Wycieczka na lodowisko w Warszawie

6 grudnia, z okazji Mikołajek, uczniowie klas 1 S,1 O, 2 O, 3 H, 4 O, 4A, wzięli udział w wycieczce na lodowisko w Warszawie. Dla niektórych była to pierwsza w życiu przygoda z łyżwami. Jednak zdecydowana większość grupy świetnie radziła sobie na lodzie. Również wychowawcy aktywnie spędzili czas jeżdżąc z podopiecznymi.

Ponadgodzinne szaleństwo na lodowej tafli dało się wszystkim we znaki. Zmęczeni i lekko zziębnięci, ale uśmiechnięci, uczniowie udali się na Stare miasto Warszawy na zakupy na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Po udanych, świątecznych zakupach oraz spróbowaniu klasycznych smakołyków, młodzież udała się do galerii handlowej Atrium Reduta, w której uczniowie zwiedzili Muzeum szczęścia i iluzji "By Happy", gdzie zabawom i radości nie było końca. Radość i zabawa towarzyszyła nam również w drodze powrotnej. Ogólne było super. A grupa??? No cóż...... z nimi zawsze i wszędzie.

Opiekunowie wycieczki:
Edyta Zabielska
Joanna Skarzyńska

WYCIECZKA do BIAŁEGOSTOKU

24 października 2023 uczniowie klas II, III, IV O, I H i I S pod opieką nauczycieli p.Eweliny Sienkiewicz, p.Edyty Zabielskiej oraz p. Roberta Piątka ,w ramach uczczenia Światowego Dnia Turystyki , wybrali się na wycieczkę do Białegostoku. Pierwszym punktem programu wycieczki były zabawy w Jumper Park czyli parku trampolin. Zajęcia prowadzone pod okiem trenerów dostarczyły nam wiele satysfakcji i atrakcji. Przed kolejnym punktem programu pozwoliliśmy sobie na chwilę odpoczynku i relaksu, udając się do cześć gastronomicznej w Galerii Jurawiecka, w której każdy z nas znalazł sobie coś dobrego dla swojego podniebienia.

Ostatni punkt naszego programu to " Logic Games"- największe centrum rozrywkowe w Białymstoku, które zapewnia możliwość zabawy i ruchu z wykorzystaniem najnowszych technologii. Tu wybraliśmy dwie aktywności: Laserowy Paintball oraz pokoje zagadek, czyli Escape Room. Uczniowie zostali podzieleni na dwie grupy. Część uczestników w podgrupach 5-6 osobowych musiała działać zespołowo, dzielić się zadaniami i wykorzystywać swoje najmocniejsze strony w pokojach zagadek: " Wyspa Odkrywców" , " Misja Specjalna" , " Klątwa Faraona" oraz " Orion 53" o różnych stopniach trudności. Nie wszystkim udało się wyjść z pokoju, ale wszyscy byli zadowoleni z zabawy.

Druga część uczestników odważnie zdecydowała się na Laserowy Paintball, czyli bezkrwawą walkę czerwonych i niebieskich. W klimatycznej sali z różnymi przeszkodami podczas pojedynku, ekipy zdobywały punkty, a końcowe wyniki każdego uczestnika oraz danego zespołu, można było porównać na elektronicznej tablicy wyników. Ogólnie było ekstra.

Atmosfera podczas wycieczki dodawał nam sił i ochoty, a atrakcje, w których mieliśmy przyjemność uczestniczyć, dawały multum radości i zabawy. Wycieczka dostarczyła nam wielu niezapomnianych wrażeń i na długo pozostanie w naszej pamięci. A grupa???.....z nimi wszędzie i zawsze, choćby na koniec świata !!!

Edyta Zabielska
Robert Piątek

XX – lecie Szkolnego koła PTTK

W dniu 8 września odbyło się uroczyste spotkanie członków Kurpiowskiego Oddziału PTTK w Ostrołęce połączone z posiedzeniem Zarządu. Gospodarzem spotkania był kol. Paweł Dąbrowski, który zaprosił nas do swojego 100 -letniego domu rodzinnego na ławach. Okazja była szczególna bowiem Szkolne Koło PTTTK działające przy ZSZ Nr4 w Ostrołęce w tym roku obchodzi 20 – lecie działalności. Z tej okazji Zarząd Oddziału oraz Koła przygotował wiele atrakcji. Spływy kajakowe, rajdy rowerowe oraz wyjazdy plenerowe. To spotkanie było jednym z elementów obchodów 20 – lecia . Wspaniałe miejsce i cudowna atmosfera przyczyniły się , że humory wszystkim dopisywały. Z tej okazji Szkolne Koło otrzymało list gratulacyjny od Zarządu Oddziału a kol. Ewelina Sienkiewicz – Opiekun koła podziękowanie. Zarządowi Szkolnego Koła oraz jego członkom życzymy sukcesów w propagowaniu i realizowaniu przedsięwzięć turystycznych przez kolejne lata.

Prezes Zarządu Kurpiowskiego Oddziału PTTK

Ewa Margiel

Spływ kajakowy rzeką Marycha

Z okazji jubileuszu 20 – lecia SK PTTK działającego w ZSZ Nr4 w Ostrołęce wraz z Kurpiowskim Oddziałem PTTK, w dniach 16-18 czerwiec 2023 został zorganizowany spływ kajakowy rzeką Marycha. 30 – osobowa grupa kajakarzy zmierzyła się z ekstremalną rzeką na Suwalszczyźnie. Marycha to trójgraniczna kapryśna rzeka. Było to dla nas ogromne wyzwanie. Przez 7 godzin mieliśmy okazję meandrować wśród przepięknej przyrody a także sprawdzić swoje siły i umiejętności kajakarskie, pokonując przeszkody w postaci zwałek drzew. Nie zabrakło również bezpośredniego kontaktu z wodą. Nikt nie pozostał suchy. W spływie uczestniczyli nie tylko członkowie Oddziału ale także zaprzyjaźnieni fani kajakarstwa z Warszawy, Kalisza i Krakowa, co oznacza, ze nasz spływy cieszą się ogromną popularnością. Po ciężkim wysiłku wieczorem przednia biesiada turystyczna z degustacją regionalnych podlaskich potraw i doskonałą muzyką. Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom. Byliście super. Do zobaczenia za rok, gdzie tym razem …..niespodzianka.

Opiekun SK PTTK

DYPLOMY UZNANIA