NOWOŚCI

Camila Lackberg: Księżniczka z lodu, Kaznodzieja, Kamieniarz, Ofiara losu, Niemiecki bękart, Latarnik, Fabrykantka aniołków

Jest pierwszą częścią kryminalnej sagi z Fjällbacki (rodzinnej miejscowości Läckberg). Główną bohaterką jest Erika Falck (35 lat), pisarka biografii, współpracująca z Patrikiem Hedströmem, lokalnym policjantem, znajomym z dzieciństwa, z którym przeżywa burzliwy romans. W wannie własnego domu, częściowo w lodzie, zostają znalezione zwłoki Alexandry Wijkner z domu Carlgren (pozorowane samobójstwo). Odnalazł je robotnik Eilert Berg. Erika była jej przyjaciółką w latach szkolnych. Matka Wijkner, Birgit nie wierzy w samobójstwo i prosi Erikę o pomoc w wyjaśnieniu sprawy.

Katarzyna Grochola: Houston mamy problem

Bohaterem powieści jest Jeremiasz, sympatyczny i błyskotliwy trzydziestodwulatek, który znalazł się na tzw. życiowym zakręcie. Jest piekielnie zdolnym operatorem filmowym, ale okazał się zbyt prawy i bezkompromisowy, by zrobić karierę w filmie. Nie ma pracy, przędzie więc cienko, a kredyt za mieszkanie spłacać trzeba. Bo przecież nie może mieszkać z matką, która ciągle wtrąca się w jego życie…