Dzień Wielojęzyczności w Parlamencie Europejskim

W związku ze zbliżającym się Dniem Wielojęzyczności odbędzie się kilka wydarzeń organizowanych 24 i 25 września centralnie przez Parlament Europejski. W programie m.in. interaktywne warsztaty online na temat tłumaczeń pisemnych i ustnych.

Szczegółowe informacje oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie: https://visiting.europarl.europa.eu/pl/events/brussels/multilingualism-day

Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Święcicka

SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO
Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE

1 czerwca w Dniu Dziecka oprócz wielu gier i zabaw odbył się w naszej szkole w ramach programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE. Stoisko oraz pytania konkursowe przygotowały Młodsze Ambasadorki z klasy 2 AH wraz ze Starszą Ambasadorką a zarazem wychowawczynią klasy- Barbarą Zaborowską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z wielu klas. Jury wyłoniło najlepszych. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Adrian Prusik kl.2G

II miejsce- Kinga Białczak kl. 2 AH

III miejsce- Patrycja Koziatek kl. 2 CS  

Nagrody pocieszenia otrzymali:

1. Łucja Polewacz kl. 3S

2. Oliwia Kaczyńska kl.3S

3. Julia Myśkiewicz kl. 3S

4. Wiktoria Koziatek kl. 2AH

5. Klaudia Rostkowska kl.2G

6. Marta Prajs kl. 1A

7. Sylwia Skorada kl.1A  

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce -serdecznie dziękujemy a Zwycięzcom gratulujemy.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska  

KONKURS NA PRACĘ GRAFICZNĄ dla społeczności wspólnie.eu „Europejski Zielony Ład w Polsce”

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w konkursie na pracę graficzną na temat „Europejski Zielony Ład w Polsce”.

Konkurs jest skierowany do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych oraz studentów i studentek w wieku 16-26 lat, którzy zarejestrowali się lub zarejestrują się na platformie Parlamentu Europejskiego wspolnie.eu.

Do konkursu można zgłosić jedną niepublikowaną wcześniej pracę graficzną wykonaną w dowolnej technice (grafiki komputerowej, rysunku, malarstwa, kolażu, fotografii i innej), która będzie nawiązywała do tematu konkursu, tj. unijnej strategii „Europejski Zielony Ład” i jej realizacji w Polsce.

NAGRODY

I miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus oraz mysz bezprzewodowa LOGITECH MX Master 3, dyplom

II miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus, dyplom

III miejsce – Tablet graficzny HUION H640P, dyplom

Jury konkursowe może przyznać wyróżnienia – zestawy gadżetów i dyplomy.

Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronach Parlamentu Europejskiego.

ZGŁOSZENIA PRAC 

Pracę graficzną wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com do dnia 15.06.2021 r. (włącznie).

Przed zgłoszeniem pracy prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod tym adresem.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com.

Starsze Ambasadorki Programu

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego  

9 maja- Dzień Europy

Dzień Europy- jest dniem, w którym, co roku świętujemy pokój i jedność w Europie. Tego dnia przypada rocznica podpisania historycznej Deklaracji Schumana.

Nasza Szkoła od kilku lat należy do programu: Szkoła -Ambasador Parlamentu Europejskiego. Mimo trudnego czasu pandemii i walki z koronawirusem w naszej szkole w trakcie nauczania zdalnego nie zapomnieliśmy o tym wyjątkowym Dniu .Czas pandemii znacznie ograniczył działania zaplanowane z okazji tego święta. Jednak uczennice z klasy 2AH : Oliwia Mikołajczyk i Aleksandra Pietras przygotowały, krótką i interesująca prezentację, aby przypomnieć i utrwalić istotne informacje o Unii Europejskiej i Parlamencie Europejskim. Zapraszamy do obejrzenia tych prezentacji.

Mimo pandemii COVID-19 instytucje UE nadal zapraszają obywateli Europy i świata w odwiedziny, tyle że online. Wirtualne wizyty gwarantują bezpieczeństwo, którego zapewnienie jest w tej chwili trudne w przypadku imprez stacjonarnych lub hybrydowych. Wizyty na żywo będą możliwe, kiedy pozwolą na to warunki sanitarne. https://www.europarl.europa.eu/visiting/pl/online-activities

Europejczycy powinni wspólnie działać, aby zapewnić pokój i dobrobyt oraz chronić bogactwo kultur, tradycji i języków w Europie. 

Prezentacja Unia Europejska

Parlament Europejski

Koordynatorzy szkolnego programu:

M. Święcicka i B. Zaborowska

Podstrony

 

Kontakt:

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce
ul. Traugutta 10, 07-410 Ostrołęka

tel: (29) 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl