XXII Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego Kozienice 2021

W dniach 09-10 października 2021 roku, Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Oddział PTTK Kozienice pod patronatem Marszałka Adama Struzika, byli organizatorami XXII Zlotu Turystów Województwa Mazowieckiego. Jak co roku nie zabrakło również naszych członków SK PTTK. Podczas Zlotu odwiedziliśmy Skansen Bojowy I Armii WP w Mniszewie, neogotycki kościół i pomnik Orła Białego w Rozniszewie oraz Kwaterę wojenną żołnierzy polskich i Pomnik Braterstwa Broni w Magnuszewie.

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Ośrodku Sportu i Rekreacji w Kozienicach członkowie zostali uhonorowani orderami oraz dyplomami za długoletnią pracę oraz zasługi na rzecz propagowania i rozwoju turystyki. Koleżanka Grażyna Nikodemska – właściciel Biura Podróży „Juventus” w Ostrołęce oraz Paweł Dąbrowski – Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” otrzymali Srebrną Honorową Odznakę PTTK. Magdalena Kania odebrała dyplom Uznania przyznawany przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, w podziękowaniu za zaangażowanie w działaniu na rzecz rozwoju turystyki, promowaniu walorów krajoznawczych Mazowsza oraz upowszechniania aktywnych form turystyki.

Niedzielny poranek przywitał nas piękną pogodę, którą wykorzystaliśmy na spacer po Puszczy Kozienickiej szlakiem „Królewskich Źródeł”. Pożegnalne ognisko zakończyło Zlot, który przeszedł do historii. Gratulacje dla nagrodzonych. Dziękuję wszystkim uczestnikom SK PTTK oraz Oddziału za zaangażowanie w pracę na rzecz działalności Oddziału oraz propagowania turystyki wśród młodzieży turystyki.  

 

Opiekun SK PTTK Ewelina Sienkiewicz

ZJAZD SPRAWOZDAWCZO- WYBORCZY ODDZIAŁU PTTK „CELULOZA”

W dniu 13 października 2021 roku w Sali „Niebieskie Migdały odbył się XXV Zjazd sprawozdawczo – wyborczy Oddziału PTTK „Celuloza”, na którym udzielono absolutorium odchodzącemu Zarządowi i w głosowaniu tajnym dokonano wyboru nowych władz na kolejną 4 -letnią kadencję.

W skład nowego Zarządu weszli:

Ewa Margiel – Prezes Oddziału

Anna Przygoda Majewska – V-ce Prezes

Sylwia Gałka – Sekretarz

Ewelina Sienkiewicz – Skarbnik

Grzegorz Ziemek – Członek  

Ustępujący Prezes Paweł Dąbrowski podziękował wszystkim członkom za współpracę przez kolejne 4 kadencje.

„Przed nowym Zarządem Oddziału stoi ogromne wyzwanie, które pozwoli utrzymać działalność Oddziału” powiedziała nowa Prezes Ewa Margiel. Dziękując wszystkim za zaufanie liczy na wsparcie i efektywną współpracę ze Szkolnym Kołem PTTK działającym w ZSZ Nr4 oraz Kurpiowską Organizacją Turystyczną. W roku 2022 Oddział będzie współorganizatorem XXIII Zlotu Turystów Województwa Mazowieckiego w Wykrocie. Będzie to ogromne wyzwanie nie tylko dla Zarządu Oddziału ale także wszystkich członków.

Delegatem na Regionalną Konferencję MFO PTTK została wybrana Ewa Margiel.

 

Opiekun SK PTTK Ewelina Sienkiewicz

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 wrzesień jest Światowym Dniem Turystyki. Tradycyjnie jak co roku nasi uczniowie uczcili ten dzień. Tym razem grupa 40 uczniów kierunku turystyka wyjechała na wycieczkę. Punktem docelowym były Mazury. Na początek rejs statkiem po jeziorze Nidzkim a następnie spotkanie w Leśniczówce Pranie z twórczością i osobą poety Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Wspaniała lekcja języka polskiego przybliżyła nam postać poety. Młodzież miała również okazję spróbować sił w roli aktorów teatrzyku „Zielona Gęś”. Nie obyło się bez ogniska z pieczeniem kiełbasek, konkursem krajoznawczym wiedzy o Warmii i Mazurach oraz zabawami przy ognisku. Wycieczkę z ramienia PTTK zorganizowała Pani Ewelina Sienkiewicz, konkurs krajoznawczy przygotowała Pani Elżbieta Niedźwiedzka, natomiast zajęcia sportowe Pani Sylwia Gałka. Dziękujemy Wam turyści za udział w tym wyjeździe i zapraszamy do dalszej współpracy. Prawdopodobnie zimą na kuligu w Białowieży??

Ewelina Sienkiewicz

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA NA MAZURY

W dniach 18-19.06.2021 Szkolne Koło PTTK oraz Fundusz socjalny ZSZ Nr4 byli organizatorami wycieczki krajoznawczej dla pracowników szkoły do Giżycka. Gościł nas Hotel „Mazury” i „Helena”. Program wycieczki zapewnił uczestnikom wiele atrakcji a przede wszystkim dał możliwość integracji po długim lock downie. Pogoda była piękna więc rejs statkiem z Giżycka do Węgorzewa należał do udanych. Mazurski krajobraz pięknych jezior z żaglówkami zachwycił wszystkich a także dał przedsmak zbliżających się wakacji. Podczas zwiedzania Giżycka odwiedziliśmy Twierdzę Boyen największy zabytek na Mazurach. Serdeczne podziękowana dla Pani Dyrektor Barbary Stepnowskiej – inicjatorki wyjazdu, organizatorów: Eweliny Sienkiewicz, Ewy Margiel i Ewy Zych oraz dla uczestników wycieczki.

Do zobaczenia na szlaku

Ewelina Sienkiewicz 

SPŁYW BRODNICKIM SZLAKIEM KAJAKOWYM

Weekend 11-13 czerwiec 2021 był frajdą dla amatorów kajakarstwa. Jak co roku nasza ekipa zmierzyła się z przyrodą i przygodą . Tym razem odwiedziliśmy Brodnicki Szlak Kajakowy. Pokonaliśmy jeziora Strążym i Bachotek oraz kanał łączący te jeziora. Nie udało nam się ze względu na załamanie pogody sforsować rzeki Drwęcy, która pozostaje dla nas zagadką do przyszłego spływu. Po raz drugi gościł nas luksusowy ośrodek Port Rybaki w miejscowości Szczuka, gdzie mieliśmy możliwość integracji, na którą wszyscy czekali po długim lock downie. Kolejny spływ przeszedł do historii pozostawiając niezapomniane chwile. Gorące podziękowania dla uczestników, którzy są z nami od początku a także gościom spoza szkoły, którzy nieodwracalnie przystali do naszej kajakarskiej paczki. Dziękujemy bardzo w imieniu organizatorów, którymi z ramienia Szkolnego Klubu PTTK była koleżanka Ewelina Sienkiewicz i Ewa Margiel. Do zobaczenia na szlaku kajakowym.

 

Ewelina Sienkiewicz

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl