AKTUALNOŚCI EPAS

KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

13 września 2018r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 18 pytań testowych i 2 pytania otwarte, wzięli w nim udział chętni uczniowie naszej szkoły.

Laureatką konkursu została Patrycja Gawrych uczennica klasy 4 HS.

Nagrodą główną dla laureatki jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 4- 9 października 2018. Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody głównej.

Patrycji serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli.

SZKOŁA-AMBASADOR PARLAMENTU EUROPEJSKIEGO

9 MAJA- DZIEŃ EUROPY

Dzień Europy zwany także Dniem Unii Europejskiej to święto europejskich państw obchodzone corocznie 9 maja. Dzień ten został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu Schumana w 1950 roku. Co roku tysiące osób uczestniczy w debatach, koncertach, wizytach grupowych i innych wydarzeniach organizowanych w ramach obchodów Dnia Europy. Działania te mają na celu informowanie i uświadamianie społeczeństwa na tematy związane z UE.

Młodsi Ambasadorowie Parlamentu Europejskiego z naszej szkoły wyszli w tym dniu w miasto, aby wręczając mieszkańcom Ostrołęki żółte goździki z niebieską kokardką uczcić 14-letnie członkostwo Polski we Wspólnocie.

Opiekun SKE

KONKURS WIEDZY o UNII EUROPEJSKIEJ

19 września 2017r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Laureatem konkursu został Rafał Grala uczeń klasy 4 HS.

Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 6- 10 października 2017. Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego. Za udział w konkursie wszystkim uczestnikom dziękujemy, a szczególne podziękowania kierujemy dla Pana Posła Zbigniewa Kuźmiuka za ufundowanie nagrody  głównej.

Rafałowi serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli.

KONKURS WIEDZY O UNII EUROPEJSKIEJ

9 czerwca 2016r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o Unii Europejskiej. Celem konkursu była popularyzacja idei integracji i wiedzy o Unii Europejskiej wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz rozwijanie zainteresowań dotyczących szeroko rozumianej problematyki europejskiej.

Konkurs był w formie 19 pytań testowych i 1 pytanie otwarte, wzięli w nim udział uczniowie klasy III HS.

Wyniki konkursu:

I miejsce Angelika Zyśk – 18 pkt Nagrodą główną dla laureata jest wyjazd do Brukseli połączony ze zwiedzaniem instytucji Europejskich w dniach 11 - 15 listopada 2016r. . Pomysłodawcą konkursu a zarazem fundatorem nagrody głównej jest Zbigniew Kuźmiuk Poseł do Parlamentu Europejskiego.

Angelice serdecznie gratulujemy i czekamy na relację z wyjazdu do Brukseli !!!