XXI Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego Warszawa 2020

Jak co roku nie zabrakło nas przedstawicieli Szkolnego Koła PTTK i Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce na XXI Zlocie Turystów Województwa Mazowieckiego. Tym razem 100 osobowa grupa członków PTTK z województwa mazowieckiego spotkała się w Warszawie 03-04.10.2020. Elementem krajoznawczym było zwiedzanie Warszawy natomiast część oficjalna odbyła się w hotelu „Locaris” na Białołęce. Zlot ten przyniósł naszym członkom wiele dyplomów odznaczeń za zasługi w krzewieniu turystyki i krajoznawstwa na terenie Mazowsza, Kurpiowszczyzny oraz w naszej szkole. Koleżanka Edyta Zabielska i Sylwia Dyko zostały uhonorowane Dyplomem Uznania przyznawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, w podziękowaniu za zaangażowanie w działaniu na rzecz rozwoju turystyki, promowaniu walorów krajoznawczych Mazowsza oraz upowszechniania aktywnych form turystyki. Nie zabrakło również odznak przyznawanych przez Kapitułę Odznaczeń Zarządu Głównego PTTK. Koleżanka Barbara Stepnowska – Dyrektor ZSZ Nr4 została uhonorowana Brązową Honorową Odznaką PTTK. Koleżanka Ewa Margiel – nauczyciel przedmiotów zawodowych turystyczno – hotelarskich została odznaczona Złotą Odznaką zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży, koleżanka Ewelina Sienkiewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych, Srebrną Odznaką zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży. Wszystkie te wyróżnienia maja dla nas ogromne znaczenie bowiem są odzwierciedlenie w naszej pracy z młodzieżą. Dają nam satysfakcję i są bodźcem do dalszej kreatywnej pracy z uczniami naszej szkoły. Do zobaczenia za rok być może w Ostrołece.

Gratulacje dla wszystkich osób wyróżnionych. 

 

Ewa Margiel

 

III WOJEWÓDZKI ZLOT MŁODZIEŻY “POZNAJEMY WALORY DOLINY BUGU”

27 września corocznie obchodzimy święto turystyki ustanowione przez organizacje ONZ, członkiem której jest Polska od 1975 roku. W 1979 roku decyzją UNWTO uchwalono Światowy Dzień Turystyki, którego zadaniem jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki na świecie. Dzień ten został również wpisany na stałe w kalendarz naszej szkoły. W tym roku nasi uczniowie obchodzili to święto pod hasłem “Poznajemy walory doliny Bugu”. 40 – osobowa grupa młodzieży z klas turystycznych wraz z nauczycielkami Panią Ewą Margiel, Eweliną Sienkiewicz i Sylwia Gałką uczestniczyła w III Wojewódzkim Zlocie Młodzieży organizowanym przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK, który odbył się w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie rozpoczęło się pod pomnikiem księdza Stanisława Brzóski, polskiego duchownego, kapelana w czasie Powstania Styczniowego, organizatora i dowódcy oddziału powstańczego złożonego z chłopów. Po zapoznaniu się z krótką historią bohatera, wyruszyliśmy na 5 – kilometrowy rajd pieszy do miejscowości Krasnodęby - Sypytki, w której po upadku powstania został schwytany ksiądz Stanisław Brzóska. Po elemencie historycznym przemieściliśmy się do miejscowości Gródek nad Bugiem. W ośrodku położonym w przepięknej scenerii doliny rzeki Bug młodzież uczestniczyła w części sportowej i krajoznawczej. Nasza młodzież w konkursie krajoznawczym zajęła I i II miejsce. Gratulujemy młodzieży i dziękujemy za aktywą postawę. Pogoda i humory dopisały a zatem wszyscy wrócili zadowoleni z kolejnym turystycznym bagażem doświadczeń. Za rok spotkamy się znów, aby uczcić święto turystyki.

