SPORT


WYCHOWANIE FIZYCZNE ZE SZTANGISTAMI


24 września w naszej szkole odbyła się lekcja wychowania fizycznego ze sztangistami UKS Atleta Ostrołęka.

 

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka przeprowadził zajęcia z zakresu uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej tj. podnoszenie ciężarów (dwubój olimpijski).

 

O tym, czym jest dwubój olimpijski i jakie są osiągnięcia ciężarowców z naszego regionu opowiedział trener Władysław Niedźwiedzki, a jak poprawnie dźwigać zademonstrowali klubowi zawodnicy: 12 letnia Oliwia Janczewska trenująca wielobój atletyczny, 17 letni Marcin Kulesza uprawiający podnoszenie cieżarów i Justyna Niedźwiedzka sześciokrotna rekordzistka Polski dwuboju olimpijskiego w kategorii wiekowej Masters (mama uczennicy z klasy II Tg).

 

Każdy uczestnik tych zajęć mógł dotknąć sztangi, sprawdzić swoje umiejętności techniczne w rwaniu i podrzucie pod czujnym okiem specjalistów.  

 

Sylwia Gałka

 

INDYWIDUALNE BIEGI PRZEŁAJOWE


5 kwietnia 2019r. na błonie nad Narwią w Ostrołęce odbył się Finał Międzypowiatowych Indywidualnych Biegów Przełajowych Dziewcząt i Chłopców. Naszą szkołę reprezentowali:

 

Anna Prusaczyk klasa III Tg1 i Karol Rogoziński klasa IV Hs. Karol Rogoziński w biegu na dystansie 2000 m zajął I miejsce i tym samym awansowa do kolejnego etapu.

 

XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w Indywidualnych Biegach Przełajowych Szkół Podstawowych i Ponadpodstawowych dziewcząt i chłopców odbyły się dnia 12 kwietnia 2019r. w Kamionie, gm. Młodzieszyn na stadionie przy Szkole Podstawowej - teren leśny. W klasyfikacji ogólnej Karol zajął VII miejsce. 

 

Katarzyna Kowalska

 

 

WIOSENNY TURNIEJ TRÓJEK W PIŁKĘ SIATKOWĄ DZIEWCZĄT


Dnia 13 marca 2019 r. odbył się Wiosenny Turniej Trójek w Piłkę Siatkową Dziewcząt. Turniej został rozegrany systemem „każdy z każdym”, do dwóch wygranych setów. Drużyna za każdy wygrany set otrzymała po jednym punkcie. Wygrał zespół zdobywający największą liczbę punktów. W przypadku tej samej liczby punktów wyższe miejsce otrzymała drużyna, która wygrała mecz bezpośredni.

 

Do rywalizacji przystąpiło 6 klas – II Hs, II Tg, II To, III Te, IV Tk, IV Hs. Zwycięską drużyną okazała się klasa II To w składzie Klaudia Domurad, Dominika Komuda, Anna Turek. Dziewczęta zdobyły 10 punktów, nie przegrywając żadnego meczu.

 

Na 2 miejscu z 8 punktami uplasowała się klasa II Hs. Klasę reprezentowały Aleksandra Zięba, Nina Szabłowska, Bogumiła Drężek. Taka samą liczbę punktów, bo 6, wywalczyły dwie klasy – III Te i IV Tk. W tym przypadku to mecz bezpośredni tych dwóch drużyn zdecydował o tym, że to III Te, w składzie Klaudia Zadroga, Wiktoria Chełstowska, Oliwia Przybylska, zajęła 3 miejsce.

 

Zwycięskie zespoły zostały udekorowane pamiątkowymi medalami. Dekoracji dokonał wicedyrektor szkoły pan Adam Zienkiewicz.

 

Dziękujemy wszystkim klasom za udział w turnieju i zapraszamy na kolejną edycję w przyszłym roku. 

Małgorzata Litwa, Katarzyna Kowalska  

 

SZKOLNY TURNIEJ W PIŁKĘ SIATKOWĄ MĘŻCZYZN


21 lutego 2019 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Nagrodę Przewodniczącego Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Do rywalizacji zgłosiło się 12 drużyn z klas: I Tg, II Tg, II Tg1, II Kc, II Hs, II Kch, III Ks, III Te, IV Te, IV Tk, IV Hs, IV Tz.

 

III miejsce i brązowe medale zdobyli panowie z klasy IV Te w składzie: Hubert Kabacik, Błażej Dąbkowski, Konrad Małkowski i Marcin Baranowski. II miejsce i srebrne medale przypadły reprezentacji z klasy IV Hs : Karol Rogoziński, Bartosz Zyśk i Daniel Ziemak.

 

Po pięknym meczu I miejsce i złote medale wywalczyli panowie z klasy IV Tz (uzupełnieni o chłopaków z klasy IV Hs): Tomek Prusaczyk, Patryk Golan i Arkadiusz Rudzik.

 

Wybrany został najbardziej wartościowy zawodnik turnieju – MVP i został nim Patryk Golan z klasy IV Hs.

 

Gratuuuuluję zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom turnieju.

Sylwia Gałka

SZKOLNY TURNIEJ W BADMINTONA O „CZAPKĘ MIKOŁAJA”


19 grudnia 2018 po raz drugi odbył się Szkolny Turniej w badmintona o „Czapkę Mikołaja”. Do rywalizacji zgłosiło się 14 par z różnych klas i w różnym składzie.

Trzecie miejsce zajęła para z klasy IV Hs: Daniel Ziemak i Karol Rogoziński.

Na drugim miejscu uplasowali się panowie z klasy II Hs: Kacper Skierkowski i Wojtek Gumkowski.

Pierwsze miejsce po zaciętej grze przypadło parze z klasy II Tg1 w składzie : Konrad Marchewka i Jakub Mizerek.

Turniej przygotowali : Sylwia Gałka i Mateusz Jezierski, a puchary dla najlepszych ufundowała Spółdzielnia Uczniowska Ekonomik.

Sylwia Gałka


 ...  ...


8 z 19

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl