KONKURSY


PROJEKTY ZWOLNIENI Z TEORII w ZSZ nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce


Zwolnieni z Teorii to ogólnopolska olimpiada wspierająca uczniów w realizacji projektów społecznych. Uczniowie, działając dla innych, zdobywają kompetencje miękkie potrzebne w pracy i prawdziwym życiu - współpracy, zarządzania swoim czasem i budżetem, rozwiązywania problemów. Przy okazji zdobywają również międzynarodowe certyfikaty.

Uczestnicy olimpiady działają w zespołach i mają za zadanie zrealizować własny projekt społeczny, czyli lokalną inicjatywę zmieniającą otoczenie na lepsze. Wspierają ich w tym materiały umieszczone na platformie internetowej www.zwolnienizteorii.pl

Każdy uczestnik, który ukończy projekt zostaje finalistą olimpiady, a najlepsi dostają wyróżnienia w różnych kategoriach.

Uczniowie naszej szkoły po raz drugi uczestniczą w Olimpiadzie. W ubiegłym roku szkolnym z projektem: Bezglutenowo to jest zdrowo! znaleźliśmy się wśród 289 finalistów z całej Polski.

Projekty zaplanowane przez uczniów do realizacji w roku szkolnym 2020/2021

1. Krótka historia
2. Bądź świadomym seniorem!
3. #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem
4. Czerwona, malutka, a tak wiele znaczy.
5. ,,Zdrowo w przedszkolu"
6. Prokrastynacja - jak nie odkładać na później?
7. Uważność w edukacji (MINDFULNESS)
8. Jak się uczyć
9. Wszystko o zdrowym odżywianiu
10. Sport to zdrowie

Opiekunami projektów realizowanych przez uczniów z klas: 2 KC1, 2 G, 2 O, 4 A, 2 CS są nauczyciele: Agnieszka Wojtasik, Milena Tyszka, Katarzyna Kowalska, Grażyna Napiórkowska.

Projekty: #wyjmijciekartki - czyli poradnik radzenia sobie ze stresem, Zdrowo w przedszkolu, Bądź świadomym seniorem! bardzo aktywnie działają na facebook’u.

Dzięki swoim działaniom uczniowie zmieniają system edukacji na bardziej praktyczny. Drodzy uczniowie! Trzymamy kciuki za Wasze działania i zachęcamy do aktywności w kolejnych edycjach Olimpiady.

Graficzny przewodnik po Zwolnionych z Teorii

Grażyna Napiórkowska

nauczyciel Zwolniony Z Teorii

Konkurs „Poznajemy Ojcowiznę”


22 maja 2021 roku w Osadzie Puszczańskiej w Tułowicach w Kampinoskim Parku Narodowym miało miejsce podsumowanie konkursu „Poznajemy Ojcowiznę’. Praca multimedialna „Adam Chetnik - piewca Kurpiowszczyzny”, wykonana przez uczennice Wiktorie Koziatek, Paulinę Przybyła, Kingę Sikora i Natalię Święcicką otrzymała 2 miejsce w kategorii szkoły ponadpodstawowe. Opiekunami pracy byli nauczyciele Ewa Margiel i Robert Piątek. Organizatorem konkursu było Mazowieckie Forum Oddziałów PTTK oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

Ewa Margiel

KONKURS NA PRACĘ GRAFICZNĄ dla społeczności wspólnie.eu „Europejski Zielony Ład w Polsce”


Biuro Parlamentu Europejskiego w Polsce zaprasza wolontariuszy i wolontariuszki wspolnie.eu oraz inne zainteresowane osoby do udziału w konkursie na pracę graficzną na temat „Europejski Zielony Ład w Polsce”.

Konkurs jest skierowany do uczniów i uczennic szkół ponadpodstawowych oraz studentów i studentek w wieku 16-26 lat, którzy zarejestrowali się lub zarejestrują się na platformie Parlamentu Europejskiego wspolnie.eu.

Do konkursu można zgłosić jedną niepublikowaną wcześniej pracę graficzną wykonaną w dowolnej technice (grafiki komputerowej, rysunku, malarstwa, kolażu, fotografii i innej), która będzie nawiązywała do tematu konkursu, tj. unijnej strategii „Europejski Zielony Ład” i jej realizacji w Polsce.

NAGRODY

I miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus oraz mysz bezprzewodowa LOGITECH MX Master 3, dyplom

II miejsce – Tablet graficzny HUION 1060 Plus, dyplom

III miejsce – Tablet graficzny HUION H640P, dyplom

Jury konkursowe może przyznać wyróżnienia – zestawy gadżetów i dyplomy.

Zwycięskie i wyróżnione prace zostaną opublikowane na stronach Parlamentu Europejskiego.

ZGŁOSZENIA PRAC 

Pracę graficzną wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com do dnia 15.06.2021 r. (włącznie).

Przed zgłoszeniem pracy prosimy zapoznać się z regulaminem konkursu. Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są pod tym adresem.

Wszelkie pytania dotyczące konkursu prosimy kierować na adres: konkurs.zielonylad@gmail.com.

Starsze Ambasadorki Programu

Szkoła Ambasador Parlamentu Europejskiego  

KONKURS "DZIEŃ MLEKA"


 

EKONOMISTKI Z AWANSEM DO ETAPU CENTRALNEGO


12 maja 2021 roku uczennice Technikum ekonomicznego Karolina Bakuła z klasy 3 Te i Anita Dumała z 4 Te pod opieką mgr Joanny Skarzyńskiej reprezentowały naszą szkołę w etapie okręgowym konkursu organizowanego pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej „Poznaj swoje prawa w pracy”.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.

Zadaniem konkursowym dla uczestników etapu regionalnego było udzielenie odpowiedzi na pytania z testu wiedzy z zakresu prawa pracy, w tym przepisów bhp, opracowanego przez Okręgową Komisję Konkursową. Test wiedzy składał się z 35 pytań. Nasze uczennice w etapie okręgowym uzyskały rewelacyjne wyniki – Karolina 35 punktów zdobywając pierwsze miejsce, Anita 34 punkty i zajęła 2 miejsce.

Obydwie uczennice uzyskały kwalifikację do etapu centralnego, który odbędzie się już 28 maja. 

W Warszawie usłyszeliśmy wiele ciepłych słów i pochwał na temat tak dobrego przygotowania uczestników konkursu. Również nauczyciele usłyszeli wyrazy uznania za trud pracy włożonej w przygotowanie uczestników konkursowych zmagań. Karolina przygotowywała się pod opieką Joanny Skarzyńskiej, natomiast Anita pod opieką Małgorzaty Złotkowskiej. Uczennice za uzyskanie tak wysokich wyników otrzymały od organizatorów nagrody rzeczowe. 

Joanna Skarzyńska


 ...  ...


7 z 68

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl