Światowy Dzień Turystyki
 

19 września 2018 roku tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Turystyki Szkolne Koło PTTK zorganizowało wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „U Doroty” w Czarni. Organizatorem z ramienia koła była pani Ewelina Sieniewicz – Prezes Koła. Uczniowie klas turystycznych wraz z opiekunami Eweliną Sienkiewicz, Aleksandrą Chrostowską i Ewą Margiel miło spędzili czas na łonie natury Rezerwatu Czarnia. Przejażdżka bryczką oraz ognisko z kiełbaskami i przysmakami kuchni kurpiowskiej, / fafernuchy i drożdżowy placek/, które przygotowała pani Dorota, stanowiły główną atrakcję pobytu. Nie zabrakło również elementu krajoznawczego. Młodzież miała okazje wykazać się wiedzą o Kurpiach i patronie naszej szkoły Adamie Chętniku podczas konkursu który przygotowała Pani Ewa Margiel. Drużynowo zwyciężyła klas IV TO natomiast indywidualnie uczennice z klasy II TO Agnieszka Krukowska i Aneta Gałązka. Sponsorem nagród turystycznych było Szkolne Koło PTTK. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy młodzieży, która jak co roku nas nie zawiodła i licznie uczestniczyła w imprezie. Do zobaczenia za rok. 

 

Ewa Margiel

WYJAZD DO BIAŁOWIEŻY
 

Tradycyjnie jak co roku 10-11 lutego 2018 r z inicjatywy Szkolnego Koła PTTK odbył się wyjazd nauczycieli i pracowników administracji i obsługi do Białowieży. Zimowa sceneria zapewniła uczestnikom wspaniała atmosferę. Podczas pobytu mieliśmy okazje podziwiać przyrodę Puszczy Białowieskiej w trakcie kuligu oraz spaceru ścieżką „Żebra Żubra”. Kuchnia pensjonatu „Ostoja” przygotowała degustację tradycyjnych podlaskich potraw. Wspaniały myśliwski bigos i zeppeliny były ucztą dla naszego podniebienia.

Ewa Margiel, Ewelina Sienkiewicz

UCZNIOWIE w BIAŁOWIEŻY
 

W dnach 4-5 stycznia 2018 roku Szkolne Koło PTTK było organizatorem wycieczki krajoznawczej do Białowieży. Pensjonat „Gawra” jak zwykle przywitał życzliwie naszą grupę. Tradycją naszych wyjazdów jest kulig aż do przejścia granicznego z Białorusią, na którym młodzież bawi się świetnie. Kontynuacja dobrej zabawy to wieczorna dyskoteka. Elementem krajoznawczym był spacer ścieżką „Żebra Żubra” do rezerwatu żubra, podczas którego młodzież podziwiała piękna przyrodę Puszczy Białowieskiej oraz zapoznała się z historia tego regionu. Wycieczkę zorganizowała Ewelina Sienkiewicz a uczestnikami byli uczniowie klas turystyczno – hotelarskich. 

Ewelina Sienkiewicz

GRZYBOBRANIE
   

23 września 2017 roku opiekun Szkolnego Koła PTTK Ewa Margiel zorganizowała wyjazd integracyjny na grzybobranie do leśniczówki Nasiadki dla pracowników szkoły. Pogoda dopisała, grzyby również a humory szczególnie. Impreza ta była związana z Światowym Dniem Turystyki, który rokrocznie obchodzimy w naszej szkole. Dziękuję wszystkim uczestnikom. Do zobaczenia na kolejnej imprezie.

 

Ewa Margiel

ŚWIATOWY DZIEŃ TURYSTYKI
   

Dnia 27 września obchodzony jest na całym świecie od 1979 roku Światowy Dzień Turystyki. W tym dniu organizowane są imprezy turystyczne. W naszej szkole uczniowie klas turystycznych w dniu 22 września 2017 roku uczestniczyli w Rajdzie pieszym i rowerowym na trasie Ostrołęka – Kamianka – Korczaki – Dzbenin zorganizowanym przez Szkolne Koło PTTK. Wszyscy spotkaliśmy się w stadninie „Mustang” w Dzbeninie. Atrakcją dla młodzieży była przejażdżka bryczką. Po trudach rajdu wzmożony apetyt zaspokoiły pieczone na ognisku kiełbaski. Nie zabrakło również części krajoznawczej- konkursu , która przygotowali uczniowie klasy III TO. Poziom wiedzy był bardzo wyrównany i zadawalający. Drużyny z poszczególnych klas zostały nagrodzone drobnymi upominkami, których fundatorem były organizatorki imprezy turystycznej pani Ewa Margiel i Ewelina Sienkiewicz. Opiekunami byli wychowawcy klasy IV TO - Barbara Stepnowska oraz klasy I TO – Michał Wojtan. Dziękujemy wszystkim za udział i zaangażowanie w organizacji rajdu. Do zobaczenia za rok. 

 

Ewa Margiel

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl