AKTUALNOŚCI EPAS


2015.11.07 KONGRES OBYWATELSKI


     

7 listopada 2015r. tradycyjnie na Politechnice Warszawskiej odbył się Jubileuszowy X Kongres Obywatelski pod hasłem „POLSKA JUTRA MOŻEMY BYĆ LEPSI ! ‘’. Od kilku już lat uczniowie i nauczyciele naszej szkoły są uczestnikami tego spotkania. Jest nam bardzo miło, jak Pan Jan Szomburg – organizator Kongresu na wstępie wita młodzież i opiekunów z Ostrołęki(czujemy się tacy wyróżnieni).

 

Wśród wielu ciekawych wystąpień plenarnych, uwagę naszą zwróciło wystąpienie Rafała Sonika, kierowcy rajdowego, zwycięzcy Rajdu Dakar, przedsiębiorcy. W wystąpieniu pt. Jak wyzwolić energię Polaków? utwierdził nas w przekonaniu, iż warto mieć marzenia i sukcesywnie dążyć do ich spełnienia niezależnie od statusu społecznego czy materialnego . Bardzo ucieszyło nas również spotkanie z absolwentami naszej szkoły Kasią Kondracką i Adrianem Wiszowatym. Spotkanie z nimi utwierdziło nas w przekonaniu, iż udział w Kongresie nie jest czasem zmarnowanym i owocuje na przyszłość. W tym miejscu chciałbym przytoczyć myśl z biuletynu, który otrzymaliśmy na wejściu na Kongres:

 

” Chcemy być RAZEM , pomimo tego, że pochodzimy z różnych miejscowości i działamy w różnych branżach i środowiskach. Mamy często odmienne poglądy i reprezentujemy wszystkie pokolenia. Łączy nas to, że Polska nie jest nam obojętna – wspólnie ”wyprzedzamy przyszłość” zastanawiamy się nad naszym rozwojem” .

W tych słowach zawarte jest całe sedno Kongresu.

 

Wielu sesjach tematycznych mogliśmy spotkać się  i wymienić poglądami z wieloma przedstawicielami polityki, biznesu czy wykładowcami szkół wyższych.
Jakże miły zaskoczeniem było dla nas ukazanie się w  jubileuszowym biuletynie wypowiedzi naszej uczennicy Karoliny Kupis z klasy IV TE na temat uczestnictwa w Kongresie.

 

Wszystko to jednak nie odbyło by się bez pomysłodawczyni i sponsora corocznego wyjazdu – Pani Aleksandry Nowak. Serdecznie dziękujemy .

 

Małgorzata Święcicka 

KALENDARZE EUROPEJSKIE


     

Rozpoczynając nowy rok szkolny 2015/2016 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły otrzymali od Pani Aleksandry Nowak konsultanta PIE Europe Direct Ostrołęka kalendarze europejskie. Członkowie klubu wraz z opiekunem pomogli w rozdawaniu tych kalendarzy. Kalendarz Europejski zawiera:

-praktyczny kalendarz i notatnik, w których uczniowie mogą zapisywać pracę domową i robić notatki z lekcji, zapisując cytaty, informacje, pytania.

-materiały do pracy na lekcji – tematy ważne dla młodych ludzi: aktywne obywatelstwo, wiedza o Unii Europejskiej i wiele innych.

- aktualne informacje przedstawione w atrakcyjnej szacie graficznej.

- adresy stron internetowych (polskich i europejskich), dzięki którym uczniowie mogą pogłębiać swoją wiedzę.

- opowieści o państwach członkowskich.

Serdecznie dziękujemy.
Małgorzata Święcicka

l

obejrzyj zdjęcia

 8 z 8

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl