AKTUALNOŚCI SZKOLNE KOŁO MISYJNE

Etap okręgowy XXI edycji Olimpiady Znajomości Afryki

4 marca 2023 r. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbył się etap okręgowy XXI edycji Olimpiady Znajomości Afryki.

Naszą Czwórkę reprezentowała Patrycja Grzyb z klasy 1M, która wygrała etap szkolny olimpiady. Dziękujemy i gratulujemy!

Anna Kuropatwa ks. Marek Spiżewski

Konkurs z języka łacińskiego "FLORILEGIUM"

Konkurs z języka łacińskiego "FLORILEGIUM" (w średniowiecznej łacinie określenie na zbiór cytatów pochodzących z dzieł najwybitniejszych autorytetów, najczęściej z dziedziny teologii lub filozofii, słowo pochodzi z połączenia łacińskich słów flos oznaczającego „kwiat” i legere w znaczeniu „zbierać”, „zbiór”, dosłownie więc był to „zbiór kwiatów” i termin ten był analogiczny do greckiego określenia antologia)

Celem konkursu było uzmysłowienie Uczniom potrzeby znajomości języka łacińskiego, który funkcjonuje w naszych codziennych zwrotach i pokazanie Im oddziaływania tegoż języka oraz kultury grecko-rzymskiej i chrześcijaństwa na obecne języki i kulturę europejską.

1. miejsce - Rolka Judyta, 2G
2. miejsce - Zdunek Dawid, 4A1
3. miejsce - Magdaleński Adam, 3A
4. miejsce - Strzeszewska Alicja Maria, 3A
5. miejsce - Kruk Milena, 3A
6. miejsce - Krakowiecka Gabriela, 4A1

Anna Kuropatwa
ks. Marek Spiżewski​
Bogusław Zych
Agnieszka Wilińska

„Będziecie moimi świadkami”

Z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce odbyła się w formie testu II edycja Konkursu Misyjnego - bł. Paulina Jaricot.

Wygrała Judyta Rolka z klasy 2G. 2. miejsce zajęła Marta Prajs 3A, 3. Alicja Maria Strzeszewska 3A, 4. Natalia Niedźwiecka 3A, 5. Natalia Mikulska 1R, 6. Oliwia Małgorzata Kruczyk 1R.

Gratulujemy wszystkim Uczestniczkom!

Katecheci

Konkurs „Epoka Prymasa Tysiąclecia"

Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów do udziału w Konkursie „Epoka Prymasa Tysiąclecia" Konkurs odbędzie się 25 marca o godz. 12.45 w Sali nr 12

Chęć udziału zgłaszamy do nauczycieli religii.

Wręczenie nagród z konkursu misyjnego "Św. Paweł – Pierwszy Misjonarz Kościoła"

Z okazji Tygodnia Misyjnego w naszej Czwórce 27 października 2021 r. odbył się konkurs misyjny w formie testu dla klas I-III "Św. Paweł – Pierwszy Misjonarz Kościoła".

Oto jego wyniki:

I. miejsce zajął Daniel Miłoszewski z klasy 2S

II. miejsca zostały przyznane następującym Osobom:

- Bartosz Salamucha - klasa 2S - 19 pkt. Paulina Jakubowska - klasa 2S, Oliwia Szczubełek - klasa 3O1, Karolina Gutowska - klasa 3O1, inga Czartoryjska - klasa 3SH1, Julia Morawska - klasa 3SH1, Kamila Rybacka - klasa 3SH1, Katarzyna Zapert - klasa 2A, Sandra Dąbkowska - klasa 2A, Nikola Kompa - klasa 2A, Kacper Denkiewicz - klasa 2O, Bartosz Prachniak - klasa 2O, Gabriela Madrak - klasa 2O, Maja Olech - klasa 2O, Karolina Markowska - klasa 2O, Klaudia Kruczyk - klasa 2O

19 listopada 2021 r. nastąpiło rozdanie nagród. Dziękujemy wszystkim Osobom, które wzięły udział w konkursie! Laureatom składamy najserdeczniejsze gratulacje!

Organizatorzy:

Szkolne Koło Misyjne ZSZ Nr 4 w Ostrołęce