ZESPÓŁ SZKÓŁ ZAWODOWYCH NR4

im. Adama Chętnika w Ostrołęce

  



KONKURSY


KONKURS – NAJLEPSZY KSIĘGOWY w ZSZ nr 4 w Ostrołęce


W dniu 17 listopada 2025 r zorganizowaliśmy konkurs na NAJLEPSZEGO KSIĘGOWEGO 2025, w który zmierzyli się ekonomiści z klasy 5 A. Zadanie konkursu polegało na znajomości rozliczeń kadrowo-płacowych, ubezpieczeń społecznych i rozliczeń podatkowych. Wszystkie dokumenty były do sporządzenia w programie księgowym Gratyfikant i Rachmistrz.

Komisja konkursowa w składzie : Przewodnicząca - Małgorzata Złotkowska

Członkowie- Barbara Parzych , Joanna Skarzyńska

wyłoniła następujących zwycięzców:

1 miejsce – OLAF RADZIŃSKI
2 miejsce - NATALIA MALON
3 miejsce – JAKUB PRUSACZYK

G R A T U L A C J E  

Nagrody zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za które bardzo dziękujemy a wręczone zostały przez Panią Dyrektor Barbarę Stepnowską i Wicedyrektora Adama Zienkiewicza.

 

 

Małgorzata Złotkowska

OLIMPIADA STATYSTYCZNA – ETAP SZKOLNY


3 grudnia 2025r. odbyła się uroczystość ogłoszenia wyników X Olimpiady Statystycznej. W konkursowych zmaganiach wzięli udział uczniowie klas czwartej i piątej Technikum Ekonomicznego.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą tematyczną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych.

Podczas konkursu, uczniowie rozwiązywali test on-line przygotowany przez organizatorów – Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Test składał się z trzech części, każda o różnym stopniu trudności.

Nad prawidłowym przygotowaniem i przebiegiem zawodów online czuwała Komisja w składzie: Wicedyrektor Adam Zienkiewicz, oraz nauczyciele Joanna Skarzyńska, Małgorzata Złotkowska i Barbara Parzych.

Ranking w etapie szkolnym:

Weronika Jankowska klasa 5A– 1 miejsce
Oskar Dąbrowski klasa 4A – 2 miejsce
Anna Banaś klasa 4A – 3 miejsce  

Do zespołu reprezentującego szkołę podczas rozgrywek na szczeblu okręgowym Olimpiady zostali zgłoszeni uczniowie, którzy zdobyli najwyższą liczbę punktów. Zwycięzcy otrzymali dyplomy okolicznościowe oraz upominki, które wręczyła Pani Dyrektor Barbara Stepnowska podczas uroczystego podsumowania Olimpiady.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i trud włożony w przygotowanie się do konkursowych zmagań.  

Joanna Skarzyńska


Zaproszenie na konkurs kulinarny „Potrawa kurpiowska”


Serdecznie zapraszamy do udziału w konkursie kulinarnym „Potrawa kurpiowska”, którego celem jest kultywowanie tradycji regionu oraz promowanie lokalnych smaków.

Kto może wziąć udział?
- Uczniowie szkół podstawowych
- Uczniowie szkół ponadpodstawowych
- Osoby dorosłe zamieszkujące Ostrołękę

Zasady udziału:
Aby wziąć udział w konkursie, należy:
1. Przygotować przepis na tradycyjną potrawę kurpiowską (może to być danie główne, deser, zupa lub przekąska).
2. Wysłać swój przepis na adres e-mail: razemdlaczworki@zsz4.ostroleka.edu.pl
3. W treści wiadomości podać: imię i nazwisko, kategorię uczestnictwa oraz dane kontaktowe.

Termin nadsyłania przepisów: 21.11.2025 roku

Najciekawsze i najsmaczniejsze przepisy zostaną wyróżnione i nagrodzone!

Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikacji wybranych przepisów w materiałach promujących kuchnię kurpiowską.

Zapraszamy wszystkich miłośników regionalnych smaków do udziału! Pokaż, że Kurpie mają wyjątkowy smak!

REGULAMIN KONKURSU

Stowarzyszenie Razem Dla Czwórki
Elżbieta Rogalska

KONKURS PLASTYCZNY


KAMPANIA „DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY”

Wspierajmy dzieciństwo bez przemocy, które da im moc na całe życie.

Zapraszamy wszystkich uczniów do uczestnictwa w konkursie plastycznym ,,Dzieciństwo bez przemocy’’ Konkurs jest podsumowaniem ogólnopolskiej kampanii "Dzieciństwo bez przemocy". Ma na celu promowanie pozytywnych sposobów spędzania czasu, wolnych od przemocy, oraz zachęcenie do refleksji nad tym, jak ważne jest tworzenie bezpiecznego i przyjaznego środowiska, w którym dzieci mogą się rozwijać, czuć wsparcie i cieszyć się beztroskimi chwilami.

REGULAMIN KONKURSU PLASTYCZNEGO "DZIECIŃSTWO BEZ PRZEMOCY"

Dorota Ossowska

Olimpiada PCK


Szkolne Koło PCK i HDK zaprasza uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w 33 Olimpiadzie Zdrowia PCK z Biedronko.
W tym roku hasłem przewodnim dla akcji prozdrowotnych dla lokalnych społeczności jest „Zdrowie to nie tylko ciało, ale i umysł, czyli zdrowie psychiczne dzieci i młodzieży”. – „Dobre zdrowie, jakość życia”

Olimpiada Zdrowia PCK to ogólnopolski program, którego głównym celem jest promowanie zdrowego stylu życia, profilaktyki zdrowotnej oraz ekologii. Akcja łączy teorię z praktyką, ucząc młodych ludzi podejmowania świadomych decyzji dotyczących zdrowia.

REGULAMIN OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY ZDROWIA POLSKIEGO CZERWONEGO KRZYŻA z Biedronką

Chętnych uczniów do wzięcia udziału w olimpiadzie prosimy o zgłoszenie się do 6.11.2025r do pań: Barbary Zaborowskiej, Katarzyny Kowalskiej, Małgorzaty Litwy.