AKTUALNOŚCI EKOMANIACY


Nasza szkoła po raz pierwszy włącza się w obchody „Godziny dla Ziemi WWF” – 25 marca 2023r


"Godzina dla Ziemi WWF" to akcja, która obchodzona jest na całym świecie w każdą ostatnią sobotę marca. Kojarzona jest głównie z tym, że w symbolicznym geście troski o przyszłość naszej planety, na jedną godzinę ludzie gaszą światła w swoich domach, a instytucje wygaszają oświetlenie w budynkach użyteczności publicznej.

Co roku bierze w niej udział nawet kilkadziesiąt milionów ludzi i kilkaset miast na całym świecie. W Polsce w poprzednich edycjach zaangażowało się blisko sto miast, wygaszając oświetlenie publicznych obiektów.

W 2023 roku „Godzina dla Ziemi WWF” w Polsce poświęcona jest walce z zanikiem różnorodności biologicznej. Według najnowszego raportu WWF Living Planet Report w ciągu ostatnich 50 lat liczebność populacji gatunków zmniejszyła się o 69%.

Jeżei chcesz mieć swój udział w zwiększeniu szans na poprawę sytuacji naszej przyrody, podpisz petycję www.wwf.pl/godzina-dla-zie-mi-2023#petycjagdz

Zapraszamy wszystkich do udziału w akcji. 25-marca o 20: 30 gasimy światło – na godzinę. 

Urszula Kaliszewska

Barbara Zaborowska

Agnieszka Stefańska

BĄDŹ EKO !


Rozstrzygnięcie Konkursu na „ Zbiórkę butelek plastikowych PET”


Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs na zbiórkę plastikowych butelek został rozstrzygnięty.

Celem konkursu było propagowanie idei recyklingu. Ponadto kształtowanie nawyków segregowania odpadów oraz wtórnego wykorzystania odpadów, jako tworzywa artystycznego

Nagrody otrzymują:

I miejsce Klaudia Berk 4AH

II miejsce Wiktoria Koziatek 4AH

III miejsce Joanna Polak 4AH  

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

Nagrody dla zwycięzców ufundowało szkole koło PCK, za co serdecznie dziękujemy.

Organizatorzy:

grupa " Eko-maniacy"

Agnieszka Stefańska

Urszula Kaliszewska

Barbara Zaborowska 

 

 

Rozstrzygnięcie konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” II edycja


Z przyjemnością informujemy, że konkurs „Świąteczne światełko dla środowiska” II edycja został rozstrzygnięty. W dniu 13 stycznia 2022 roku w naszej szkole odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom.

Inicjatorem konkursu była grupa „Ekomaniacy”, która wraz z opiekunami U. Kaliszewską, A. Stefańską, B. Zaborowską od 2 lat organizuje szkolne i międzyszkolne konkursy, kiermasze oraz akcje i działania ekologiczne związane z ochroną środowiska.

Tegoroczna edycja konkursu, polegała na wykonaniu drzewka z butelek PET oraz ozdób choinkowych z materiału nadającego się do recyklingu takich jak, (tektura, papier). Do konkursu zakwalifikowało się 5 placówek oświatowych z naszego miasta. Wszystkie zgłoszone zdjęcia wykonanych prac wzięły udział w losowaniu internetowym na portalu eostroleka.

Nagrody w 2 edycji konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” otrzymują: - Internat ZSZ NR 2 w Ostrołęce za zajęcie I miejsca, - Przedszkole Miejskie Nr 10 w Ostrołęce za zajęcie II miejsca - ZSZ NR 4 w Ostrołęce za zajęcie III miejsca

Dyplomy za udział w konkursie, otrzymało: - Przedszkole Miejskie NR 18 w Ostrołęce - I LO w Ostrołęce

Za ufundowanie nagród dziękujemy Pani Małgorzacie Święcickiej opiekunowi sklepiku szkolnego działającego przy spółdzielni uczniowskiej Ekonomik.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w naszych przyszłych konkursach.

 

Organizatorzy:

U. Kaliszewska A. Stefańska B. Zaborowska

Regulamin konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” II edycja


Celem inicjatywy jest troska o nasze środowisko, a w szczególności zmniejszenie wpływu odpadów. Chcemy uświadomić społeczeństwo, że wiele odpadów, które wyrzucamy, nadaje się do ponownego wykorzystania.

Zachęcamy do stworzenia świątecznej choinki z materiałów nadających się do recyklingu, czyli z plastikowych butelek PET.

Jest to druga edycja naszego konkursu, w tym roku prócz drzewka z butelek prosimy o wykonanie również ozdób choinkowych z materiału nadającego się do recyklingu takich jak, (tektura, papier).

Do udziału zapraszamy wszystkie szkoły, przedszkola, rady osiedli, członków lokalnych stowarzyszeń, nadleśnictwa, samorządy, instytucje lokalne, miłośników przyrody i regionu.

Przyłączcie się do nas, niech przed każdą placówką powstanie drzewko, które rozbłyśnie świątecznym światełkiem w dniu 19-12-2022r. o godzinie 16:00, jako symbol troski o środowisko w naszym regionie.

Potwierdzeniem udziału w inicjatywie jest wykonanie drzewka i ozdób choinkowych, zrobienie zdjęcia i przesłanie na adres: ST@zsz4.ostroleka.edu.pl do dnia 22-12-2022r. Wszystkie zgłoszone zdjęcia wezmą udział w losowaniu internetowym. Dla zwycięzców przewidziane są nagrody rzeczowe.

DO POBRANIA

Regulamin konkursu „Świąteczne światełko dla środowiska” II edycja
KARTA ZGŁOSZENIA DO KONKURSU

Zgłoś swój udział w akcji do dnia 6-12-2022r.


Zgłoszenia przyjmują:
Agnieszka Stefańska
tel: 600 758 396
Urszula Kaliszewska
tel: 693 675 244

Organizatorzy:

ZSZ NR4 w Ostrołęce 
5 z 11

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl