chorobą nowotworową. Jedyną nadzieją na pełne wyzdrowienie jest bardzo drogi lek, który musi być przyjmowany co trzy tygodnie. Inicjatorką całej akcji była Roksana Prusaczyk z klasy 1 Tg1, która też pozyskała wielu sponsorów. Licytowane były m.in. wejściówki do klubów muzycznych i sportowych, karnety, vouchery, zabiegi kosmetyczne i usługi fotograficzne. Nie zabrakło także innych drobiazgów, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Dziękujemy wszystkim darczyńcom.

Podziękowania również dla Patrycji Dzierzgowskiej z kl. 3 TO i Małgorzaty Prusaczyk z kl. 3 Tk, za sprawne przeprowadzenie licytacji oraz dla nauczycieli i uczniów naszej szkoły, którzy brali w niej udział. Na piętrze szkoły sprzedawane było również ciasto i napoje. Łącznie zebraliśmy około 1600 zł. Trzymamy kciuki za panią Dorotę, i życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

„I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE”

4 października Samorząd Uczniowski wraz z przedstawicielkami z DKMS zorganizował „Dzień Dawcy Szpiku”.

Dawcą krwiotwórczych komórek macierzystych może zostać każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, który waży minimum 50 kilogramów i nie może mieć dużej nadwagi.

Uczniowie naszej szkoły dość licznie przystąpili do akcji. Wypełnili specjalne formularze i za pomocą specjalnych pałeczek pobrali wymaz z błony śluzowej wewnętrznej części policzka. Tym samym zostaną zarejestrowani w bazie potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych.