AKTUALNOŚCI EPAS


9 MAJA- DZIEŃ EUROPY


 

Dzień Europy zwany także Dniem Unii Europejskiej to święto europejskich państw obchodzone corocznie 9 maja. Dzień ten został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu Schumana w 1950 roku. Co roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. Działania te mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z UE.

 

Młodsi Ambasadorowie Parlamentu Europejskiego z naszej szkoły wyszli w tym dniu w miasto, aby wręczając mieszkańcom Ostrołęki żółte goździki z niebieską kokardką uczcić 14-letnie członkostwo Polski we Wspólnocie.

 

Małgorzata Święcicka

Opiekun SKE

KONKURS WIEDZY o UNII EUROPEJSKIEJ


   

19 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 18 pytań testowych i 2 pytania otwarte, wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły.

 

Laureatem konkursu został Rafał Grala uczeń klasy 4 HS.

Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 6- 10 października 2017. Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody  głównej.

 

Rafałowi serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli. 

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego

 

KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ 

9 czerwca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 19 pytań testowych i 1 pytanie otwarte, wzięli w nim udział uczniowie klasy III HS.

Wyniki konkursu:

I miejsce Angelika Zyśk – 18 pkt Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 11 - 15 listopada 2016r. . Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego.  

Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody głównej.

Angelice serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli !!!

Małgorzata Święcicka

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego  

 

KONKURS EUROPEJSKI


 

Miło nam poinformować, iż członkowie Szkolnego Klubu Europejskiego wzięli udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Biuro Informacyjne Parlamentu Europejskiego. Zadaniem uczniów było przygotowanie pracy pt.” Jak chciałbyś być informowany o Unii Europejskiej?” w formie eseju, prezentacji multimedialnej lub filmu .Uczniowie nasi przygotowali film. Praca nasza otrzymała wyróżnienie. W nagrodę dwóch uczniów wraz z opiekunem pojedzie do Strasburga na Europejskie Dni Młodzieży w terminie 20-21 maja 2016.

 

Uczniom gratulujemy a Pani Aleksandrze Nowak dziękujemy za wypożyczenie stroju

„Syriusza” i pomoc w montażu filmu.

Opiekun SKE 

 

WIGILIA EUROPEJSKA 

 

To już tradycja, że przed Świętami Bożego Narodzenia członkowie i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego przygotowują wigilijne spotkanie. Podniosłość i ranga tego dnia stwarza właściwe relacje między uczniami oraz buduje rodzinną atmosferę w szkole. Składaliśmy sobie życzenia łamiąc się opłatkiem i zasiedliśmy do wspólnego stołu spożywając tradycyjne, wigilijne potrawy przygotowane przez uczniów i opiekuna. Podczas wigilii panowała uroczysta, ciepła i jednocząca naszą społeczność atmosfera.

 

Z okazji Świąt i Nowego Roku składamy wszystkim najserdeczniejsze życzenia: spełnienia wszystkich marzeń oraz dostrzegania piękna nawet w codziennych sytuacjach. 

 

obejrzyj zdjęcia 

 7 z 8

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl