AKTUALNOŚCI EPAS

FESTYN DNI OTWARTYCH FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W sobotę 11 maja przy scenie obok Kupca odbył się festyn w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich. To plenerowe wydarzenie zapoczątkowało obchody tegorocznych Dni Ostrołęki.

Podczas festynu członkowie i opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego działającego w naszej szkole wspólnie z Panią Dyrektor pomogli w przygotowaniu dla mieszkańców naszego miasta słodkiego poczęstunku w postaci pysznych ciast , które upiekli uczniowie razem z Panią Agnieszką Wojtasik.

Mimo kapryśnej pogody atrakcji dla dzieci i dorosłych nie brakowało. Na ostrołęczan czekały leżaki pod sceną ,Radosny Świetlicobus a pracownicy MOPR malowali odważnym buzie.

9 MAJA- DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy zwany także Dniem Unii Europejskiej to święto europejskich państw obchodzone corocznie 9 maja. Dzień ten został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu Schumana w 1950 roku. Co roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. Działania te mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z UE.

Młodsi Ambasadorowie Parlamentu Europejskiego z naszej szkoły po spotkaniu z Panią Dyrektor wyszli w tym dniu w miasto, aby wręczając mieszkańcom Ostrołęki żółte tulipany z niebieską kokardką uczcić 15-letnie członkostwo Polski we Wspólnocie. Przechodząc obok Urzędu Miasta odwiedziliśmy Pana Wiceprezydenta Macieja Kleczkowskiego i Panią Dyrektor Wydziału Oświaty Annę Gocłowską.

Tegoroczne obchody poświęcone są tematowi naszego wyboru przyszłości. Wybory europejskie, które odbędą się w dniach 23–26 maja, to dla każdego z nas szansa, aby zabrać głos w sprawie tego, kto będzie podejmować ważne decyzje, które mają wpływ na nasze życie.

KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

13 września 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 18 pytań testowych i 2 pytania otwarte, wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły.

Laureatką konkursu została Patrycja Gawrych uczennica klasy 4 HS.

Nagrodą główną dla laureatki jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 4- 9 października 2018. Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody głównej.

Patrycji serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli.

Opiekun Szkolnego Klubu Europejskiego

SZKOŁA-AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

9 MAJA- DZIEŃ EUROPY

Młodsi Ambasadorowie Parlamentu Europejskiego z naszej szkoły wyszli w tym dniu w miasto, aby wręczając mieszkańcom Ostrołęki żółte goździki z niebieską kokardką uczcić 14-letnie członkostwo Polski we Wspólnocie.