AKTUALNOŚCI EPAS


Wycieczka do schroniska CANIS w Kruszewie


W dniu 13.12.2021r uczniowie z klas 3KC1 i 3AH oraz członkowie SK PCK i Młodsi Szkolni Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego wzięli udział w Akcji : „Pełna Miska Na Święta” zorganizowanej przez Biuro Podróży „Gabriella” oraz sklep AquaZoo. Celem akcji było zakupienie i przekazanie karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku CANIS w Kruszewie. Uczniowie mieli również możliwość, a zarazem przyjemność wyprowadzić niektóre psy na spacer. Mawia się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Poznaj 5 powodów!

1. Kocha Cię bezwarunkowo

2. Nikt tak jak on nie cieszy się na Twój widok

3. Przebywanie z nim rozładowuje stres i napięcie

4. Dba o Twoje zdrowie i kondycję

5.Jest niewyczerpanym źródłem rozrywki

Jeśli masz psa, nie musimy Ci tego zresztą tłumaczyć – to się po prostu czuje. Jeśli zaś dopiero zastanawiasz się nad przygarnięciem pod swój dach czworonożnego kumpla, nie wahaj się ze schroniska można adoptować pieski . Te cudowne stworzenia czekają, aż ktoś się nimi zaopiekuje oraz otoczy je opieką.

E. Rogalska, B. Zaborowska  

Wycieczka Chęciny – Kraków – EnergyLandia


Uczniowie z klasy 3AH są młodszymi ambasadorami, którzy realizują w naszej szkole program: Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego. Oprócz pracy w szkole przy organizowaniu: lekcji geograficznych poświęconych Unii Europejskiej, konkursów i przygotowywania gazetek wzięli aktywny udział w 3 dniowej wycieczce turystyczno- krajoznawczo-przedmiotowej do: Chęciny – Kraków – Energy Landia 26-28.10.2021. Zapraszamy do obejrzenia 3 prezentacji poświęconych każdemu miejscu zwiedzanemu , które zainspirowało naszych młodszych ambasadorów.

Prezentacje przygotowały:

K. Ciecierska, P. Adamowska, A. Pietras, O. Mikołajczyk, K. Bednarczyk, K. Berk, K. Białczak, W. Koziatek

Życzymy przyjemnego oglądania

Prezentacja Kraków

Prezentacja Energylandia

Prezentacja Chęciny

Opiekun programu: Barbara Zaborowska 

 

Dzień Wielojęzyczności w Parlamencie Europejskim


W związku ze zbliżającym się Dniem Wielojęzyczności odbędzie się kilka wydarzeń organizowanych 24 i 25 września centralnie przez Parlament Europejski. W programie m.in. interaktywne warsztaty online na temat tłumaczeń pisemnych i ustnych.

Szczegółowe informacje oraz formularze rejestracyjne znajdują się na stronie: https://visiting.europarl.europa.eu/pl/events/brussels/multilingualism-day

Serdecznie zapraszamy!

Małgorzata Święcicka

SZKOŁA AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO


Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE


1 czerwca w Dniu Dziecka oprócz wielu gier i zabaw odbył się w naszej szkole w ramach programu Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego konkurs wiedzy o UE. Stoisko oraz pytania konkursowe przygotowały Młodsze Ambasadorki z klasy 2 AH wraz ze Starszą Ambasadorką a zarazem wychowawczynią klasy- Barbarą Zaborowską. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów z wielu klas. Jury wyłoniło najlepszych. Oto wyniki konkursu:

I miejsce- Adrian Prusik kl.2G

II miejsce- Kinga Białczak kl. 2 AH

III miejsce- Patrycja Koziatek kl. 2 CS  

Nagrody pocieszenia otrzymali:

1. Łucja Polewacz kl. 3S

2. Oliwia Kaczyńska kl.3S

3. Julia Myśkiewicz kl. 3S

4. Wiktoria Koziatek kl. 2AH

5. Klaudia Rostkowska kl.2G

6. Marta Prajs kl. 1A

7. Sylwia Skorada kl.1A  

Nagrody w konkursie zostały ufundowane przez Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce -serdecznie dziękujemy a Zwycięzcom gratulujemy.

Małgorzata Święcicka
Barbara Zaborowska  
5 z 10

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl