KONKURSY


SUKCES NASZYCH W STOLICY


Ta fantastyczna wiadomość dotarła już do nas ponad miesiąc temu, ale dopiero dziś ją przedstawiamy z racji otrzymanych nagród ale zacznijmy od początku. Drużyna z naszej szkoły w składzie Martyna Popielarczyk i Bartek Mierzejewski wraz z opiekunem Ewą Okowicką-Dyl zajęli II MIEJSCE w konkursie kulinarnym Kuchnia Polska z Pomysłem -konkurs kulinarny organizowanego przez ZSGH Majdańska . Zakwalifikowali się oni do finału konkursu już ponad rok temu, to przez panującą pandemię konkurs musiał być odwołany, a jego rozstrzygnięcie przebiegło ostatecznie trochę w innej formie niż wcześniej planowano.  

Aby dostać się do konkursu należało stworzyć autorska potrawę składająca się z przystawki wegetariańskiej zawierającej jajko kurze oraz danie główne w skład którego wchodzi element mięsa wieprzowego taki jak karkówka lub schab oraz produktów od sponsora firmy Aviko.

Ostatecznie organizatorzy zmodyfikowali regulamin, aby móc rozstrzygnąć zmagania konkursowe w bezpiecznych warunkach, i tak:

Należało nagrać film prezentujący drużynę z w fartuchach otrzymanych od organizatora, w którym zostaną ujęte aspekty takie jak:

- zaprezentowanie uczestników drużyny oraz opiekuna

- prezentacja dań konkursowych (czym kierowali się przy stworzeniu takiego dania, co w trakcie treningów sprawiało im trudności, co dziś z perspektywy czasu zmieniliby w swoich daniach, itp.)

Film obowiązkowo musiał trwać od 10 do 15 minut. Efekt pracy naszej drużyny na filmie.

Następnie nadszedł czas, aby swoją pracę wykonało Jury konkursu i oceniło nadesłane filmy z 10 drużyn które weszły do finału … czyli Paweł Biskupski (Przewodniczący), Grzegorz Pomietło, Wit Szychowski, Bartłomiej Czerwiński i Kuba Steuermark.

Dziś już wiemy jaki jest werdykt! Niezmiernie cieszymy się z ich sukcesu kulinarnego. 

W miniony piątek główne Jury konkursu - szefowie kuchni Paweł Biskupski i Wit Szychowski przyjechali specjalnie do naszej szkoły i osobiście wręczyli Martynie i Bartkowi z 3Tg NAGRODY - wygrali staż w renomowanej restauracji w Gdyni oraz zestaw renomowanych noży kucharskich - czyli niezbędnik każdego kucharza

Gdy tylko wrócimy do szkoły Panowie znów zawitają w naszej pracowni by wspólnie pogotować z naszymi laureatami i stworzyć coś pięknego i smacznego. Takie warsztaty pod okiem mistrzów to wielka satysfakcja i niepowtarzalna przygoda dla przyszłych techników. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy wygranej.

Ewa Okowicka-Dyl

Konkurs „Co wiem o Polsce”


W kwietniu uczniowie klas turystycznych 2O, 2O1, 3O sprawdzali online swoją wiedzę w szkolnym konkursie „Co wiem o Polsce”. Komisja w składzie:

Adam Zienkiewicz – przewodniczący

Ewa Margiel – członek

Ewelina Sienkiewicz – członek

po sprawdzeniu prac przyznała nagrody n/w uczennicom

I miejsce – Anita Kraśniewska z klasy 2O

II miejsce – Kamila Kubiczek z klasy 2O

III miejsce – Zuzanna Perzan z klasy 3O, Oliwia Szczubełek z klasy 2O1  

Ze względu na bardzo wyrównany poziom wiedzy Komisja postanowiła nagrodzić n/w uczennice:

IV miejsce – Patrycja Ratowska , Zuzanna Szymkowska z klasy 2O

Wyróżnienia otrzymały:

Emilia Kozłowska z klasy 3O, oraz Karolina Siemborska i Klaudia Bazylak z klasy 2O1 .

Fundatorem nagród była Rada Rodziców przy ZSZ Nr4 oraz Biuro Turystyki i Podróży „Juventus”.

Gratulujemy nagrodzonym i życzymy dalszych sukcesów  

 

Ewelina Sienkiewicz

Finaliści V Memoriału Urszuli Marciniak w Warszawie


Anita Dumała i Ewa Dzięgielewska z kl. 4 technikum ekonomicznego znalazły się wśród 40 finalistów V Memoriału Urszuli Marciniak w Warszawie, który odbył się zdalnie 27 marca 2021 roku.

Nasza szkołą była jedną z 45 szkół zakwalifikowanych do udziału w zawodach w rozwiązywaniu łamigłówek diagramowych.

Uczennice uzyskały rewelacyjny wynik w etapie szkolnym oraz bardzo dobry wynik w zawodach warszawskich. Gratulacje!

V Memoriał Urszuli Marciniak zorganizowany został przez XXII LO w Warszawie.

Memoriał są to otwarte zawody w rozwiązywaniu łamigłówek mające na celu upamiętnienie i kontynuowanie dzieła Urszuli Marciniak – szerzenia i popularyzowania logicznego myślenia oraz podnoszenia poziomu kultury matematycznej.

Gratulujemy serdecznie, życzymy powodzenia na maturze i dalszych sukcesów.

G. Napiórkowska

Ósmoklasisto, lubisz gotować?!


Zgłoś się do nas i weź udział w projekcie: "PRZEZ ŻOŁĄDEK DO SERCA". PROJEKT EROS, FILIA I AGAPE - O MIŁOŚCI CHRZEŚCIJAŃSKIEJ, organizowanym przez Szkolne Koło Caritas Zespołu Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce - ks. Marka Spiżewskiego i Agnieszkę Sikorską oraz nauczycieli przedmiotów gastronomicznych - Annę Krasną i Sylwię Dyko.

Możesz wygrać atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez ostrołęckie firmy i instytucje. Wystarczy, że prześlesz film lub prezentację, na których przedstawisz, jak w gronie Rodziny lub Przyjaciół przygotowujecie wspólny posiłek.

Wszelkie informacje dotyczące projektu znajdziesz na stronie: http://zsz4.ostroleka.edu.pl w zakładce „Konkursy” lub bezpośrednio pod linkiem: http://zsz4.ostroleka.edu.pl/foldery/artykuly/20210506konkursCaritasZSZ4.php

Swoją pracę wyślij na adres: caritas@zsz4.ostroleka.edu.pl. Termin nadsyłania prac upływa 18.06.2021 r. Ogłoszenie wyników odbędzie się 22.06.2021 r., a wręczenie nagród odbędzie się 23.06.2021 r. w Zespole Szkół Zawodowych Nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce, ul. Traugutta 10. Projekt adresowany jest do uczniów z Ostrołęki i regionu.

REGULAMIN PROJEKTU CARITAS

Zgoda na przetwarzanie danych osobowych uczestnika Projektu Caritas dla klas 8 SP

Marek Spiżewski

Wielkanocny projekt plastyczny


W kwietniu chętni uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w wielkanocnym projekcie plastycznym. Przy wykonywaniu ozdób świątecznych można było zaczerpnąć inspiracji z udostępnionego poradnika lub stworzyć pracę według własnego projektu. Warto obejrzeć prace, które powstały. może kogoś zainspirują i staną się częścią jego aktywności. Dziękuję za udział w projekcie.

D. Ossowska - pedagog szkolny 


 ...  ...


8 z 68

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl