DYPLOMY UZNANIA

Szkolne Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno -Krajoznawczego

Umiłowanie do kraju ojczystego, chęć poznania piękna polskiej ziemi, wychowanie młodzieży w duchu patriotyzmu to cele, które miały służyć pogłębianiu wiedzy i rozbudzaniu zainteresowań krajoznawczych uczniów Zespołu Szkół Zawodowych Nr4 im. Adama Chętnika.

Uchwałą Zarządu Oddziału Zakładowego Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego „Celuloza” w Ostrołęce z dnia 13 stycznia 2003 roku powołano Koło PTTK przy Zespole Szkół Zawodowych im. Adama Chętnika w Ostrołęce. Inicjatorem tego przedsięwzięcia była Pani Ewa Margiel nauczyciel przedmiotów zawodowych hotelarsko – turystycznych przy wsparciu Pani Anny Przygody – Majewskiej.

W ciągu 20 lat działalności Szkolne Koło zorganizowało wiele imprez turystycznych zarówno krajowych jak i zagranicznych, których uczestnikami byli uczniowie i nauczyciele naszej szkoły.

Na stałe do kalendarza imprez wpisały się takie imprezy jak grzybobranie, kuligi, spływy kajakowe.

Szkolne koło PTTK to również organizator wielu wycieczek krajoznawczych po Polsce i świecie m.in. w Góry Świętokrzyskie, do Białowieży, na Bagna Biebrzańskie, w Karkonosze, na wybrzeże gdańskie, szczecińskie, Mazury i Roztocze – wycieczka współfinansowana przez Zarząd Główny PTTK. Do najciekawszych wycieczek zagranicznych można zaliczyć wycieczkę do Szwecji, Słowacji, Tunezji, Czech, na Litwę i do Niemiec.
Zorganizowaliśmy spływy kajakowe Rzeką Krutynią, Czarną Hańczą, Rospudą oraz Brodnickim Szlakiem Kajakowym.

WYCIECZKA KRAJOZNAWCZA NA LUBELSZCZYZNĘ

W dniach 8-9.12.2022 roku Kurpiowski Oddział PTTK w Ostrołęce wraz z Biurem Podróży "SOŚNINY", zorganizował wycieczkę krajoznawczą dla 40 uczniów ZSZ nr 4 w Ostrołęce na Lubelszczyznę w ramach projektu Zarządu Głównego PTTK "Propagowanie turystyki krajoznawczej wśród młodzieży szkolnej".

Odwiedziliśmy piękny Pałac Izabeli Czartoryskiej w Puławach, urokliwy Kazimierz Dolny, Kozłówkę - "Polski Wersal" oraz perełkę tego regionu - miasto Lublin. Zarówno pogoda jak i humory dopisały. Szczególne podziękowania kierujemy do sponsora ZG PTTK oraz nauczycieli ZSZ 4 członków SK PTTK, Pani Eweliny Sienkiewicz, Edyty Zabielskiej oraz Pana Roberta Piątka. Pilotem wycieczki była Pani Ewa Margiel długoletni nauczyciel przedmiotów zawodowych turystyczno- hotelarskich w naszej szkole.

Do zobaczenia na szlaku.

Robert Piątek

Turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce

W dniach 21 – 22.05.2022r z ramienia Mazowieckiego Forum PTTK odbył się turniej turystyczno – krajoznawczy w Soczewce. Nasza ekipa w składzie Klaudia Bazylak, Julka Rogalska I Dominika Jarnutowska, która reprezentowała Kurpiowski Oddział PTTK, po raz pierwszy uczestniczyła w tym turnieju. Pomimo braku doświadczenia dziewczyny sobie świetnie poradziły zajmując 8 miejsce. Do pokonania miały test wiedzy krajoznawczej, pracę z mapa oraz wiele konkurencji sprawnościowych takich jak jazda na rowerze, spacer na orientację, pakowanie plecaka na wyprawę w góry. Po ciężkich zmaganiach następnego dnia wszyscy uczestnicy zwiedzali przepiękne miasto Płock. Ogromne podziękowania dla dziewczyn za chęć udziału i odwagę. Do zobaczenia na następnym turnieju za rok.

Ewelina Sienkiewicz

Spływ Rospudą

Weekend od 27 do 29.05.2022r był frajda dla wytrawnej grupy kajakarzy. Grupa członków SK PTTK z ZSZ Nr 4 jak co roku przeżywała piekne chwile płynąc tym razem piekną ale bardzo ekstremalną rzeką Rospudą. Nie obyło sie bez przygód, które były dodatkową atrakcja dla uczestników. Pobyt w Pensjonacie Vita w Augustowie zapewniła nam wspaniały wypoczynek i integrację. Ostatniego dnia odwiedziliśmy miejscowość Studzieniczna, centrum pielgrzymkowe Mazur. Kolejny spływ przeszedł do historii. Dziękujemy Wam Koleżanki i Koledzy. Za rok wrócimy ponownie na Pojezierze Suwalskie I zmierzymy się z rzeką Marychą. Do zobaczenia na szlaku!

Ewelina Sienkiewicz

Kontakt: