AKTUALNOŚCI SAMORZĄD

WYCIECZKA DO WARSZAWY - NAGRODA w KONKURSIE "KLASA z KLASĄ"

W czwartek 5.10.2017 r. odbyła się wycieczka do Warszawy, która była nagrodą w konkursie „Klasa z klasą”. Wzięli w niej udział zwycięzcy – klasa II Te oraz wyróżnieni uczniowie z innych klas, którzy aktywnie uczestniczą w życiu szkoły jak i najlepsi sportowcy.

Opiekunami byli: p.Dorota Ossowska, p.Joanna Skarżyńska, p.Sylwia Gałka i p.Dariusz Bunkowski.

Pierwszym punktem wycieczki była gra „Escape Room”. Escape Room to zabawa polegająca na wydostaniu się z zamkniętego pomieszczenia w ciągu 60 minut. Aby się wydostać należy rozwiązać szereg różnorodnych zadań i zagadek. Gra odbywa się w specjalnie zaaranżowanych pomieszczeniach o określonej tematyce. Pokoje zagadek przygotowane są dla zespołów od 2 do 6 osób. Naszym uczniom udało się opuścić pokoje przed czasem.

Kolejnym punktem naszej wycieczki był spacer po Starym Mieście wraz z przewodnikiem oraz projekcja na Zamku Królewskim. Było to przedstawienie losów Zamku od jego powstania do czasów obecnych.

Następnie pojechaliśmy na Powązki, gdzie odwiedziliśmy Kwaterę Harcerskiego Batalionu Armii Krajowej „Zośka”. W tej kwaterze znajdują się 174 groby, w większości harcerzy – członków Szarych Szeregów i Batalionu „Zośka”, którzy zginęli podczas II wojny światowej oraz pojedyncze groby cywilne. Cechą charakterystyczną kwatery są ustawione na grobach białe brzozowe krzyże. Wycieczkę zakończył seans w kinie 6D. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do Ostrołęki.

Wyjazd miał charakter profilaktyczno - edukacyjny. Jego celem było zapobieganie nałogom, poprzez ukazanie atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu. Podczas podróży słuchając wykładu pani pedagog, mieliśmy możliwość dowiedzieć się o szkodliwości działania napojów energetycznych, narkotyków i dopalaczy. Wycieczka była możliwa dzięki funduszom, przekazanym szkole przez Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii przy Urzędzie Miasta Ostrołęka.

DZIEŃ PIŻAMY

W piątek 29.09 w naszej szkole odbył się „Dzień Piżamy”. Na szkolnych korytarzach przechadzała się młodzież ubrana w tradycyjne stroje do spania jak i różnego rodzaju misie, owieczki, jednorożce, tygryski, pingwinki itd. Uczniowie pokazali, że potrafią się dobrze bawić i mieć do siebie dystans. Nauczyciele wychowania fizycznego ubrani w adekwatny do sytuacji strój rozegrali mecz w piłkę siatkową. Podsumowując ten dzień, zostali wybrani Królowa i Król piżamy.

OTRZĘSINY

Tradycyjnie jak co roku we wrześniu zorganizowane zostały otrzęsiny klas I. Starsze koleżanki z klasy IV Te - Dominika Bodytko, Aleksandra Dąbkowska, Aleksandra Kucharczyk, Martyna Pikora, Natalia Strzeżysz, Karolina Żarnoch wraz z p. Sikorską przygotowały wiele trudnych konkurencji. Była ostra rywalizacja jak i świetna zabawa przy m.in. piciu mleka z miski, dmuchaniu w gwizdek po zjedzeniu bułki tartej czy podczas śpiewania znanych przebojów. Każda z klas mocno kibicowała swoim reprezentantom. Podsumowując wyniki z wszystkich konkurencji najlepsza okazała się klasa I R, drugie miejsce przypadło I KC, na trzecim uplasowała się klasa I A.

KIERMASZ KSIĄŻEK

Tradycyjnie we wrześniu Samorząd Uczniowski zorganizował kiermasz podręczników. Ze względu na bardzo duże zainteresowanie zarówno ze strony sprzedających jak i kupujących, odbył się on dwukrotnie – 12 i 19 września.

SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI

Podczas Światowego Dnia Poezji odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy zaskoczyli jury nie tylko ciekawym repertuarem, ale także oryginalnymi, wręcz aktorskimi, pełnymi ekspresji i emocji występami. Dlatego też trudno było, spośród 11 osób, wyróżnić 5 najlepszych. Ostatecznie przyznano następujące nagrody i wyróżnienia:

Turniej recytatorski: I miejsce:

Paula Zawadzka z kl. I To

II miejsce: Karolina Milewska z kl.

III Tg III miejsce: Julia Lemańska z kl. II Tk

Turniej poezji śpiewanej:

I miejsce: Maja Stelmaszyńska z kl. I Tg

II miejsce: Agnieszka Dziesińska z kl. II Tk

Paula Zawadzka, Karolina Milewska, Julia Lemańska, Kinga Romańska oraz Maja Stelmaszyńska zakwalifikowały się do Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „To lubię…”, który odbędzie się 30 marca w ZSZ nr 1 w Ostrołęce. Gratulujemy!

Organizatorzy: Agnieszka Sikorska Anna Nol Dariusz Bunkowski

...  ...