SPORT

TURNIEJ w PIŁKĘ SIATKOWĄ

4 lutego 2020 r. po raz kolejny odbył się Szkolny Turniej w Piłkę Siatkową Mężczyzn o Nagrodę Spółdzielni Uczniowskiej „Ekonomik”. Do rywalizacji zgłosiło się wyjątkowo 7 drużyn z klas: II Tg, III Tg, III Kc, III Hs, III Kch, IV Ks, IV Te,

III miejsce i brązowe medale zdobyli panowie z klasy III Kc w składzie: Piotr Łasiewicki, Sebastian Babik, Krzysztof Biedrzycki i Patryk Dmochowski.

II miejsce i srebrne medale przypadły reprezentacji z klasy III Kch : Kamil Bacławski, Eryk Cywiński, Sebastian Lenda, Michał Zieliński.

Po zaciętej grze I miejsce i złote medale wywalczyli panowie z klasy III Hs : Kacper Skierkowski, Mateusz Jędrasik, Cezary Popielarki i Wojtek Gumkowski. Wybrany został najbardziej wartościowy zawodnik turnieju – MVP i został nim Kacper Skierkowski z klasy III Hs.

Gratuuuulujemy zwycięzcom jak i pozostałym uczestnikom turnieju.

Sylwia Gałka

ŚWIĄTECZNY TURNIEJ W BADMINTONA O „CZAPKĘ MIKOŁAJA”

13 grudnia 2019 po raz trzeci odbył się Szkolny Turniej w badmintona o „Czapkę Mikołaja”. Do rywalizacji zgłosiły się 23 pary z różnych klas i w różnym składzie.

Trzecie miejsce zajęła para z klasy II Tg: Sebastian Godlewski i Michał Stepnowski.

Na drugim miejscu uplasowali się ubiegłoroczni zwycięzcy turnieju, panowie z klasy III Tg: Konrad Marchewka i Jakub Mizerek.

Pierwsze miejsce po zaciętej grze przypadło parze z klasy III Hs w składzie : Kacper Skierkowski i Wojtek Gumkowski.

Turniej przygotowali: Sylwia Gałka i Mateusz Jezierski, a puchary i czapki Mikołaja dla najlepszych ufundowała Spółdzielnia Uczniowska Ekonomik.

Mateusz Jeziersk

MISTRZOSTWA MIASTA OSTROŁĘKI W PIŁKĘ NOŻNĄ KOBIET

W dniach 6 i 7 listopad 2019 r. odbyły się Mistrzostwa Miasta Ostrołęki w Piłkę Nożną Kobiet. W turnieju wzięło udział osiem szkół - I LO, II LO, III LO, II SLO, ZSZ Nr 1, ZSZ Nr2, ZSZ Nr 3, ZSZ Nr 4. W klasyfikacji ogólnej dziewczęta zajęły siódme miejsce. Naszą szkolę reprezentowały:

Julia Śniecińska – 1 A1, Aleksandra Czajkowska – 1 G, Oliwia Prachnmiak – 1 G1, Katarzyna Kordek – 2R, Julita Kowalczyk – 2R, Karolina Bakuła – 2 A, Natalia Powichrowska – 2 O, Wiktoria Kowalczyk – 3 G, Natalia Perzan – 4 A, Karolina Pyskło – 4 KS

Małgorzata Litwa

SZKOLNY TURNIEJ W HALOWĄ PIŁKĘ NOŻNĄ MĘŻCZYZN

24 października 2019 po raz jedenasty odbył się Szkolny Turniej w Halową Piłkę Nożną Mężczyzn. Do rozgrywek przystąpiło jedenaście zespołów z klas: IV Te, IV Tg, IV Ks, III Kch, III Hs, III Te, III Tg, III Tg1, III Kc, II Tg, II Ht, II To, II Kc, I Kc1, I Cs1.

Trzecie miejsce zajęła reprezentacja z klasy III Hs w składzie: Kacper Skierkowski, Cezary Popielarski, Wojtek Gumkowski, Łukasz Szymczyk, Patryk Przybyła i Mateusz Jędrasik.

Na drugim miejscu turniej zakończyli ubiegłoroczni mistrzowie, czyli skład z klasy III Tg1 : Mateusz Dudek, Juliusz Żebrowski, Michał Nurczyk, Jakub Owczarek, Tyberiusz Grajko, Daniel Majkowski i Piotr Kozłowski.

Tegorocznymi Mistrzami Szkoły zostali panowie z klasy III Tg : Konrad Marchewka, Bartek Kwiatkowski, Jakub Mizerek, Piotr Florek, Patryk Jakubiak i Tomek Białobrzewski.

Medale dla powyższych zawodników ufundowała Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”. Turniej przygotowali i przeprowadzili Sylwia Gałka i Cezary Filochowski.

WYCHOWANIE FIZYCZNE ZE SZTANGISTAMI

24 września w naszej szkole odbyła się lekcja wychowania fizycznego ze sztangistami UKS Atleta Ostrołęka.

Uczniowski Klub Sportowy Atleta Ostrołęka przeprowadził zajęcia z zakresu uprawiania olimpijskiej dyscypliny sportowej tj. podnoszenie ciężarów (dwubój olimpijski).

O tym, czym jest dwubój olimpijski i jakie są osiągnięcia ciężarowców z naszego regionu opowiedział trener Władysław Niedźwiedzki, a jak poprawnie dźwigać zademonstrowali klubowi zawodnicy: 12 letnia Oliwia Janczewska trenująca wielobój atletyczny, 17 letni Marcin Kulesza uprawiający podnoszenie cieżarów i Justyna Niedźwiedzka sześciokrotna rekordzistka Polski dwuboju olimpijskiego w kategorii wiekowej Masters (mama uczennicy z klasy II Tg).

Każdy uczestnik tych zajęć mógł dotknąć sztangi, sprawdzić swoje umiejętności techniczne w rwaniu i podrzucie pod czujnym okiem specjalistów.