AKTUALNOŚCI EPAS

Wycieczka Chęciny – Kraków – EnergyLandia

Uczniowie z klasy 3AH są młodszymi ambasadorami, którzy realizują w naszej szkole program: Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. Oprócz pracy w szkole przy organizowaniu: lekcji geograficznych poświęconych Unii Europejskiej, konkursów i przygotowywania gazetek wzięli aktywny udział w 3 dniowej wycieczce turystyczno- krajoznawczo-przedmiotowej do: Chęciny – Kraków – Energy Landia 26-28.10.2021. Zapraszamy do obejrzenia 3 prezentacji poświęconych każdemu miejscu zwiedzanemu , które zainspirowało naszych młodszych ambasadorów.

Prezentacje przygotowały:

K. Ciecierska, P. Adamowska, A. Pietras, O. Mikołajczyk, K. Bednarczyk, K. Berk, K. Białczak, W. Koziatek

Życzymy przyjemnego oglądania

Prezentacja Kraków

Prezentacja Energylandia

Prezentacja Chęciny

Opiekun programu: Barbara Zaborowska

Dzień Wielojęzyczności w Parlamencie Europejskim

W związku ze zbliżającym się Dniem Wielojęzyczności odbędzie się kilka wydarzeń organizowanych 24 i 25 września centralnie przez Parlament Europejski. W programie m.in. interaktywne warsztaty online na temat tłumaczeń pisemnych i ustnych.

Szczegółowe informacje oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie: https://visiting.europarl.europa.eu/pl/events/brussels/multilingualism-day

Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Święcicka

SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE

1 czerwca w Dniu Dziecka oprócz wielu gier i zabaw odbył się w naszej szkole w ramach programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE. Stoisko oraz pytania konkursowe przygotowały Młodsze Ambasadorki z klasy 2 AH wraz ze Starszą Ambasadorką a zarazem wychowawczynią klasy- Barbarą Zaborowską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z wielu klas. Jury wyłoniło najlepszych. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Adrian Prusik kl.2G

II miejsce- Kinga Białczak kl. 2 AH

III miejsce- Patrycja Koziatek kl. 2 CS

Nagrody pocieszenia otrzymali:

1. Łucja Polewacz kl. 3S

2. Oliwia Kaczyńska kl.3S

3. Julia Myśkiewicz kl. 3S

4. Wiktoria Koziatek kl. 2AH

5. Klaudia Rostkowska kl.2G

6. Marta Prajs kl. 1A

7. Sylwia Skorada kl.1A

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce -serdecznie dziękujemy a Zwycięzcom gratulujemy.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska

KONKURS NA PRACĘ GRAFICZNĄ dla społeczności wspólnie.eu „Europejski Zielony Ład w Polsce”

Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w konkursie na pracę graficzną na temat „Europejski Zielony Ład w Polsce”.

Konkurs jest skierowany do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych oraz studentów i studentek w wieku 16-26 lat, którzy zarejestrowali się lub zarejestrują się na platformie Parlamentu Europejskiego wspolnie.eu.

Do konkursu można zgłosić jedną niepublikowaną wcześniej pracę graficzną wykonaną w dowolnej technice (grafiki komputerowej, rysunku, malarstwa, kolażu, fotografii i innej), która będzie nawiązywała do tematu konkursu, tj. unijnej strategii „Europejski Zielony Ład” i jej realizacji w Polsce.

NAGRODY

I miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus oraz mysz bezprzewodowa LOGITECH MX Master 3, dyplom

II miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus, dyplom

III miejsce – Tablet graficzny HUION H640P, dyplom

Jury konkursowe może przyznać wyróżnienia – zestawy gadżetów i dyplomy.

Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronach Parlamentu Europejskiego.

ZGŁOSZENIA PRAC

Pracę graficzną wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com do dnia 15.06.2021 r. (włącznie).

Przed zgłoszeniem pracy prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod tym adresem.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com.

Starsze Ambasadorki Programu

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego