AKTUALNOŚCI SPÓŁDZIELNIA EKONOMIK


PODSUMOWANIE OLIMPIADY Z ZUS „WARTO WIEDZIEĆ WIĘCEJ O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH”


Projekt edukacyjny „Lekcje z ZUS” wieńczy Olimpiada „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, w której wzięli udział uczniowie klasy 5 technikum ekonomicznego. I etap Olimpiady został przeprowadzony 26 listopada w formie stacjonarnej. Uczniowie mieli do rozwiązania test jednokrotnego wyboru składający się z 20 zadań.

Najwyższą liczbę punktów uzyskała Milena Kruk z klasy 5A. Dyplomy oraz nagrody wręczyła Pani Wicedyrektor Elżbieta Niedźwiedzka oraz Pan Wicedyrektor Adam Zienkiewicz podczas uroczystego podsumowania Olimpiady.

Nad przebiegiem Olimpiady czuwała KOMISJA SZKOLNA: Barbara Parzych, Małgorzata Złotkowska, Joanna Skarzyńska oraz przewodniczący Pan Wicedyrektor Adam Zienkiewicz.

Gratulujemy wszystkim wyróżnionym uczennicom oraz życzymy sukcesów na egzaminie zawodowym.

Nagrody ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „EKONOMIK”. 

Barbara Parzych

Obchody Dnia Czystego Powietrza


14 listopada obchodzony jest Dzień Czystego Powietrza. Został on ustanowiony, aby zwrócić uwagę ludzi, na jakość powietrza, którym oddychamy.

W naszej szkole podjęliśmy różne aktywności, które trwały kilka dni. Uczniowie mieli okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących ochrony powietrza i znaczenia jego czystości.

Klasa 3R i 3H przygotowała plakaty, które zostały umieszczone na korytarzu szkolnym. Uczniowie klasy 5S przygotowali gazetkę szkolną o tematyce czystego powietrza. W klasie 3S został zorganizowany quiz dotyczący czystego powietrza, uczniowie quiz zaliczyli na sto procent.

Członkowie szkolnego koła ekologicznego „EKOMANIACY” przygotowali ankietę dotyczącą działań związanych z troską o czyste powietrze, która została przeprowadzona 13 listopada przez uczennice klasy 2S na ulicach naszego miasta.

Ankieta zawierała 10 działań, jakie każdy z nas może podjąć, aby oddychać czystym powietrzem, a przeprowadzono ją wśród 52 osób.

Ankieterzy mieli wskazać działania, które podejmą, aby ochronić powietrze. Wszyscy ankietowani zgodnie potwierdzili chęć podjęcia wszystkich 10 działań.

Celem naszych wszystkich działań było kształtowanie świadomości zagrożeń związanych z zanieczyszczeniami atmosfery oraz odpowiedzialności za stan powietrza wokół nas. 

Szkolny Dzień Czystego Powietrza był świetną okazją do podniesienia świadomości ekologicznej uczniów jak i społeczności naszego miasta. 

Organizatorzy
U. Kaliszewska
A. Stefańska

Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie na Fotoreportaż dla Spółdzielni Uczniowskich


„NASZA SPÓŁDZIELNIA UCZNIOWSKA W ROKU SZKOLNYM 2023/2024”

Autorka wyróżnionej pracy Aleksandra Modzelewska, członek zarządu - kronikarz, z klasy 4A otrzymała nagrodę niespodziankę od Fundacji Rozwoju Spółdzielczości Uczniowskiej oraz okolicznościowy Dyplom przekazany przez Krajową Radę Spółdzielczą.

Gratulujemy i dziękujemy Aleksandrze za zaangażowanie i aktywną współpracę na rzecz Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”.

Barbara Parzych

Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK”


W dniu 3 października odbyło się Walne Zgromadzenie Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” o charakterze planistyczno-organizacyjnym.

W zebraniu udział wzięli członkowie z klas ekonomicznych i handlowych oraz zaproszeni goście w osobach: Pani Dyrektor Barbara Stepnowska oraz nauczyciele wyznaczeni na opiekunów spółdzielni Pani Barbara Parzych i Pani Małgorzata Święcicka.

Obradom przewodniczyła wiceprezes Anna Banaś z klasy 3A. Podczas walnego zgromadzenia spółdzielcy podjęli stosowne uchwały związane z funkcjonowaniem spółdzielni.

Członkowie spółdzielni obejrzeli KRONIKĘ SPÓŁDZIELNI UCZNIOWSKIEJ „EKONOMIK” za ubiegły rok szkolny 2023/2024. Była to okazja do wspomnień oraz refleksji nad inicjatywami podejmowanymi w minionym roku szkolnym, które zostały utrwalone na kartach naszej kroniki.

Młodzi spółdzielcy debatowali również na temat nowych pomysłów na przedsięwzięcia, akcji oraz innych inspirujących form aktywności do realizacji w bieżącym roku szkolnym. Opiekun spółdzielni Barbara Parzych przekazała również informacje odnośnie planowanego wyjazdu na Kongres Pomorskiej Ekonomii Społecznej do Gdańska w październiku bieżącego roku. 

 

Barbara Parzych

UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS MATURALNYCH I POŻEGNANIE SPÓŁDZIELCÓW


Członek Zarządu Spółdzielni Uczniowskiej „EKONOMIK” Anna Banaś – wiceprezes wraz z członkami RADY NADZORCZEJ w osobach: Wiktoria Kuciejczyk, Natalia Jaworska oraz Wiktoria Deptuła, żegnali starszych kolegów i koleżanki, którzy 26 kwietnia opuszczali szkolne mury.

Społeczność spółdzielczą tworzyli uczniowie z klasy 5A Technikum ekonomicznego.

Wśród tegorocznych maturzystów są spółdzielcy, którzy pełnili ważne funkcje m.in.:

Mateusz Siok – wiceprezes,
• Gabriela Krakowiecka - skarbnik,
• Oliwia Pławska – przewodnicząca RADY NADZORCZEJ,
• Malwina Małkowska – z-ca przewodniczącej RADY NADZORCZEJ,
• Daria Humienna – sekretarz.

Dziękujemy za współpracę oraz życzymy powodzenia na maturze.

Barbara Parzych




3 z 15

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl