KONKURSY


Kwalifikacje do etapu centralnego – XXII Olimpiady Wiedzy Żywności


Z przyjemnością informujemy, że do trzeciego etapu (centralnego) XXII Olimpiady Wiedzy o Żywności zakwalifikowało się troje uczniów z naszej szkoły: Natalia Marchewka z klasy IVTg , Kiernozek Paweł i Prajs Jakub z klasy IV R. Zmagania nie były łatwe, uczestnicy musieli wykazać się szeroką wiedzą technologiczno-przetwórczą, analityczną, techniczną i ekonomiczną.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych olimpijskich zmaganiach . Finał odbędzie się 18-19 marca 2021 r. Finaliści i laureaci oprócz nagród rzeczowych korzystają z ulg podczas rekrutacji na studia wyższe. Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy o Żywności organizowana jest przez Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, Katedra Jakości i Bezpieczeństwa Żywności. Celem olimpiady to podniesienie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzenie i rozwijanie zainteresowań uczniów problemami produkcji żywności.

Gratulujemy i trzymamy kciuki za finał w marcu.

Renata Lech

SZKOLNY MISTRZ SUDOKU


29.01.2021 w ZSZ nr 4 odbył się Szkolny Konkurs: SZKOLNY MISTRZ SUDOKU.

Zwycięzcami zostali:

I: Wojciech Gumkowski 4 S

II: Anita Dumała 4 A

III: Milena Kruk 1 A

IV: Ewa Dzięgielewska 4A

Gratulacje !

A czy wiesz, że…?

Okazuje się, że w czasie godziny spędzonej nad sudoku bądź krzyżówką, możemy spalić więcej kalorii niż ma napój czekoladowy. Już jakiś czas temu odkryto, że ćwiczenie umysłu przy logicznych łamigłówkach, spala około 90 kalorii w ciągu godziny.

Granie w sudoku zwiększa też sprawność umysłową i rozwija lewą półkulę mózgu, odpowiedzialną za myślenie logiczne. Sudoku zwiększa Twoją inteligencję i pozwala zachować dobrą pamięć.

G. Napiórkowska

KONKURS NA NAJLEPSZEGO PĄCZKA W ZSZ 4


Zbliża się Tłusty Czwartek z tej okazji Samorząd Uczniowski wraz ze Spółdzielnią Uczniowską „Ekonomik” organizują konkurs na najlepszego pączka wykonanego przez ucznia lub nauczyciela naszej szkoły.

Regulamin konkursu: 

  1. Konkurs skierowany jest do uczniów i nauczycieli naszej szkoły.
  2. Uczestnicy mają przygotować własnoręcznie pączki (minimum 5 sztuk) i dostarczyć je w czwartek 11 lutego 2021r. na godz. 13:00 do szkoły.
  3. Jury wyłoni zwycięzcę.
  4. Oceniany będzie smak, zapach, wygląd, nadzienie pączka.
  5. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody ufundowane przez SU „Ekonomik”.
  6. Dodatkowa nagroda za krótki filmik z przygotowania pączków.

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU !

 

Małgorzata Święcicka

Kinga Sikora 

 

ŚWIĄTECZNE MISTRZOSTWA ON-LINE W SKAKANIU NA SKAKANCE


Przed świętami Bożego Narodzenia odbyły się Szkolne Mistrzostwa on-line w skakaniu na skakance. Jakież było moje zdziwienie, że taka nietypowa forma zawodów (on-line) zainteresowała naszych uczniów. Zadanie polegało na wykonaniu jak największej ilości skoków na skakance w czasie 60 sekund (skoki obunóż). Po obejrzeniu nadesłanych filmików i policzeniu skoków wyniki wyglądają następująco:  

1 miejsce: WIKTORIA KACZYŃSKA klasa I Hs – 106 skoków

2 miejsce: GABRIELA MADRAK klasa I To – 87 skoków

3 miejsce MARTA GAWEK klasa II Tg – 66 skoków

Nagrody dla najlepszych ufundowała niezawodna Spółdzielnia Uczniowska „Ekonomik”. Gratulacje dla najlepszych i dziękuję za udział.

Sylwia Gałka


KONKURS WALENTYNKOWY "DESER OD SERCA"


Zespół Szkół Zawodowych nr 4 im. Adama Chętnika w Ostrołęce ma zaszczyt zaprosić do I edycji zdalnego konkursu cukierniczego dla uczniów klas ósmych Szkół Podstawowych na terenie Ostrołęki oraz okolic oraz uczniów ZSZ nr 4 pod tytułem „ DESER OD SERCA” Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

Szczegóły konkursu w Regulaminie.

 

Milena Tyszka,Ewa Okowicka-Dyl


 ...  ...


11 z 65

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Aldona Zadroga

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl