KONKURSY


SZACHOWE MISTRZOSTWA SZKOŁY


Ogłoszenie wyników konkursu “ Równania i nierówności” oraz “Małego konkursu równania i nierówności”


W tym roku po raz kolejny odbyły się w naszej szkole konkursy matematyczne:

- "Mały konkurs równania i nierówności" - dla uczniów klas 1 i 2 oraz

- " Równania i nierówności" - dla uczniów klas 3 i 4 .

Konkursy te polegają na rozwiązaniu jak największej liczby równań i nierówności z podanego zestawu zadań w ciągu 45 minut.

W kategorii klas 3 i 4 bezkonkurencyjna okazała się uczennica klasy 4AH Aleksandra Dymerska, która zajęła pierwsze miejsce.

Wyróżnienia otrzymali uczniowie:

- Ewa Gregoryczyk- klasa 4G

- Sylwia Skoroda- klasa 3A

- Marcin Lutrzykowski- klasa 4AH

- Gabriela Krakowiecka- klasa 4A1

- Mateusz Siok – klasa 4A1.  

W “ Małym konkursie równania i nierówności” nie udało się wyłonić zwycięzcy, a uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy.

Agnieszka Stefańska, Elżbieta Rogalska, Magdalena Parzych 

Agnieszka Stefańska, Elżbieta Rogalska, Magdalena Parzych

MATEUSZ SIOK LAUREATEM


18 kwietnia 2023r Mateusz Siok uczeń klasy 4 technikum ekonomicznego reprezentował naszą szkołę w etapie centralnym konkursu Państwowej Inspekcji Pracy "Poznaj swoje prawa w pracy". Finał konkursu odbywał się w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Uczniowie podczas konkursu udzielali odpowiedzi na pytania jedno i wielokrotnego wyboru dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Podczas oczekiwania na wyniki uczestnicy wraz z opiekunami obejrzeli w Planetarium film „Narodziny Ziemi”. W konkursie na wszystkich etapach brało udział 10000 uczniów. Mateusz zajął 6 miejsce spośród 48 uczestników etapu centralnego uzyskując tytuł laureata. Gratulacje odebrał z rąk Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko i Sławomira Adamca Dyrektora Generalnego w MEiN.

Przed konkursem odbyło się uroczyste podsumowanie etapu okręgowego. Mateusz odebrał dyplom, oraz nagrody rzeczowe z rąk Okręgowego Inspektora Pracy pana Andrzeja Cegły. Mateusz przygotowywał się do konkursu pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej.

Gratulujemy Mateusz

J.Skarzyńska

Konkurs dla klas 8 SP "Gimnastyka Mózgu"


30 marca w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla klas 8 SP pt. „Gimnastyka Mózgu”. Gościliśmy wielu zainteresowanych ósmoklasistów. Wszyscy z dużym zaangażowaniem rozwiązywali zagadki. Miejsca na podium zajęli:

I : Franciszek Pakieła, Piotr Mielnicki- SP nr 5 w Ostrołęce

II : Kacper Maciejewski, Michalina Władysiuk- SP nr 5 w Ostrołęce

III : Julia Golan, Martyna Żebrowska- SP nr 6 w Ostrołęce

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz GRATULUJEMY! Dziękujemy za pomoc przy organizacji konkursu p.Renacie Lech, p.Ewie Okowickiej-Dyl, p.Milenie Tyszce oraz uczennicom klasy 2A, 2H, 4 A1.

Magdalena Parzych

Mateusz Siok z kwalifikacją do etapu centralnego konkursu „Poznaj swoje prawa w pracy”


24 marca 2023 roku uczniowie Technikum ekonomicznego Klaudia Bednarczyk z kl.4AH i Mateusz Siok z klasy 4A1 pod opieką Joanny Skarzyńskiej reprezentowali naszą szkołę w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej. Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu okręgowego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań.

Mateusz, jako jeden z trzech laureatów etapu okręgowego województwa mazowieckiego będzie reprezentował naszą szkołę w etapie centralnym. Brawo! 

W Warszawie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników do konkursu. Mateusz Siok przygotowywał się pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej, Klaudia Bednarczyk pod opieką Joanny Skarzyńskiej. Uczniowie za uzyskanie tak wysokich wyników i udział w etapie okręgowym otrzymali od organizatorów nagrody rzeczowe.

J.Skarzyńska

 
4 z 85

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl