Turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce

W dniach 21 – 22.05.2022r z ramienia Mazowieckiego Forum PTTK odbył się turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce. Nasza ekipa w składzie Klaudia Bazylak, Julka Rogalska I Dominika Jarnutowska, która reprezentowała Kurpiowski Oddział PTTK, po raz pierwszy uczestniczyła w tym turnieju. Pomimo braku doświadczenia dziewczyny sobie świetnie poradziły zajmując 8 miejsce. Do pokonania miały test wiedzy krajoznawczej, pracę z mapa oraz wiele konkurencji sprawnościowych takich jak jazda na rowerze, spacer na orientację, pakowanie plecaka na wyprawę w góry. Po ciężkich zmaganiach następnego dnia wszyscy uczestnicy zwiedzali przepiękne miasto Płock. Ogromne podziękowania dla dziewczyn za chęć udziału i odwagę. Do zobaczenia na następnym turnieju za rok.

Spływ Rospudą

Weekend od 27 do 29.05.2022r był frajda dla wytrawnej grupy kajakarzy. Grupa członków SK PTTK z ZSZ Nr 4 jak co roku przeżywała piekne chwile płynąc tym razem piekną ale bardzo ekstremalną rzeką Rospudą. Nie obyło sie bez przygód, które były dodatkową atrakcja dla uczestników. Pobyt w Pensjonacie Vita w Augustowie zapewniła nam wspaniały wypoczynek i integrację. Ostatniego dnia odwiedziliśmy miejscowość Studzieniczna, centrum pielgrzymkowe Mazur. Kolejny spływ przeszedł do historii. Dziękujemy Wam Koleżanki i Koledzy. Za rok wrócimy ponownie na Pojezierze Suwalskie I zmierzymy się z rzeką Marychą. Do zobaczenia na szlaku!

XXII Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego Kozienice 2021

W dniach 09-10 października 2021 roku, Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział PTTK Kozienice pod patronatem Marszałka Adama Struzika, byli organizatorami XXII Zlotu Turystów Województwa Mazowieckiego. Jak co roku nie zabrakło również naszych członków SK PTTK. Podczas Zlotu odwiedziliśmy Skansen Bojowy I Armii WP w Mniszewie, neogotycki kościół i pomnik Orła Białego w Rozniszewie oraz Kwaterę wojenną żołnierzy polskich i Pomnik Braterstwa Broni w Magnuszewie.

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kozienicach członkowie zostali uhonorowani orderami oraz dyplomami za długoletnią pracę oraz zasługi na rzecz propagowania i rozwoju turystyki. Koleżanka Grażyna Nikodemska – właściciel Biura Podróży „Juventus” w Ostrołęce oraz Paweł Dąbrowski – Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” otrzymali Srebrną Honorową Odznakę PTTK. Magdalena Kania odebrała dyplom Uznania przyznawany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, w podziękowaniu za zaangażowanie w działaniu na rzecz rozwoju turystyki, promowaniu walorów krajoznawczych Mazowsza oraz upowszechniania aktywnych form turystyki.

Niedzielny poranek przywitał nas piękną pogodę, którą wykorzystaliśmy na spacer po Puszczy Kozienickiej szlakiem „Królewskich Źródeł”. Pożegnalne ognisko zakończyło Zlot, który przeszedł do historii. Gratulacje dla nagrodzonych. Dziękuję wszystkim uczestnikom SK PTTK oraz Oddziału za zaangażowanie w pracę na rzecz działalności Oddziału oraz propagowania turystyki wśród młodzieży turystyki.

Opiekun SK PTTK Ewelina Sienkiewicz

ZJAZD SPRAWOZDAWCZO- WYBORCZY ODDZIAŁU PTTK „CELULOZA”

W dniu 13 października 2021 roku w Sali „Niebieskie Migdały odbył się XXV Zjazd sprawozdawczo – wyborczy Oddziału PTTK „Celuloza”, na którym udzielono absolutorium odchodzącemu Zarządowi i w głosowaniu tajnym dokonano wyboru nowych władz na kolejną 4 -letnią kadencję.

W skład nowego Zarządu weszli:

Ewa Margiel – Prezes Oddziału

Anna Przygoda Majewska – V-ce Prezes

Sylwia Gałka – Sekretarz

Ewelina Sienkiewicz – Skarbnik

Grzegorz Ziemek – Członek

Ustępujący Prezes Paweł Dąbrowski podziękował wszystkim członkom za współpracę przez kolejne 4 kadencje.

„Przed nowym Zarządem Oddziału stoi ogromne wyzwanie, które pozwoli utrzymać działalność Oddziału” powiedziała nowa Prezes Ewa Margiel. Dziękując wszystkim za zaufanie liczy na wsparcie i efektywną współpracę ze Szkolnym Kołem PTTK działającym w ZSZ Nr4 oraz Kurpiowską Organizacją Turystyczną. W roku 2022 Oddział będzie współorganizatorem XXIII Zlotu Turystów Województwa Mazowieckiego w Wykrocie. Będzie to ogromne wyzwanie nie tylko dla Zarządu Oddziału ale także wszystkich członków.

Delegatem na Regionalną Konferencję MFO PTTK została wybrana Ewa Margiel.

Opiekun SK PTTK Ewelina Sienkiewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 wrzesień jest Światowym Dniem Turystyki. Tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie uczcili ten dzień. Tym razem grupa 40 uczniów kierunku turystyka wyjechała na wycieczkę. Punktem docelowym były Mazury. Na początek rejs statkiem po jeziorze Nidzkim a następnie spotkanie w Leśniczówce Pranie z twórczością i osobą poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wspaniała lekcja języka polskiego przybliżyła nam postać poety. Młodzież miała również okazję spróbować sił w roli aktorów teatrzyku „Zielona Gęś”. Nie obyło się bez ogniska z pieczeniem kiełbasek, konkursem krajoznawczym wiedzy o Warmii i Mazurach oraz zabawami przy ognisku. Wycieczkę z ramienia PTTK zorganizowała Pani Ewelina Sienkiewicz, konkurs krajoznawczy przygotowała Pani Elżbieta Niedźwiedzka, natomiast zajęcia sportowe Pani Sylwia Gałka. Dziękujemy Wam turyści za udział w tym wyjeździe i zapraszamy do dalszej współpracy. Prawdopodobnie zimą na kuligu w Białowieży??

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce