KONKURS WIEDZY O ŻYCIU I DZIAŁALNOŚCI PATRONA SZKOŁY-A.CHĘTNIKA

W dniu 5 pażdziernika 2016 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o życiu i działalności Patrona Szkoły – Adama Chętnika.

Celem konkursu było zapoznanie się z biografią Patrona, jego działalnością i twórczością literacką oraz integracja uczniów ze szkołą. Skierowany został zwłaszcza do uczniów klas młodszych – I i II.

W konkursie wzięło udział 12 uczniów z następujących klas: I tg1, II te, II to, II tk. Komisja w składzie:

Barbara Stepnowska – przewodnicząca

Elżbieta Jaźwińska,

Agnieszka Sikorska,

Bożena Żebrowska

oceniła prace i wyłoniła zwycięzców:

I miejsce – Patrycja Ejzemberg kl II te

II miejsce – Agnieszka Dziesińska kl II tk

III miejsce – Anita Gierwatowska kl II tk.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!

Nagrody książkowe zostały wręczone podczas Dnia Patrona Szkoły – 7.10.2016 r.

„JAK NIE CZYTAM, JAK CZYTAM” AKCJA PROMUJĄCA CZYTELNICTWO

W dniu 10 czerwca 2016 roku uczniowie ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce wzięli udział w ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez czasopismo Biblioteka w Szkole, promującej czytelnictwo oraz bili rekord czytania książek w jednym momencie.

Młodzież wraz z opiekunami zebrała się na placu przed budynkiem szkoły i wspólnie czytała przyniesione przez siebie książki.

Następnie utworzyliśmy „książkowy łańcuch”, do którego dołączyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ostrołęce, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej oraz przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 7.

Pogoda spłatała nam figla, dlatego zamiast wspólnej zabawy i czytania książek w parku miejskim – impreza przeniosła się do sali gimnastycznej SP nr 2, gdzie grupa uczniów z naszej szkoły – 20 osób wraz z opiekunami oraz z uczniami SP nr 2 uczestniczyła we wspólnym czytaniu, grach, zabawach i quizach czytelniczych.

Impreza zakończyła się ok. godz. 12.00

Barbara Stepnowska, Agnieszka Sikorska