AKTUALNOŚCI EKOMANIACY

Zielono Mi - Ścianka Zieleni

Grupa Ekomaniaków z klas: 1A,1O,1S,2O,3O,3S,3H,4S po feriach zimowych wróciła z nowymi pomysłami ekologicznymi, które krok po kroku będzie wdrażać w szkole. W miesiącu lutym postanowili stworzyć ściankę zieleni z żywych kwiatów na I piętrze .Całej społeczności szkolnej bardzo dziękujemy za wsparcie przy tworzeniu ścianki zieleni.

Opiekunowie SK Ekomaniacy/GOZ
B.Zaborowska, A.Stefańska, U.Kaliszewska:

SK Ekologiczne EKOMANIACY /GOZ przekazuje otrzymane informację do wiadomości dla społeczności szkolnej ZSZ nr 4 dotyczące ekologii:

Projekt „ Lista dobrych praktyk MSWM” są to postulaty dotyczące edukacji ekologiczno – klimatycznej dzieci i młodzieży przygotowane przez Komisję Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Wsi Młodzieżowego Sejmiku Województwa Mazowieckiego związku z pogarszającym się stanem środowiska naturalnego oraz klimatu.

Opiekunowie SK Ekologicznego EKOMANIACY/GOZ

Rozstrzygnięcie konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” III edycja

Z przyjemnością informujemy, że III edycja konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” za nami. W dniu 10 stycznia 2023 roku odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom.

Inicjatorem konkursu była grupa „Ekomaniacy”, która wraz z opiekunami U. Kaliszewską, A. Stefańską, B. Zaborowską od 3 lat organizuje szkolne i międzyszkolne konkursy, kiermasze oraz akcje i działania ekologiczne związane z ochroną środowiska.

Tegoroczna edycja konkursu, polegała na wykonaniu drzewka z butelek PET oraz wykonanie i powieszenie na choince ozdób - łańcucha z materiału nadającego się do recyklingu (tektura, papier).

Do konkursu zakwalifikowało się 6 placówek oświatowych z naszego miasta. Wszystkie zgłoszone zdjęcia wykonanych prac wzięły udział w losowaniu internetowym na portalu eostroleka.

Nagrody w 3 edycji konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” otrzymują:

- Przedszkole Miejskie Nr 13 Kraina Przygód w Ostrołęce grupa Jeżyki za zajęcie I miejsca,

- Przedszkole Miejskie Nr 18 Kraina Zaczarowanej Lokomotywy w Ostrołęce grupa I, II, III i IV za zajęcie II miejsca

- ZSZ NR 4 w Ostrołęce za zajęcie III miejsca

Dyplomy za udział w konkursie, otrzymało:
- Szkoła Podstawowa Nr 10 w Ostrołęce klasa Va
- Szkoła Podstawowa Nr 1 w Ostrołęce klasa VIa
- Przedszkole Miejskie Nr 7 Tęczowa Kraina w Ostrołęce grupa Rybki

Nagrody ufundowali: sklepik szkolny działający przy spółdzielni uczniowskiej Ekonomik (opiekun Pani Małgorzata Święcicka) oraz szkolne koło Ekomaniacy/GOZ. Serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

U. Kaliszewska
A. Stefańska
B. Zaborowska

III edycja konkursu "Świąteczne światełko dla środowiska"

Już po raz trzeci nasza szkoła organizuje konkurs "Świąteczne światełko dla środowiska".

Tegoroczna edycja konkursu, polega na wykonaniu drzewka z butelek PET oraz wykonanie i powieszenie na choince ozdób - łańcucha z materiału nadającego się do recyklingu (tektura, papier).

Mając świadomość, że wiele odpadów, które wyrzucamy, nadaje się do ponownego wykorzystania. Uczniowie klas 1 i 4 wykonali przepiękną choinkę, która ozdobiła szkolny korytarz.

Zdjęcie wykonanego drzewek bierze udział w losowaniu internetowym. Na wybraną choinkę można głosować od 24 grudnia do 31 grudnia 2023 roku za pośrednictwem portalu eOstroleka.pl.

Link:

Serdecznie zachęcamy całą społeczność szkolą do głosowania.

U. Kaliszewska A. Stefańska B. Zaborowska

Rozstrzygnięcie konkursu „ Zbiórka butelek plastikowych PET”

W dniu. 19.12.2023r. obyło się rozstrzygnięcie szkolnego konkursu na „ Zbiórkę butelek plastikowych PET”.

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczny konkurs wygrała uczennica klasy 5A1 Gabrysia Krakowiecka.

Zebrane butelki posłużyły do wykonania świątecznej choinki w naszej szkole.

Nagrodę ufundowało Koło Ekologiczne EKOMANIACY / GOZ.

B.Zaborowska, U.Kaliszewska, A.Stefańska