AKTUALNOŚCI SZKOLNE KOŁO MISYJNE


Spotkanie z Misjonarzem o. Krzysztofem Szabłowskim


7 września 2021 r. w godzinach 12:45-14:15 na sali gimnastycznej w naszej Czwórce miało miejsce spotkanie z Misjonarzem o. Krzysztofem Szabłowskim. Organizatorami spotkania byli: Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce, Bogusław Zych, ks. Marek Spiżewski i Barbara Dudzińska. Ojciec Misjonarz wygłosił do nas misyjną naukę, podzielił się z nami świadectwem wiary i pracą misyjną na placówkach ojców oblatów Madagaskarze i w Kanadzie oraz zapalił w nas ducha misyjnego. Dziękujemy o. Krzysztofowi i zapewniamy o naszej modlitewnej pamięci.

Dyrekcja, Nauczyciele i Młodzież ZSZ Nr 4 w Ostrołęce 

ks. Marek Spiżewski

Szkolny zdalny konkurs religijno-plastyczny "Misyjność Naszej Wiary"


W lutym został rozstrzygnięty szkolny zdalny konkurs religijno-plastyczny "Misyjność naszej wiary". Konkurs polegał na samodzielnym wykonaniu pracy plastycznej w wybranej przez siebie technice (malarska, batik, wyklejanka, kolaż, papieroplastyka, rysunek graficzny itp.), w formacie A4 lub A3, odzwierciedlającej temat konkursu i udokumentowaniu gotowej pracy w postaci 2 obowiązkowych zdjęć (pierwszego - samej pracy; drugiego - uczestników i Ich prac).

Celami konkursu było:

- pogłębienie wiary i ducha misyjnego wśród młodzieży

- kształtowanie postaw misyjnych

- zwrócenie uwagi na bycie misjonarką/misjonarzem Jezusa Chrystusa

- kształtowanie kompetencji kluczowych

- rozwój zdolności manualnych i talentu plastycznego uczniów

- aktywizacja młodzieży

- promocja prac uczniów  

1. miejsce zajęła Karolina Bakuła z klasy 3A.

2. miejsce zajęła Weronika Niedzwiecka z klasy 3G. 

Uczestniczki konkursu otrzymały już nagrody cyfrowe i rzeczowe. Składamy Im najserdeczniejsze gratulacje i życzymy dalszych sukcesów!

Organizatorzy: Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce, Bogusław Zych, Piotr Romanowski, ks. Marek Spiżewski  

SPOTKANIE KOŁA MISYJNEGO


7 października 2020 r. we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej mieliśmy pierwsze spotkanie Szkolnego Koła Misyjnego w tym roku szkolnym. Po omówieniu spraw organizacyjnych, modliliśmy się Różańcem z dopowiedzeniami i rozważaniami w intencji misji chrześcijańskich na całym świecie, o odnowę ducha i zapału misyjnego w nas samych oraz o owoce działalności naszego SKM.

15 października 2020 r. we wspomnienie św. Teresy od Jezusa mieliśmy drugie spotkanie naszego SKM. Poruszyliśmy kwestię przygotowania się do Niedzieli Misyjnej, która co roku przypada w III niedzielę października (w tym roku 18) i rozpoczyna Tydzień Misyjny (w tym roku trwający do 24). Zapoznaliśmy się z Orędziem Papieża Franciszka na Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Oto ja, poślij mnie!". Wysłuchaliśmy też świadectw misjonarzy i misjonarki. Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcia.

Nasze następne spotkanie będzie w wersji live przez czat video w Tygodniu Misyjnym. Zachęcamy i zapraszamy bardzo gorąco wszystkich chętnych do zapisywania się i działania w Szkolnym Kole Misyjnym. Opiekunami SKM są: ks. Marek Spiżewski i Pan Bogusław Zych. Nasze SKM liczy obecnie około 15 członków. Ogarniamy w miesiącu październiku naszą modlitwą różańcową misje.

PLAN PRACY KOŁA MISYJNEGO

Opiekunowie i członkowie Szkolnego Koła Misyjnego ZSZ Nr 4 w Ostrołęce 

 
2 z 2

Władze Szkoły

Dyrektor: mgr Barbara Stepnowska
Zastępcy Dyrektora:
mgr Adam Zienkiewicz
mgr Elżbieta Niedźwiedzka

Kontakt

Zespół Szkół Zawodowych Nr 4 w Ostrołęce
ul. Traugutta 10
07-410 Ostrołęka

tel: 29 764 21 27
email:sekretariat@zsz4.ostroleka.edu.pl

Inspektor ochrony danych
Leszek Kleczkowski
email:iod@ostroleka.edu.pl