15 LAT DZIAŁALNOŚCI SZKOLNEGO KOŁA PTTK

4 grudnia 2018 roku odbyło się Walne Zebranie Szkolnego Koła PTTK działającego przy ZSZ NR4. W zebraniu udział wzięli członkowie SK PTTK na czele z Panią Dyrektor Anną Przygodą Majewską, opiekunem Koła Ewą Margiel oraz Prezesem Eweliną Sienkiewicz. Zebranie prowadził Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” Pan Paweł Dąbrowski. Podczas obrad członkowie dokonali wyboru nowego zarządu w skład którego weszły n/w osoby Ewelina Sienkiewicz – Prezes Koła, Barbara Stepnowska – V –ce Prezes, Edyta Zabielska – skarbnik, Małgorzata Lelujka, Robert Piątek – Sekretarz. Rok 2018 jest rokiem jubileuszu 15 – lecia działalności SK PTTK. Z tej okazji opiekun koła Ewa Margiel dokonała podsumowania pracy organizacji. /czytaj zakładka historia/. Zebranie zakończył poczęstunek przygotowany przez uczniów klasy 2 KC pod kierunkiem Pani Sylwii Dyko. 

Ewa Margiel

Podsumowanie Konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie”

28 listopada 2018 roku centrum Olimpijskim w Warszawie odbyło się podsumowanie III Edycji Konkursu „Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie” organizowanego pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika ora Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK, do którego przystąpiło Szkolne Koło PTTK. Celem konkursu jest propagowanie turystyki i krajoznawstwa wśród młodzieży. Do konkursu przystąpiło 40 szkół z województw mazowieckiego w kategoriach: szkoła podstawowa, szkoła gimnazjalna, szkoła ponadgimnazjalna.

 

Nasza praca wykonana była w formie prezentacji multimedialnej i zawierała dokumentację i zdjęcia potwierdzające udział uczniów w imprez turystycznych w roku szkolnym 2017/2018. Materiały do pracy przygotowali uczniowie klas turystycznych pod czujnym okiem Pani Ewy Margiel i Eweliny Sienkiewicz. Nasza praca została wyróżniona kategorii szkoły ponadgimnazjalne - nagrodą był dyplom oraz upominki w postaci ekwipunku turystycznego oraz turystycznych wydawnictw książkowych. Na uroczystości naszą szkołę prezentowała 6 – osobowa ekipa na czele z Panią Dyrektor Anną Przygodą Majewską, nauczycielkami Ewą Margiel i Eweliną Sienkiewicz oraz uczniami Piotrkiem Głażewskim z klasy 4TO, Pauliną Zawadzką z klasy 3 TO i Alicją Bieluch z klasy 2 TO.

 

Dodatkową atrakcją podczas uroczystości było zwiedzane Muzeum Sportu i Turystyki a także spotkanie z ludźmi pasjonatami uprawiania turystyki na motocyklu. Młodzież miała okazję poznać koleżanki i kolegów z innych szkół oraz wymienić poglądy z pozostałymi uczestnikami – laureatami konkursu.

 

W tym roku przetarliśmy konkursowe szlaki. Mamy nadzieję że w przyszłym roku staniemy wyżej na podium dzięki aktywności uczniów i zaangażowaniu nauczycieli, których zapraszamy do współpracy w zakresie krzewienia turystyki i krajoznawstwa wśród naszej młodzieży.

 

Ewa Margiel 

 

XIX ZLOT TURYTÓW WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO KAMIEŃCZYK 2018

W dniach 06-07 października 2018 roku członkowie Szkolnego Koła PTTK uczestniczyli w Zlocie zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Turystyki. W Ośrodku Wypoczynkowym w „Leśnej Górze „ w Kamieńczyku nad Bugiem spotkali się członkowie PTTK z województwa mazowieckiego oraz miłośnicy turystyki, którzy mieli okazję zapoznać się z historią i walorami krajoznawczymi powiatu węgrowskiego podczas wycieczki zorganizowanej przez Oddział PTTK w Węgrowie. W części oficjalnej zasłużeni członkowie PTTK zostali wyróżnieni przez Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK. Wśród wyróżnionych nie zabrakło również naszych działaczy.

 

Dyplom uznania za zasługi na rzecz rozwoju turystyki w województwie mazowieckim otrzymali nauczyciele Michał Wojtan i Robert Piątek. Pani Ewelina Sienkiewicz – Prezes Szkolnego Koła PTTK oraz Paweł Dąbrowski – Prezes Oddziału PTTK „Celuloza” w Ostrołęce zostali wyróżnieni dyplomem Mazowieckiego Forum Oddziałów PTTK za prace społeczną na rzecz rozwoju krajoznawstwa i turystyki w województwie mazowieckim. Gratulujemy wyróżnionym. Na spotkaniu nie zabrakło również pikniku turystycznego oraz licznych konkursów z nagrodami. Do zobaczenia za rok na XX jubileuszowym Zlocie.

 

Ewa Margiel – opiekun Szkolnego Koła PTTK 

 

Światowy Dzień Turystyki
 

19 września 2018 roku tradycyjnie z okazji Światowego Dnia Turystyki Szkolne Koło PTTK zorganizowało wyjazd do gospodarstwa agroturystycznego „U Doroty” w Czarni. Organizatorem z ramienia koła była pani Ewelina Sieniewicz – Prezes Koła. Uczniowie klas turystycznych wraz z opiekunami Eweliną Sienkiewicz, Aleksandrą Chrostowską i Ewą Margiel miło spędzili czas na łonie natury Rezerwatu Czarnia. Przejażdżka bryczką oraz ognisko z kiełbaskami i przysmakami kuchni kurpiowskiej, / fafernuchy i drożdżowy placek/, które przygotowała pani Dorota, stanowiły główną atrakcję pobytu. Nie zabrakło również elementu krajoznawczego. Młodzież miała okazje wykazać się wiedzą o Kurpiach i patronie naszej szkoły Adamie Chętniku podczas konkursu który przygotowała Pani Ewa Margiel. Drużynowo zwyciężyła klas IV TO natomiast indywidualnie uczennice z klasy II TO Agnieszka Krukowska i Aneta Gałązka. Sponsorem nagród turystycznych było Szkolne Koło PTTK. Gratulujemy zwycięzcom. Dziękujemy młodzieży, która jak co roku nas nie zawiodła i licznie uczestniczyła w imprezie. Do zobaczenia za rok. 

 

Ewa Margiel

WYJAZD DO BIAŁOWIEŻY
 

Tradycyjnie jak co roku 10-11 lutego 2018 r z inicjatywy Szkolnego Koła PTTK odbył się wyjazd nauczycieli i pracowników administracji i obsługi do Białowieży. Zimowa sceneria zapewniła uczestnikom wspaniała atmosferę. Podczas pobytu mieliśmy okazje podziwiać przyrodę Puszczy Białowieskiej w trakcie kuligu oraz spaceru ścieżką „Żebra Żubra”. Kuchnia pensjonatu „Ostoja” przygotowała degustację tradycyjnych podlaskich potraw. Wspaniały myśliwski bigos i zeppeliny były ucztą dla naszego podniebienia.

Ewa Margiel, Ewelina Sienkiewicz

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl