AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

ANDRZEJKI

Andrzejki to tradycja, która raczej nie przeminie. Każdy z nas lubi ten dreszczyk emocji wywołany zabawą w przewidywanie przyszłości. Dlatego też szkolne andrzejki obchodziliśmy, obchodzimy i obchodzić będziemy Samorząd Uczniowski oraz SU „Ekonomik” przygotowali stanowiska z wróżbami, stoiska z popcornem i bezglutenowymi ciastkami z wróżbą a także „salon piękności”, w którym można było się bajecznie wystylizować. Dołączyła do nas pani Agnieszka Wojtasik z klasą II KC z projektem „Bezglutenowo- to jest zdrowo”, więc połączyliśmy tradycję z nowoczesnością.

OBCHODY DNIA NIEPODLEGŁOŚCI

W piątek 8 listopada świętowaliśmy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego” o symbolicznej godzinie 11:11 w ramach akcji „Szkoła do hymnu” organizowanej przez Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród laureatm konkursu historycznego „Ku Niepodległej…”, który został zorganizowany przez nauczycieli historii. Następnie odbył się koncert zatytułowany „Wolność”- uczennice naszej szkoły wykonały utwory podejmujące to zagadnienie: „Biały krzyż”, „Miejcie nadzieję”, „Każdy Twój wyrok”, „Krakowski spleen”, „Kocham wolność”.

Po koncercie uczniowie wzięli udział w lekcji historii ożywionej, którą przeprowadził nauczyciel historii Zbigniew Janiszewski oraz członkowie Kurpiowskiej grupy Historycznej „Ostoya”. Zademonstrowali oni repliki broni, sprzęt i wyposażenie żołnierzy polskich od roku 1918 aż do czasów drugiej powojennej konspiracji antykomunistycznej ze szczególnym uwzględnieniem formacji partyzanckich działających na terenie powiatu ostrołęckiego. Młodzież była bardzo zainteresowana, tym bardziej, że mogła zapoznać się bliżej z przedmiotami.

LICYTACJA NA RZECZ POKRZYWDZONYCH W POŻARZE DOMU

10 października Samorząd Uczniowski zorganizował licytację, z której dochód został przekazany rodzinie uczennicy z naszej szkoły, która straciła dom w pożarze. Uczennice z klasy III To pozyskały mnóstwo ciekawych rzeczy do zlicytowania, a młodzież bardzo zaangażowała się w licytację.

Sponsorzy licytacji: Frangos Pizza & Burger House, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Łysy piercing, Marcin Łyżwa Fotograf, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka, Pizza 105, Agnes Fit, Nefretete, Fryzury Anna Leszczyńska, Rubin Gym, Power Gym, Spaja Sauna, Konwersatorium, Fryzjer „Maria”, Warka Burger, Miko Fryzjer, BB Loft, Sabri Lashes, Centrum Piękna, Brother’s Pizza, Sylwia Zera, Be Beauty, Satysfakcja, Studio Urody „Delight”, Avalon, Sylwia Skrzypczak, Beauty Room, Funzone Paintball oraz mama uczennicy, która podarowała voucher na tort.

Dziękujemy bardzo

WALENTYNKI

Najczęściej zadawane pytanie w ostatnim tygodniu brzmiało: co kupić chłopakowi/ dziewczynie na walentynki? Postanowiliśmy nieco Wam pomóc i uruchomiliśmy pocztę walentynkową, dzięki której mogliście obdarować ukochanych tradycyjną walentynką w kształcie serca. Szkolny radiowęzeł pełnił tego dnia nieco inną niż zwykle rolę- na jego antenie można było usłyszeć specjalnie przygotowaną walentynkową playlistę. Miłosne piosenki przeplatane były życzeniami od tajemniczych sympatii i cichych wielbicieli. Dziękujemy uczniom klasy I Tg: Darii, Paulinie, Wiktorii i Jakubowi oraz kl. IV Tk: Szymonowi, Karolowi oraz Marcinowi za całodzienną pracę.

LICYTACJA NA RZECZ POGORZELCÓW

W poniedziałek 14 stycznia Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole licytację, z której dochód przekazaliśmy na rzecz pogorzelców ze Szkwy. Uczniowie i nauczyciele chętnie włączyli się w akcję- pozyskali vouchery, karnety, fanty. Sponsorzy licytacji: Salon Fryzjerski Miko dla Pań i Panów, Studio Urody Diana Kupis, Frangos Pizza & Burger Mouse, Shinobi Art. Tattoo Studio, Agnes- Fit, Bee Hero- Sports Center, Kafeteria, Salon Fryzjerski Be Beauty, Joanna Aftowicz, Ostrołęka Fight Academy, Mr. Chicken Polska, ŁUBUDU Bowling & Good Time, Energia Centrum Fitness, Salon Fryzjerski Mariola Szczepanek, Da Grasso Ostrołęka, Kurpiowska kraina- Wykrot k. Myszyńca, Bartosz Stryjewski, Angelika Orłowska, West Site Fitness Ostrołęka.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom, uczestnikom i organizatorom.