AKTUALNOŚCI BIBLIOTEKA

8 MARCA DZIEŃ KOBIET

7 marca 2024 r. z okazji zbliżającego się Dnia Kobiet przedstawiliśmy uczniom naszej szkoły montaż słowno-muzyczny pt. „Kobieta pół żartem, pół serio”. Uczniowie z klasy 5 A1 w ciekawy sposób przedstawili portret kobiety na przestrzeni wieków. Spotkanie to przygotowały panie Agnieszka Sikorska i Ewa Zych we współpracy z Elżbietą Jaźwińską i Bożeną Żebrowską. Oprawę muzyczną przygotował p. Dariusz Bunkowski wraz z uczniami 4A, 5A1, 3G. Dekoracje przygotowała p. Krystyna Korczakowska Nosek wraz z klasą 1C.

Agnieszka Sikorska, Ewa Zych, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska

KONKURS „ŻYCIE I DZIAŁALNOŚĆ ADAMA CHĘTNIKA”

W dniu 7 listopada 2023 r. odbył się konkurs „Życie i działalność Adam Chętnika – patrona szkoły”. Celem konkursu było przybliżenie postaci patrona szkoły, uwrażliwienie na kulturę kurpiowską oraz integracja młodzieży szkolnej.

W konkursie udział wzięło 19 uczniów z klas: I C, I G, I H i I S.

Komisja w składzie Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska i Bożena Żebrowska sprawdziła prace i przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Patrycja Kulas kl I M
II miejsce – Patrycja Brodowska kl I G
III miejsce – Anna Damięcka kl I H

Gratulujemy zwycięzcom. Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska , Bożena Żebrowska

Wieczór literacki „Ocalić od zapomnienia”

W dniu 15 grudnia 2022 r. odbył się w naszej szkole wieczór literacki pod hasłem „Ocalić od zapomnienia”. W tym roku tematem przewodnim były „Lata 20, lata 30” XX wieku. Uczniowie z klas 1S, 2O, 4A1, zasiedli w kawiarence z tamtych lat. Poprzez wiersze i piosenki przenieśli publiczność o ponad 100 lat wstecz. Mogliśmy zobaczyć jak wyglądały stroje, samochody oraz jak żyło się ludziom tamtego okresu.

Wieczór ten przygotowały panie: Agnieszka Sikorska, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska oraz Ewa Zych. Oprawę muzyczną przygotował p. Dariusz Bunkowski wraz z uczniami 4G1 i 2G . Dekoracje przygotowała p. Agnieszka Wilińska wraz z klasą 1A. Prezentację multimedialną „Lata 20, lata 30” przygotowała Joanna Prusik z kl. 2O.

Agnieszka Sikorska, Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska, Ewa Zych

Wystawa „Adam Chętnik -patriota, uczony, społecznik, polityk”

W związku z przypadającą w tym roku 20-tą rocznicą nadania Szkole imienia Adama Chętnika gościliśmy wystawę pt. „Adam Chętnik – patriota, uczony, społecznik, polityk”. Eksponaty zostały udostępnione nam przez Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie.

Wystawa ta eksponowana była w dniach 20-23 września 2022 r. w budynku przy ul. Traugutta w sali nr 5. Obejrzały ją następujące klasy: 1A, 1G, 1H, 1C, 1 O, 1M, 1S, 1R, 2A, 2H, 2O, 2G, 2S, 3A, 3G, 3S, 4KC1. Podczas tych zajęć uczniowie mogli sprawdzić swoją wiedzę na temat Patrona i Kurpiowszczyzny w trakcie zorganizowanych gier i zabaw przygotowanych przez nauczycieli bibliotekarzy: p. Elżbietę Jaźwińską oraz p. Bożenę Żebrowską. Po wygłoszeniu prelekcji na temat Adama Chętnika panie zachęcały uczniów do sprawdzenia swojej pamięci proponując rozwiązanie krzyżówki, układanie rozsypanek wyrazowych zawierających znane cytaty z pism Adama Chetnika. Uczniowie bardzo chętnie podejmowali się powierzonym im zadaniom.

Oprawę plastyczną do tej wystawy przygotowała klas 3S pod kierunkiem p. Krystyny Korczakowskiej Nosek.

Elżbieta Jaźwińska, Bożena Żebrowska

Konkurs „Życie i działalność Adama Chętnika”

W dniu 11 października 2022 r. odbył się w naszej szkole konkurs zatytułowany „Życie i działalność Adama Chętnika”. Celem konkursu było przybliżenie postaci patrona, poszerzenie wiedzy o regionie oraz integracja młodzieży szkolnej.

W konkursie wzięło udział 41 uczniów z klas 1A. 1H, 1O, 1G, 1M, 1S, 1R. Komisja w składzie Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska, Ewa Zych i Bożena Żebrowska sprawdziła prace i przyznała następujące miejsca:

I miejsce – Maja Tłomacka kl. 1S

II miejsce – Amelia Marcinowska kl. 1S

III miejsce – Natalia Mikulska kl. 1R

Nagrody zostały wręczone 13 października 2022 r. podczas ślubowania klas pierwszych na Hali im. A. Gołasia.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy.

Elżbieta Jaźwińska, Agnieszka Sikorska, Ewa Zych, Bożena Żebrowska