Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”

22 maja 2021 roku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach w Kampinoskim Parku Narodowym miało miejsce podsumowanie konkursu „Poznajemy Ojcowiznę’. Praca multimedialna „Adam Chetnik - piewca Kurpiowszczyzny”, wykonana przez uczennice Wiktorie Koziatek, Paulinę Przybyła, Kingę Sikora i Natalię Święcicką otrzymała 2 miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe. Opiekunami pracy byli nauczyciele Ewa Margiel i Robert Piątek. Organizatorem konkursu było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ewa Margiel

KONKURS „MAZOWIECKA SZKOŁA AKTYWNA TURYSTYCZNIE”

 

 

 

W 2020 roku, nasza szkoła po raz trzeci przystąpiła do V edycji konkursu. Z terenu województwa mazowieckiego zgłoszono dokumentację 15szkół. Na tę liczbę składają się zgłoszenia: 9szkół podstawowych,5szkół ponadpodstawowych,1szkoła specjalna.

Komisja konkursowa V edycji konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” powołana Zarządzeniem Nr 338/20 Marszałka Województwa Mazowieckiego z dnia 15 grudnia 2020 roku wyłoniła zwycięzców tego konkursu. Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce uzyskał wyróżnienie i prawo używania logo „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie 2020”. Pracę na konkurs przygotowały nauczycielki Ewa Margiel i Elżbieta Niedźwiedzka. Szczególne podziękowania dla nauczycieli, organizatorów turystyki w naszej szkole i uczniów biorących udział w imprezach turystycznych, którzy przyczynili się do tego wyróżnienia.  

 

Ewa Margiel

 

XXI Zlot Turystów Województwa Mazowieckiego Warszawa 2020

Jak co roku nie zabrakło nas przedstawicieli Szkolnego Koła PTTK i Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce na XXI Zlocie Turystów Województwa Mazowieckiego. Tym razem 100 osobowa grupa członków PTTK z województwa mazowieckiego spotkała się w Warszawie 03-04.10.2020. Elementem krajoznawczym było zwiedzanie Warszawy natomiast część oficjalna odbyła się w hotelu „Locaris” na Białołęce. Zlot ten przyniósł naszym członkom wiele dyplomów odznaczeń za zasługi w krzewieniu turystyki i krajoznawstwa na terenie Mazowsza, Kurpiowszczyzny oraz w naszej szkole. Koleżanka Edyta Zabielska i Sylwia Dyko zostały uhonorowane Dyplomem Uznania przyznawanym przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, w podziękowaniu za zaangażowanie w działaniu na rzecz rozwoju turystyki, promowaniu walorów krajoznawczych Mazowsza oraz upowszechniania aktywnych form turystyki. Nie zabrakło również odznak przyznawanych przez Kapitułę Odznaczeń Zarządu Głównego PTTK. Koleżanka Barbara Stepnowska – Dyrektor ZSZ Nr4 została uhonorowana Brązową Honorową Odznaką PTTK. Koleżanka Ewa Margiel – nauczyciel przedmiotów zawodowych turystyczno – hotelarskich została odznaczona Złotą Odznaką zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży, koleżanka Ewelina Sienkiewicz – nauczyciel przedmiotów zawodowych turystycznych, Srebrną Odznaką zasłużony w pracy PTTK wśród młodzieży. Wszystkie te wyróżnienia maja dla nas ogromne znaczenie bowiem są odzwierciedlenie w naszej pracy z młodzieżą. Dają nam satysfakcję i są bodźcem do dalszej kreatywnej pracy z uczniami naszej szkoły. Do zobaczenia za rok być może w Ostrołece.

Gratulacje dla wszystkich osób wyróżnionych. 

 

Ewa Margiel

 

III WOJEWÓDZKI ZLOT MŁODZIEŻY “POZNAJEMY WALORY DOLINY BUGU”

27 września corocznie obchodzimy święto turystyki ustanowione przez organizacje ONZ, członkiem której jest Polska od 1975 roku. W 1979 roku decyzją UNWTO uchwalono Światowy Dzień Turystyki, którego zadaniem jest podniesienie świadomości na temat roli turystyki na świecie. Dzień ten został również wpisany na stałe w kalendarz naszej szkoły. W tym roku nasi uczniowie obchodzili to święto pod hasłem “Poznajemy walory doliny Bugu”. 40 – osobowa grupa młodzieży z klas turystycznych wraz z nauczycielkami Panią Ewą Margiel, Eweliną Sienkiewicz i Sylwia Gałką uczestniczyła w III Wojewódzkim Zlocie Młodzieży organizowanym przez Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK, który odbył się w Sokołowie Podlaskim. Spotkanie rozpoczęło się pod pomnikiem księdza Stanisława Brzóski, polskiego duchownego, kapelana w czasie Powstania Styczniowego, organizatora i dowódcy oddziału powstańczego złożonego z chłopów. Po zapoznaniu się z krótką historią bohatera, wyruszyliśmy na 5 – kilometrowy rajd pieszy do miejscowości Krasnodęby - Sypytki, w której po upadku powstania został schwytany ksiądz Stanisław Brzóska. Po elemencie historycznym przemieściliśmy się do miejscowości Gródek nad Bugiem. W ośrodku położonym w przepięknej scenerii doliny rzeki Bug młodzież uczestniczyła w części sportowej i krajoznawczej. Nasza młodzież w konkursie krajoznawczym zajęła I i II miejsce. Gratulujemy młodzieży i dziękujemy za aktywą postawę. Pogoda i humory dopisały a zatem wszyscy wrócili zadowoleni z kolejnym turystycznym bagażem doświadczeń. Za rok spotkamy się znów, aby uczcić święto turystyki.

Ewa Margiel

SPOTKANIE INTEGRACYJNE W CZARNI MYSZYNIECKIEJ

 

Jak co roku w dniach 18-19 stycznia 2020 roku miał się odbyć kulig organizowany przez szkolne Koło PTTK. Niestety aura spłatała nam figla i wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „U Doroty” w Czarni Myszynieckiej zamienił się we wspaniałą zabawę integracyjną. Przejażdżkę po rezerwacie „Czarnia” odbyliśmy na kołach. Nie zabrakło również dobrej zabawy zarówno przy ognisku jak i na sali. Uroki kurpiowskiej krainy, miła obsługa i wspaniałe dania kuchni kurpiowskiej były dopełnieniem imprezy, na której uczestnikom nie zabrakło wspaniałych humorów. Niezmiennie organizatorem wyjazdu była Prezes SK PTTK – Ewelina Sienkiewicz oraz opiekun Koła – Ewa Magiel. Serdeczne podziękowania dla właścicielki gospodarstwa agroturystycznego Pani Doroty Samsel oraz dla Was koleżanki i koledzy, którzy od kilku lat jesteście niezawodni.

 

Organizatorki

Ewelina Sienkiewicz

Ewa Margiel

 

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl