SPORT

IX OSTROŁĘCKI BIEG PAPIESKI

2 kwietnia 2023 r. odbyła się IX edycja Ostrołęckiego Biegu Papieskiego. Trasa o długość 3 km przebiegała ulicami starego miasta. W rywalizacji wzięła udział również młodzież naszej szkoły z klas 2 Hs i 4 A1. Mimo że pogoda tego dnia nie rozpieszczała to dziewczyny z uśmiechem przekraczały linię mety.

Malwina Małkowska z klasy 4A1 zajęła 3 miejsce w kategorii K 18-25.

GRATULUJEMY!!!!! źródła zdjęć: mojaostroleka.pl terazostroleka.pl eostroleka.pl

Małgorzata Litwa

WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK DZIEWCZĄT W PIŁKĘ SIATKOWĄ

Za nami kolejna edycja rozgrywek w piłkę siatkową dziewcząt. Do zabawy zgłosiło się pięć drużyn z klas 4A1, 4SH1, 3A (dwie gupy), 1M. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, mecz do dwóch wygranych setów. Drużyna zdobywała punkty za wygrane sety. Zwyciężył zespół, który zdobył najwięcej punktów.

Po rozegraniu dziesięciu meczów klasyfikacja końcowa wygląda następująco:

1 miejsce klasa 4 SH1 – 8 pkt.
2 miejsce klasa 4A1 – 6 pkt.
3 miejsce klasa 3 A gr.2 – 4 pkt.
4 miejsce klasa 3A gr.1 – 3 pkt.
5 miejsce klasa 1 M – 1 pkt.

Trzy najlepsze drużyny zostały udekorowane pamiątkowymi medalami. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy bardzo wszystkim za wspólną zabawę.

Zapraszamy za rok!!!!!!

SZKOLNY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO DZIEWCZĄT I CHŁOPCÓW

30 stycznia 2023 r. w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego Dziewcząt i Chłopców.

Do turnieju, zgłosiło się 12 chłopców i 16 dziewcząt. To już drugi rok z kolei, kiedy dziewcząt jest więcej do gry. Panowie co z Wami? Zawody zostały rozegrane systemem brazylijskim, do dwóch setów przegranych. Po wielu godzinnych rozgrywkach mistrzami zostali:

Wiktoria Koziatek z klasy IV G1 oraz Kacper Szczęsny z klasy III S.

Na podium stanęli również:

w kategorii dziewcząt - Kinga Pędzich klasa IV G1 - II miejsce, Zofia Święcicka klasa I M – III miejsce;

w kategorii chłopców - Piotr Prusaczyk klasa I A – II miejsce, Bartek Salamucha z klasy III s – III miejsce.

Dzięki wpłatom rodziców na konto Rady Rodziców szkoła mogła ufundować nagrody dla najlepszych. Mistrzowie oczywiście dodatkowo otrzymała statuetkę. Dziękujemy!!!

Turniej przygotowali i przeprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: Katarzyna Kowalska i Dariusz Bunkowski

Gratulujemy zwycięzcom, wszystkim dziękujemy za udział i walkę fair play.

Katarzyna Kowalska

TURNIEJ W RINGO

Po raz pierwszy w naszej szkole odbył się Andrzejowy Turniej Dziewcząt w Ringo. Do udziału zgłosiło się 4 drużyny z klas 1R, 3A gr.1, 3A gr.2, 4O1. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”.

Zacięta walka o I miejsce toczyła się pomiędzy dwiema drużynami z klasy 3A, ale to grupa 1 w składzie Sandra Pych, Katarzyna Zapert, Julita Pierzchała okazały się lepsze wygrywając mecz wynikiem 2:1.

II miejsce zajęły klasa 3A gr. 2 w składzie Sandra Dąbkowska, Paulina Giers, Wiktoria Plona

III miejsce – klasa 1R w składzie Sandra Sypniewska, Kinga Kossakowska, Magdalena Stefańska.

IV miejsce – klasa 4O1 w składzie Julia Rogalska i Klaudia Romańska.

GRATULUJEMY!!!!

Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji!!!!

Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych

Oliwia Prachniak z kl. 4Tg1 po raz kolejny na podium na Indywidualnych Biegach Przełajowych.

23 września 2022 r. odbył się bieg na etapie powiat i miasto, na którym Oliwia zajęła 1 miejsce awansując na kolejny szczebel – międzypowiatowy.

Bieg na etapie międzypowiatowym, który odbył się 7 października, Oliwia ukończyła na trzeciej pozycji otrzymując tym samym kwalifikację do etapy wojewódzkiego.