AKTUALNOŚCI EPAS

Bądź na bieżąco

Czy wydaje Ci się, że Parlament Europejski jest daleko od miejsca, w którym mieszkasz? Chcesz wiedzieć więcej o jego funkcjonowaniu? Sprawdź, jak Parlament Europejski wpływa na Twoje codzienne życie .Ta strona daje Ci szereg możliwości śledzenia bieżących wydarzeń mających miejsce w tym bezpośrednio wybranym organie UE.

Konkurs graficzny

Poszukujemy zdolnych i kreatywnych młodych grafików i graficzek, którzy wykonają projekt oficjalnego plecaka polskiej edycji programu Szkoła-Ambasador PE. Do końca stycznia czekamy na zgłoszenia wysłane pod adres mateusz.wojcieszak@ceo.org.pl. Zwycięskie projekty wybierzecie sami w głosowaniu, a szczęśliwcy otrzymają od nas aparaty Instax lub słuchawki douszne oraz - co najważniejsze - realizację swoich projektów!

TO OSTATNIE TYGODNIE KONKURSU!

Wszystkie szczegóły na temat konkursu znajdziecie w Regulaminie:https://cutt.ly/2TKu3bg

Konkurs świąteczno-noworoczny ,,Złóż życzenia Europejkom i Europejczykom''

Idą święta i nowy rok 2022. Czego życzylibyśmy Unii Europejskiej i jej mieszkańcom? Chcemy przecież żyć w naszej wspólnocie w pokoju, w przestrzeni wolnej od nienawistnego języka, w świecie zmieniającym się na lepsze.

Jak wziąć udział w konkursie?

1. Stwórz życzenia, maksymalnie na 900 znaków. Możesz, ale nie musisz dodać do nich ilustrację lub zdjęcie.

2. Skopiuj „Twój osobisty link identyfikacyjny” z zakładki „Mój profil”.

3. Umieść życzenia wraz z linkiem w komentarzu pod postem konkursowym na FB Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce:

Możesz też zgłosić swoją pracę w wiadomości prywatnej w Messengerze na naszym FB.

Pytania nt. konkursu prosimy kierować na e-mail:

krzysztof.szczepaniak@profile.com.pl

Na zgłoszenia czekamy do niedzieli, 16 stycznia 2022.

Na autorów i autorek najciekawszych życzeń czekają nagrody!

Regulamin i szczegółowe informacje znajdziecie na stronie Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce:

Zapraszamy do zabawy!

Projekt Torby ZSZ4

Dzięki współpracy uczniów z projektu ,,European cuisine of XXI century" i Pani kierownik praktyk - Annie Słocie zostały zaprojektowane i wykonane torby, promujące projekt. Dzięki Spółdzielni Uczniowskiej "Ekonomik'', a w szczególności Małgorzacie Święcickiej torby zostały wysłane jako upominki dla nauczycieli - opiekunów gr​up projektowych z różnych krajów Europy: Francji, Portugalii, Ukrainy, Litwy, Chorwacji, Włoch, Turcji i Polski

Elżbieta Rogalska

Wycieczka do schroniska CANIS w Kruszewie

W dniu 13.12.2021r uczniowie z klas 3KC1 i 3AH oraz członkowie SK PCK i Młodsi Szkolni Ambasadorzy Parlamentu Europejskiego wzięli udział w Akcji : „Pełna Miska Na Święta” zorganizowanej przez Biuro Podróży „Gabriella” oraz sklep AquaZoo. Celem akcji było zakupienie i przekazanie karmy dla zwierząt przebywających w Schronisku CANIS w Kruszewie. Uczniowie mieli również możliwość, a zarazem przyjemność wyprowadzić niektóre psy na spacer. Mawia się, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. Dlaczego pies jest najlepszym przyjacielem człowieka? Poznaj 5 powodów!

1. Kocha Cię bezwarunkowo

2. Nikt tak jak on nie cieszy się na Twój widok

3. Przebywanie z nim rozładowuje stres i napięcie

4. Dba o Twoje zdrowie i kondycję

5.Jest niewyczerpanym źródłem rozrywki

Jeśli masz psa, nie musimy Ci tego zresztą tłumaczyć – to się po prostu czuje. Jeśli zaś dopiero zastanawiasz się nad przygarnięciem pod swój dach czworonożnego kumpla, nie wahaj się ze schroniska można adoptować pieski . Te cudowne stworzenia czekają, aż ktoś się nimi zaopiekuje oraz otoczy je opieką.

E. Rogalska, B. Zaborowska

...  ...