AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

INQUBATOR 2018

W czwartek 13 września rozpoczęła się w naszym mieście najciekawsza impreza kulturalna- Festiwal Teatralny INQBATOR. Już po raz dziewiąty Ostrołęka na kilka dni przekształciła się w stolicę teatru. Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w trzydniowych warsztatach krytyki teatralnej, które poprowadził Chochlik Kulturalny, czyli Włodzimierz Neubart. W poniedziałek mieliśmy przyjemność gościć na placu apelowym Ostrołęcką Scenę Autorską z projektem „Duża przerwa”. W czwartek wzięliśmy udział w paradzie otwierającej festiwal. Kurpie, kucharze, panny dworskie i baletnice na co dzień siedzą w szkolnych ławach, ale podczas święta teatru są najlepszymi aktorami na świecie. Gratulujemy Marysi Smugorzewskiej z kl. IV Tg, która wystąpiła w kronice obrazu i słowa „Dzieci wojen”.

WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

28 marca 2018 roku odbyło się zebranie Samorządu Uczniowskiego, na którym wybrano nową Radę Samorządu. Spośród 41 obecnych na zebraniu przedstawicieli klas wyłoniono czterech kandydatów. W wyniku tajnego głosowania funkcję przewodniczącej objęła Karolina Prusaczyk z klasy II Tg zdobywając 21 głosów. Zastępcą przewodniczącej została Pamela Koziarek z klasy II Ks z liczbą 8 głosów. 6 głosów uzyskała Karolina Zapadka obejmując stanowisko sekretarza. Obsługę techniczną imprez powierzono Mateuszowi Popielarzowi z klasy II Ks.

Karolinie Milewskiej, obecnej przewodniczącej dziękujemy za 3 lata zaangażowania w działalność Samorządu, a nowej Radzie życzymy owocnej pracy.

Opiekunowie S.U

ZBIÓRKA SŁODYCZY

Uczniowie naszej szkoły, a dokładniej klasa I Tg, wspólnie z p. Sylwią Gałką, wzięła udział w zbiórce słodyczy dla potrzebujących dzieci. W przeciągu dwóch dni klasa ta zebrała karton słodkości, które zostały przekazane do restauracji Fast Diet Food, gdzie zostaną spakowane i wysłane do dzieciaków.

Duże podziękowania dla całej klasy za zaangażowanie i bezinteresowną pomoc.

Sylwia Gałka

SZKOLNE WALENTYNKI 2018

Jak co roku 14 lutego obchodziliśmy w naszej szkole Święto Zakochanych.

Walentynki to czas w którym można anonimowo wysłać drugiej osobie wyrazy sympatii.

Tradycyjnie działała poczta walentynkowa, ściana życzeń oraz można było zamówić tematyczną piosenkę z dedykacją.

Było bardzo miło, sympatycznie, czuć było atmosferę tego święta.

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PĄCZKOŻERCĘ

8 lutego w Tłusty Czwartek Samorząd Uczniowski wspólnie ze Spółdzielnią Uczniowską po raz pierwszy zorganizowali konkurs w jedzeniu pączków na czas.

Do rywalizacji przystąpiło 10 uczniów naszej szkoły. Mieli oni za zadanie zjeść jak największą liczbę pączków w ciągu 8 minut.

Najlepszym PĄCZKOŻERCĄ okazał się Bartosz Polonek z klasy IV Tg, zjadając 10 pączków w 6 minut. Zwycięzca otrzymał nagrodę ufundowaną przez Spółdzielnię Uczniowską.