Ewa Margiel

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W CZARNI MYSZYNIECKIEJ

 

Jak co roku w dniach 18-19 stycznia 2020 roku miał się odbyć kulig organizowany przez szkolne Koło PTTK. Niestety aura spłatała nam figla i wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „U Doroty” w Czarni Myszynieckiej zamienił się we wspaniałą zabawę integracyjną. Przejażdżkę po rezerwacie „Czarnia” odbyliśmy na kołach. Nie zabrakło również dobrej zabawy zarówno przy ognisku jak i na sali. Uroki kurpiowskiej krainy, miła obsługa i wspaniałe dania kuchni kurpiowskiej były dopełnieniem imprezy, na której uczestnikom nie zabrakło wspaniałych humorów. Niezmiennie organizatorem wyjazdu była Prezes SK PTTK – Ewelina Sienkiewicz oraz opiekun Koła – Ewa Magiel. Serdeczne podziękowania dla właścicielki gospodarstwa agroturystycznego Pani Doroty Samsel oraz dla Was koleżanki i koledzy, którzy od kilku lat jesteście niezawodni.

 

Organizatorki

Ewelina Sienkiewicz

Ewa Margiel

 

XX JUBILEUSZOWY ZLOT PTTK SOCZEWKA 2019

W dniach 5-6 października 2019 roku grupa nauczycieli członków Szkoknego Koła PTTK brała udział w XX jubileuszowym Zlocie Turystów woj. Mazowieckiego w ośrodku wypoczynkowym w Soczewce, organizwanym przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Jak przystało na jubileusz impreza ta miaą szczegóny charakter. Zasłużeni działacze otrzymali podziękowanie od Marszałka województwa mazowieckiego w postaci dyplomów za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w województwie mazowieckim. Zaszczyt ten przypadł w udziale Panie Ewie Margiel oraz Barbarze Stepnowskiej. Wyróżniono również Prezesa Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce Pawła Dąbrowskiego, za wspólną współpracę na rzecz rozwoju turystyki i krajoznawstwa w województwie mazowieckim. Wszyscy uczestnicy zlotu otrzymali drobne upominki. Program imprezy uświetnił wystep pary tanecznej oraz uroczysta kolacja integracyjna.Podczas 2 – dniowego pobytu zwiedziliśmy Skansen Budownictwa Nadwiślańskiego w Wiąćminie oraz miasto Płock. XX Zlot przeszedł do historii. Do zobaczenia za rok.

Ewa Margiel 

 

 

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI

27 września obchodzimy Światowy Dzień Turystyki. W tym roku z okazji tego dnia uczniowie klas turystycznych brali udział w kilku imprezach turystycznych.

 

 18 września odbyły się dwa rajdy piesze. Część młodzieży spacerowała po rezerwacie Czarnia z nauczycielami Panią Ewą Margiel i Aleksandrą Chrostowską. Przewodnikiem był Pan Tadeusz Żebrowski zasłużony działacz dla turystyki oraz przewodnik regionalny po Mazowszu. Spacer zakończyliśmy w gospodarstwie agroturystycznym „U Doroty”, gdzie na uczniów czekały gorące kiełbaski z ogniska. Nie zabrakło również konkursu krajoznawczego „Co wiem o Kurpiach”. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy w związku z tym wszyscy zostali nagrodzeni drobnymi upominkami. Wszystkie wymienione wyżej imprezy turystyczne zostały sfinansowane ze środków Marszałka Województwa Mazowieckiego w ramach projektu Rajdy-pieszy, rowerowy i spływ kajakowy "Blisko Natury" alternatywą dla tradycyjnej turystyki młodzieżowej.

 

Z Myszyńca przyjechała grupa młodzieży do Ostrołęki gdzie podczas rajdu zapoznali się z historią miasta i zabytkami. Przewodnikiem były uczennice klasy czwartej Technikum Obsług Turystycznej pod czujnym okiem Pani Eweliny Sienkiewicz. Rajd zakończył się w „Nowej Ostoi” gdzie uczniowie skorzystali z pieczenia kiełbasek na ognisku. Organizatorem imprezy z ramienia Kurpiowskiej Organizacji Turystycznej była Pani Anna Przygoda Majewska.

 

Podziękowani dla organizatorów oraz nauczycieli i młodzieży.

 

Ewa Margiel  

 

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl