KULIG W CZARNI MYSZYNIECKIEJ

W ramach obchodów 15 – lecia działalności Szkolnego Koła PTTK w dniach 12-13 stycznia 2019 roku 20 – osobowa grupa pracowników szkoły uczestniczyła w kuligu zorganizowanym w Gospodarstwie Agroturystycznym „U Doroty” w Czarni. Wspaniała zimowa sceneria Rezerwatu Czarnia , niepowtarzalna atmosfera, smaczne potrawy sprawiły, że wszystkim nie brakowało humorów i bawili się doskonale .Muzycznie imprezę obsługiwał absolwent naszej szkoły, który dołożył wszelkich starań aby uatrakcyjnić pobyt grupy. Nie zabrakło również tradycyjnego ogniska z pieczoną kiełbaską i akompaniamentem gitary naszego kolegi Darka Bunkowskiego. Kolejny kulig przeszedł do historii. Organizatorem kuligu z ramienia SK PTTK była Ewelina Sieniewicz – Prezes koła oraz opiekun – Ewa Margiel. Dziękujemy wszystkim pasjonatom białego szaleństwa za udział w imprezie.

 

Ewelina Sienkiewicz

UCZNIOWIE NA KULIGU W BIAŁOWIEŻY

Zakończeniem obchodów 15 – lecia działalności SK PTTK w naszej szkole był wyjazd uczniów do Białowieży. W dniach 24-25 stycznia 2019 roku 40 – osobowa grup młodzieży miło spędziła czas na Podlasiu. Punktem docelowy była oczywiście Białowieża i zaprzyjaźniony pensjonat „Gawra”. Zima jak zwykle nas nie zawiodła. Spacer ścieżką „Żebra Żubra „ pozwolił nam doznać niezapomnianych wrażeń wśród przyrody Puszczy Białowieskiej. Kolejną atrakcją był kulig wprawdzie na kołach ale za to zaprzęgiem konnnym. Dotarliśmy do przejścia granicznego z Ukrainą gdzie uczniowie mogli zapoznać się z infrastrukturą tego obiektu a także zaobserwować pracę służb granicznych. Wieczorem na rozgrzewkę pyszna kolacja oraz dyskoteka. Następnego dnia zwiedziliśmy miasto Białystok. Obfite opady śniegu nie przeszkodziły nam zobaczyć to piękne miasto. Wszystkich urzekł niepowtarzalny barokowy Pałac Branickich zwany „Wersalem Północy”. W miłej atmosferze uczniowie wrócili zadowoleni z oczekiwaniem na następną wycieczkę. Organizatorem wyjazdu była Pani Ewelina Sienkiewicz, pilotem Ewa Margiel a opiekunem Pani Aleksandra Chrostowska. Do zobaczenia na szlaku.

 

Ewa Margiel – opiekun SK PTTK

 

15 LAT DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA PTTK

4 grudnia 2018 roku odbyło się Walne Zebranie Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ NR4. W zebraniu udział wzięli członkowie SK PTTK na czele z Panią Dyrektor Anną Przygodą Majewską, opiekunem Koła Ewą Margiel oraz Prezesem Eweliną Sienkiewicz. Zebranie prowadził Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” Pan Paweł Dąbrowski. Podczas obrad członkowie dokonali wyboru nowego zarządu w skład którego weszły n/w osoby Ewelina Sienkiewicz – Prezes Koła, Barbara Stepnowska – V –ce Prezes, Edyta Zabielska – skarbnik, Małgorzata Lelujka, Robert Piątek – Sekretarz. Rok 2018 jest rokiem jubileuszu 15 – lecia działalności SK PTTK. Z tej okazji opiekun koła Ewa Margiel dokonała podsumowania pracy organizacji. /czytaj zakładka historia/. Zebranie zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 2 KC pod kierunkiem Pani Sylwii Dyko. 

Ewa Margiel

Podsumowanie Konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”

28 listopada 2018 roku centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się podsumowanie III Edycji Konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika ora Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK, do którego przystąpiło Szkolne Koło PTTK. Celem konkursu jest propagowanie turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży. Do konkursu przystąpiło 40 szkół z województw mazowieckiego w kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła ponadgimnazjalna.

 

Nasza praca wykonana była w formie prezentacji multimedialnej i zawierała dokumentację i zdjęcia potwierdzające udział uczniów w imprez turystycznych w roku szkolnym 2017/2018. Materiały do pracy przygotowali uczniowie klas turystycznych pod czujnym okiem Pani Ewy Margiel i Eweliny Sienkiewicz. Nasza praca została wyróżniona kategorii szkoły ponadgimnazjalne - nagrodą był dyplom oraz upominki w postaci ekwipunku turystycznego oraz turystycznych wydawnictw książkowych. Na uroczystości naszą szkołę prezentowała 6 – osobowa ekipa na czele z Panią Dyrektor Anną Przygodą Majewską, nauczycielkami Ewą Margiel i Eweliną Sienkiewicz oraz uczniami Piotrkiem Głażewskim z klasy 4TO, Pauliną Zawadzką z klasy 3 TO i Alicją Bieluch z klasy 2 TO.

 

Dodatkową atrakcją podczas uroczystości było zwiedzane Muzeum Sportu i Turystyki a także spotkanie z ludźmi pasjonatami uprawiania turystyki na motocyklu. Młodzież miała okazję poznać koleżanki i kolegów z innych szkół oraz wymienić poglądy z pozostałymi uczestnikami – laureatami konkursu.

 

W tym roku przetarliśmy konkursowe szlaki. Mamy nadzieję że w przyszłym roku staniemy wyżej na podium dzięki aktywności uczniów i zaangażowaniu nauczycieli, których zapraszamy do współpracy w zakresie krzewienia turystyki i krajoznawstwa wśród naszej młodzieży.

 

Ewa Margiel 

 

XIX ZLOT TURYTÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO KAMIEŃCZYK 2018

W dniach 06-07 października 2018 roku członkowie Szkolnego Koła PTTK uczestniczyli w Zlocie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Turystyki. W Ośrodku Wypoczynkowym w „Leśnej Górze „ w Kamieńczyku nad Bugiem spotkali się członkowie PTTK z województwa mazowieckiego oraz miłośnicy turystyki, którzy mieli okazję zapoznać się z historią i walorami krajoznawczymi powiatu węgrowskiego podczas wycieczki zorganizowanej przez Oddział PTTK w Węgrowie. W części oficjalnej zasłużeni członkowie PTTK zostali wyróżnieni przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Wśród wyróżnionych nie zabrakło również naszych działaczy.

 

Dyplom uznania za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w województwie mazowieckim otrzymali nauczyciele Michał Wojtan i Robert Piątek. Pani Ewelina Sienkiewicz – Prezes Szkolnego Koła PTTK oraz Paweł Dąbrowski – Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce zostali wyróżnieni dyplomem Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK za prace społeczną na rzecz rozwoju krajoznawstwa i turystyki w województwie mazowieckim. Gratulujemy wyróżnionym. Na spotkaniu nie zabrakło również pikniku turystycznego oraz licznych konkursów z nagrodami. Do zobaczenia za rok na XX jubileuszowym Zlocie.

 

Ewa Margiel – opiekun Szkolnego Koła PTTK 

 

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl